Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Pa zato sam i pitao šta je on mislio tim 'prerastanjem', jer ako je nešto uvredljivo, pa, evotigana.gif Ali zvučalo je prilično šugavo icon_razz.gif Pošto nije bilo reči o prerastanju 'početničkih metal bendova', već kao stariji su zreli pa prerastaju metal kao instituciju, što je čista glupost. Ko spozna sve čari metala i onda odluči da baci sve to, apsolutni je idiot pivopije.gif To je klasična 'mladost ludost' moda, jebeš ljude koji jure za trendovima pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo filozofije ne vodi nikuda. Ono sto je pogresno, pogresno je. Sad ima ljudi koji vole da se mazu govnima po glavi i to mnogi i odobravaju i vorsipuju, ali to je vec filozofija kojom se sve moze okrenuti naglavacke. :meshuggah:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo filozofije ne vodi nikuda. Ono sto je pogresno, pogresno je. Sad ima ljudi koji vole da se mazu govnima po glavi i to mnogi i odobravaju i vorsipuju, ali to je vec filozofija kojom se sve moze okrenuti naglavacke. :meshuggah:

Niko ovde nije pričao o mazanju govnima, već o muzici. Nije dobro isključivo ono što ti slušaš, ima još dobrih stvari, deal with it. Muzika je stvar ukusa, a ako do sada nisi naučio da su ukusi različiti, nemamo onda o čemu više da se raspravljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vezano za temu stvari stoje ovako:

 

Nedostatak novca+ Nedostatak zelje za sirenjem muzickih vidika+ Nije muzika svima primarna stvar=nedovoljna poseta na i ono malo koncerata sto se u Srbiji organizuje

I to se nece skoro promeniti

Opcije- ici na ono sto ti se od ponudjenog u Bg dopada

-za ostalo skupljati novac i ici u Madjarsku, Sloveniju,Hrvatsku i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ovde nije pričao o mazanju govnima, već o muzici. Nije dobro isključivo ono što ti slušaš, ima još dobrih stvari, deal with it. Muzika je stvar ukusa, a ako do sada nisi naučio da su ukusi različiti, nemamo onda o čemu više da se raspravljamo.

 

Naravno da nisam naucio i nadam se da nikada necu. Nisu razliciti ukusi nego poimanja ljudi o pojedinim stvarima tj. nivoi njihovog razumevanja odredjene materije. To se ne odnosi na culo ukusa i mirisa jer je to vise fizicka radnja. Mrzi me da stalno objasnjavam tako prostu stvar. Svi ovde trtomudaju o mnogo komplikovanijim stvarima i kapiraju ih, a ovako prostu stvar ne mogu. Jebes me ako ja kapiram sta vas to sprecava da probijete tu blokadu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrenu tema s teme. Nego, šta bi sa Rotting Christ turnejom u maju? Hoće li biti i datum za Beograd? Mada, realno, prvi put kad su gostovali bilo je 50 ljudi, drugi put možda 150. Čak ni na Exitu nije bila gužva kad su svirali. Šteta je, eto bend kome je usput da dođe pri povratku kući u Grčku, još spajaju par žanrova, još zanimljive teme tekstova, ima za skoro svakoga ponešto, još odlični uživo, a opet retki dođu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni svejedno, već se spremam za Osijek.

 

pivopije.gif Najzanimljivije je to što momci uopšte nisu delovali razočarano, a sigurno su bili. Malo smo popričali, nisu očekivali tako malo ljudi, ali kao lepo što znaju bar neki njihovu muziku, prosto da te bude sramota što je tako malo ljudi došlo. Bilo je Budimpešta - Beograd - Bukurešt u tri dana, mogu zamisliti koliko je ljudi bilo u Mađarskoj i Rumuniji naspram Beograda icon_ne.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se ja složio da to znači samo to. Čovek se menja sa godinama i sigurno da mu se menja i muzički ukus. Ono što je neko slušao na početku svoje "metalske karijere", možda ne sluša sada, jer je jednostavno "evoluirao" od tog zvuka, ali i dalje sluša metal. Sve ovo stavljam pod navodnike, da ne bi neko bukvalno shvatio, malo samo elastičnije razmišljajte. E sad, kad kažem "evoluirao" ili "prerastao", pri tome ne mislim da su oni koji to i dalje slušaju ili su tek počeli da slušaju baš te bendove, na nižem stupnju te neke "evolutivne" lestvice ili da nisu odrasli, jednostavno je ta individua otišla nešto dalje od onoga gde je bila pre koju godinu i više joj ne leži toliko takav zvuk. I mene nervira kada mi neko ko je ranije slušao metal kaže da je to prerastao, kao da hoće da kaže da sam ja ostao klinac, to je druga stvar, ali neko jednostavno nekada time misli da se sa godinama odaljio od tog zvuka i više mu ne leži toliko kao ranije, a time ne misli da uvredi ostale koji to i dalje slušaju. Nadam se da shvatate šta hoću da kažem.

Daleko od toga da moja izjava podrazumeva da treba ostati unutar jednog žanra, u ovom slučaju metala. Ali, upravo je metal danas toliko raznovrstan i šarenolik, tempo pesme se kreće doslovno od 30bpm do preko 200 bmp, sa varijacijama od najmekšeg, hitičnog i pevljivog do prljavog, režećeg i disonantnog - može neko da se promeni i da mu se promeni ukus, ali teško da neće moći tu da nađe nešto što odgovara novim, tj. izmenjenim sklonostima. I moj muzički ukus se sa godinama priširio, ali nisam otišao od metala. Istina, neke stvari mi ne leže toliko kao što su ležale ranije i imam periode kada mi određeni podpravac više odgovara, ali zadržao sam sklonost ka metalu uz dodavanje novih žanrova na spisak stvari u kojima mogu da uživam.

 

Ako neko tvrdi da je prerastao žanr muzike koji je slušao do 20+ godine, nikada to i nije slušao, već je pozerisanje bilo iza svega toga. Druga je stvar kada se kao klinac malo zaludiš nečime, pa ti je zabavno i ubrzo batališ sve to, jer naiđeš na nešto drugo (što ti možda bolje leži, pa i ostaneš pri tome).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da moja izjava podrazumeva da treba ostati unutar jednog žanra, u ovom slučaju metala. Ali, upravo je metal danas toliko raznovrstan i šarenolik, tempo pesme se kreće doslovno od 30bpm do preko 200 bmp, sa varijacijama od najmekšeg, hitičnog i pevljivog do prljavog, režećeg i disonantnog - može neko da se promeni i da mu se promeni ukus, ali teško da neće moći tu da nađe nešto što odgovara novim, tj. izmenjenim sklonostima. I moj muzički ukus se sa godinama priširio, ali nisam otišao od metala. Istina, neke stvari mi ne leže toliko kao što su ležale ranije i imam periode kada mi određeni podpravac više odgovara, ali zadržao sam sklonost ka metalu uz dodavanje novih žanrova na spisak stvari u kojima mogu da uživam.

 

Ako neko tvrdi da je prerastao žanr muzike koji je slušao do 20+ godine, nikada to i nije slušao, već je pozerisanje bilo iza svega toga. Druga je stvar kada se kao klinac malo zaludiš nečime, pa ti je zabavno i ubrzo batališ sve to, jer naiđeš na nešto drugo (što ti možda bolje leži, pa i ostaneš pri tome).

 

30bpm??? Jesi ti čuo za Khanate? icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...