Jump to content

2009.01.23. *SKC, Beograd* Stratovarius


johanlord

Recommended Posts

Jebote,dodjem do prvog reda kad je poceo Stratovarius,kad ono tamo sve ribe.Atmosfera ko da gledamo Tarju Turunen,a ne Stratovarius.A u kurac :haha:

Nemoj tako, bio je tamo i Sloba, i moj brat, i mozda jos 2-3 lika. :haha:

Mada, kad sam ja otisla iz prvog reda da prosetam malo pre Strato-a, malo su se nagurali ovi moji u prvi red, tako da me je posle Sloba pustio da budem ispred njega. Hvala.:bigblue:

Btw, mora da ti je bilo jako tesko da dodjes do prvog reda, tacnije, drugog, posto si bio u drugom. Al' opet, verujem da je bilo jako tesko. :haha:

 

Video sam izmedju ostalih i Natasu (NatasaNS) u prvom redu.Kad joj je pevac bacio flasu sa vodom procvetala je od srece :haha::pivopije:

Ahahahahahaa, joj, a gleda u mene, i tacno mi je bacio flasu u ruke, a posle toga kezina na mom licu, samo takva. :haha:

 

Vidim,Timo je naucio nesto od srpskog.

"Dobro vece","Kako ste" i cini mi se "Hvala lepo".

Jos par nekih klisea,nesto tipa "I see we have a crazy audience here tonight!","You're great" i slicno,ali realno - bas i nismo zasluzili to sinoc.

A bas je bio sladak sa tim srpskim, super je izgovorio. :da:

 

 

Onaj lik na bubnjevima lupa te bubnjeve ko blesav :rockdevil: Svaka cast.

Ceo bend je u fazonu ko da sviraju pred punom halom,a ne pred 300 ljudi.To se ceni,svaka im cast.

E, to mi je bilo najdrze. I predgrupe (koje su svirale pred 50-ak ljudi su razbile, i bas se trudile, a i Strato je, iako nisam bila sigurna kako ce se ponasati, al' odlicni su bili!

 

is it only me ili kotipelto izgleda kao david duchovny?

Nisam ranije primecivala, al' u pravu si, podseca na njega.

 

jbg, ja ovo ne slusam, ali je vece bilo bas super. kotipelto i lauri su izrazili zelju da vide grad, pa smo malo setali po centru, gleali one suvenircice i dzidze sto prodaju na tezgama u knezu, otisli do coffee dreama. super su likovi stvarno. dopao im se grad, timo kaze da mu srbi izgledaju bas lepo ( i to oba pola :) ) a najbolji momenat je bio kad smo prosli pored hotela Moskva oko nekih 16 i 20, a u susret nam ide jedno 7-8 klinaca, vidno fanova banda, koji prvo uopste nisu izvalili ko je u pitanju, a posle vec poceli da se okrecu i kao jeeeaa!!! :) :) :)

Ahahahahahha, da, to smo bili mi. :haha:

Jos ja vidim lika s dugom kosom, i posle par trenutaka "brate, pa to je Kotipelto". :haha: A tako je bilo i za HF, kad sam skontala Fredrika u gradu. :haha:

I Sonatu smo videli pre koncerta, al' ne u gradu, nego ispred SKC-a, al' svejedno. Uvek nekog vidimo. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisu oni pocetnici. Jasno im je da uvijek moraju dati sve od sebe, ovih 300 ljudi je kupilo kartu jednako kao i 4000 u Italiji. A i nije bilo lose toliko, samo su svi iz publike isto bili u soku kad su vidili kako je malo ljudi.

Kako je odmicao koncert, bilo je bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, mora da ti je bilo jako tesko da dodjes do prvog reda, tacnije, drugog, posto si bio u drugom. Al' opet, verujem da je bilo jako tesko. :haha:

Ma da,trulo mi je da se guram sa ribama zbog prvog reda.

A i ova sto je bila ispred mene imala je metar ipo,tako da...

 

A daaaaaaaaa,bilo mi je VRLO tesko da dodjem do tog mesta :haha:

 

 

I predgrupe (koje su svirale pred 50-ak ljudi ....

E da,jos nesto po cemu ovaj koncert odudara od drugih - jebote,poceo je NA VREME!

Dolazim oko 8 ispred SKC-a,pijem tu sa nekom ekipom,kad ono neko vec svira.

Reko,jel moguce da je svirka vec pocela,nesto mi je cudno malo da je tonska u pitanju,a drug mi kaze u fazonu - pa da,prva predgrupa je pocela u 7.Reko a je? :confused:

 

Nesto kasnije,drug bio i pitao kad ce Stratovarius,kazu mu "Stratovarius za 10 minuta krece".

I u 9 i nesto stvarno krece Stratovarius...

Nekako mi cudno to,s' obzirom na to kad kod nas obicno pocinju koncerti :haha:

 

 

EDIT:@Elderane:morate pomeriti satnicu sledeci put.

Vidite kako (tj. koliko ljudi) je bilo na predgrupama :haha:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izgubio glas koliko sam se drao, a jos sam i bio prehladjen nesto...

 

Zao mi je za onaj 1. bend sto je bilo oko 30 ljudi da ih gleda, a definitivno su bili bolji od tracedown-a... iako sam ih 1. put cuo tada svideli su mi se... zvuce mi nesto kao Falconer, u tom pravcu sve u svemu... sad mi zao sto nisam imao para da uzmem njihov cd...:icon_ne: ako ima neko link nek da:mrgreen:

 

Tracedown- pa ono nista posebno, mozda cak i smorili... pevac se razbio od vristanja... :rockdevil: sve u svemu dobro zagrevanje pred Strato... al ne kontam zasto su oni svirali 45 minuta a Winter 20 ili tako nesto...

 

Stratovarious - Sta reci, totalno su razvalili svaka im cast, meni licno je bio najbolji bassista, zbog stajlinga, a i harizme na stage-u... Al i ostali su razvalili... Zao mi sto je bilo tako malo ljudi, i jos vise mi jadno sto je ono malo nas bilo tako lose afirmisano da isprati bend... al nema veze izvukli smo atmosferu mi kolko smo mogli... :rockdevil:

 

zao mi je sto nisu odsvirali : Will the sun rise, Distant Skies, S.O.S. itd... al i ovo je bilo dovoljno...

 

ah da, i da se pohvalim da mi je gitarista na kraju prisao i predao trzalicu licno u ruke :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

Al ipak mi je najveca atrakcija bio onaj debeli iz obezbedjenja sto je kunto u stolici levo od bine :pivopije: Ladno lik ne moze da zaspi kada je tisina, al zato kad je tracedown prasio lik je spavao ko top!!! KRALJINA!!!!

 

I da iskritikujem organizatora: Sledeci put stavite tacnu satnicu ulazka - pocetka koncerta na karte, pa mozda i bude vise od 27 ljudi na predgrupama...

Edited by FëanorSonOfFinwë
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ipak mi je najveca atrakcija bio onaj debeli iz obezbedjenja sto je kunto u stolici levo od bine :pivopije:

:haha:

Kako je meni taj lik bio smesan,seo u tu stolicu,zabacio glavu u nazad,otvorio usta i spava on na Stratovariusu sve u 16,dok ovi tu prze na bini :haha:

Da sam imao fotoaparat slikao bih ga definitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

Kako je meni taj lik bio smesan,seo u tu stolicu,zabacio glavu u nazad,otvorio usta i spava on na Stratovariusu sve u 16,dok ovi tu prze na bini :haha:

Da sam imao fotoaparat slikao bih ga definitivno :)

 

Ja i ortak smo se pokidali kolko je smesan baja!!! Msm da ga je ortak cak i slikao :D

 

Nego pitanje za organizatora: Jel ima neki popust za Freedom Call kartu, za nas koji su bili na Stratovariousu?:bigblue: I dal se zna kolko ce da svira Freedom Call? posto planiram da odem samo na njih... i btw kolko je karta za to?

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ti mene zezas? Kakav crni Freedom Call koncert. Imas Gamma Ray koncert, uz koji mozes da pogledas i freedom call ako hoces :) Karta je 1900 za jos 7 kupaca u SKC-u, i 1900 za jos 10 kupaca preko maila. Poslije toga je 2000.

Popusta vise nema, bilo je za sve koji su htjeli da kupe pakete, po jako solidnim cijenama, i to je prodato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chess - Ja jesam pevala Destiny, bilo je odlicno tokom te pesme. :wub:

Inace, Tolkki im ne fali uopste, mada mi je ovaj Matias malo povuceniji, al' dobro, tek je decko dosao u bend. Ipak se Elias mnogo bolje uklopio u Sonatu, nego ovaj u Strato, cini mi se. Al' dobro, tek je decko dosao, bice bolje.

Lauri je razvalio onaj bass! Decko stvarno fenomenalno svira, a Kotipelto je sjajan frontmen.

 

Svi smo se zgrozili kad smo videli koliko ima ljudi.

Jos meni drug pre koncerta kaze da je prodato nekih 200 karata, i ja nisam mogla da verujem

Mis'im, ipak je to jedan Strato bre!

I nije mi je bilo jasno kako Sonata proda onoliko karata, a kad su poceli da sviraju, Strato im je bio uzor. Ja sam vise volela Sonatu od Strato-a, al' posle ovog koncerta, mislim da su se skoro izjednacili.

Svesna sam toga da nam Strato nece vise doci, al' ljudi su uradili koncert za desetku!

Publika jeste bila mrtva, al' 'ajd', na Black Diamondu je bila sutka, tad sam osetila da me guraju, pa sam se okrenula i videla sutku, i obradovala se jer je masa bila prilicno zivahna na toj pesmi.

Ja sam mislila da ce bend mozda samo odraditi svirku, cisto da bi mi culi pesme, i kraj. Al' ne, stvarno su dali sve od sebe.

I predgrupe, takodje. Oni su bas bili raspolozeni.

 

 

Winter's Verge su rasturili! Ljudi su me odusevili, bilo mi je zao sto nisam znala njihove pesme, al' su sjajne! Bas sam se trudila da ih maximalno podrzim.

Pevac me je odusevio!

Posle kad su Tracedawn poceli, smorila sam se malo, al' sam onda i njih posle podrzala maximalno, jer mi je bilo glupo da samo stojim, pisem poruku, ili pricam sa nekim, dok ljudi sviraju. Svi su dosta mladi. Jedino je valjda onaj bassista malo stariji, al' on je najjaci od svih bio. :haha: Onako sav utegnut... :haha:

 

Posle smo izasli da ih cekamo, slikala sam se sa pevacem Winter's Verge-a, sto sam i htela, i kad me je video, prepoznao me je iz prvog reda. :mrgreen::wub:

On je stvarno kralj, i zbog svirke, a i zbog posle koncerta, kad smo se slikali sa njim 100 puta jer neke slike nisu dobro ispale. :haha:

Secam se jedne divne njihove pesme sa koncerta, sad odo' da ih slusam. Definitivno ce mi postati jedan od omiljenijih bendova.

Oni su savrsena predgrupa Strato-u, a sto se tice Tracedawn-a, oni se nikako ne uklapaju u to, al' dobro, mozda su imali neke vezice, pa su ih zato ubacili.

 

Pozdrav za sve ljude koje sam srela. :pivopije:

@Zoll - Hvala na pozdravima. :bigblue:

 

Btw, ovaj koncert mi je negde u rangu Sonate, mozda cak i bolji, i to je zbog ljudi koje sam srela i s kojima sam se druzila, a i zbog tog odnosa sa bendovima. Bilo mi je stvarno sjajno na koncertu, i mozda cak i bolje sto je bilo malo ljudi, jer je bio prisniji odnos sa bendovima.

 

Sve u svemu, ja sam odusevljena!

Hvala ljudima iz palacinkarnice "Glumac" koji su nas trpeli pre i posle koncerta :haha:, i Zollu za preporuku za tu palacinkarnicu. Ovi moji bili gladni, i resili da odemo negde da jedemo, cim smo stigli, i ja kazem, "ajmo na palacinke", a moji se odusevili, tako da smo tamo bili i pre i posle koncerta. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zanima te Gamma Ray?? :icon_ne:

 

Ma bilo je jaaaaaako tesko dogurati do prvog reda...Ja sam bio u 4tom, i imao sam prostora da radim sta god ocu, znaci bili su krateri u publici...Evo jedna slika od ortaka sto je dobio kreditacije da slika :D Uvatio mene u nekom trenutku :pivopije:http://img211.imageshack.us/img211/9999/stratovarius0381d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ste neiskusni, zna se da se poslije SKC-a ide u Grill Uno, a ne palcinkarnice :)

 

 

Inace, ne mora ovo da znaci da Stratovarius nece vise dolaziti. Nasa koncertna scena je tek u povoju, jos ne ne zna sta da se ocekuje na bilo kojem koncertu koji se vec nije desio. Sada znamo da je Stratovarius-ov limit 300 ljudi, a mislim da bi, da je koncert bio u februaru ili aprilu bilo mozda i 350-ak ljudi, jednostavno je januar tradicionalno najgori za koncerte. Na osnovu toga se pravi racunica, a mi smo je pravili na osnovu toga da je nemoguce da bude ispod 500 ljudi, i ocigledno smo napravili veliku gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego pitanje za organizatora: Jel ima neki popust za Freedom Call kartu, za nas koji su bili na Stratovariousu?:bigblue: I dal se zna kolko ce da svira Freedom Call? posto planiram da odem samo na njih... i btw kolko je karta za to?

 

Naravno. Karta ce kostati 150 dinara, radi direktne srazmere cene karte i kvaliteta Freedom Call-a u odnosu na GammaRay, a specijalno za tebe ce biti unajmljen cika iz obezbedjenja koji ce se pobrinuti da ti napustis salu odmah posto FC zavrse. :da:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je za onaj 1. bend sto je bilo oko 30 ljudi da ih gleda, a definitivno su bili bolji od tracedown-a... iako sam ih 1. put cuo tada svideli su mi se... zvuce mi nesto kao Falconer, u tom pravcu sve u svemu... sad mi zao sto nisam imao para da uzmem njihov cd...:icon_ne: ako ima neko link nek da:mrgreen:

Ja sam kupila Polaris majicu, al' da mi je ostalo para, kupila bih verovatno njihov CD posle koncerta. Znam da sam razmisljala o tome, al' ne znam da l' bih se setila. :haha:

 

 

Stratovarious - Sta reci, totalno su razvalili svaka im cast, meni licno je bio najbolji bassista, zbog stajlinga, a i harizme na stage-u... Al i ostali su razvalili... Zao mi sto je bilo tako malo ljudi, i jos vise mi jadno sto je ono malo nas bilo tako lose afirmisano da isprati bend... al nema veze izvukli smo atmosferu mi kolko smo mogli... :rockdevil:

Da, Lauri je bio najjaci, a i Kotipelto uz njega, naravno.

 

Al ipak mi je najveca atrakcija bio onaj debeli iz obezbedjenja sto je kunto u stolici levo od bine :pivopije: Ladno lik ne moze da zaspi kada je tisina, al zato kad je tracedown prasio lik je spavao ko top!!! KRALJINA!!!!

Da, izgleda da smo svi bili obratili paznju na njega. :haha:

 

 

 

Inace, svidja mi se to sto sam videla par plakata po gradu, volela bih da imam jedan.

Da pohvalim sto je sve pocelo na vreme, mada, kad sam videla koliko ima ljudi, nisam ni sumnjala da ce poceti na vreme.

Najjace mi je bilo kad su Winter's Verge poceli, ja mislila da nije neka proba, ovo-ono, kad ono stvarno ljudi sviraju, a u publici je bilo manje ljudi nego sto dodje na HIT-ove, il' je tu negde cifra bila. Uzas.

Al' bitno da su ljudi razvalili i dali maximum, k'o i Tracedawn i Strato. :rockdevil:

 

 

Inace, nema snimaka na youtube-u, naravno (nisam ni ocekivala), al' okacice Max. Snimio je celu "Forever" i "A million light years away" (a i deo "Destiny-ja", samo je izgleda to bio obrisao). :rockdevil:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ti mene zezas? Kakav crni Freedom Call koncert. Imas Gamma Ray koncert, uz koji mozes da pogledas i freedom call ako hoces :) Karta je 1900 za jos 7 kupaca u SKC-u, i 1900 za jos 10 kupaca preko maila. Poslije toga je 2000.

Popusta vise nema, bilo je za sve koji su htjeli da kupe pakete, po jako solidnim cijenama, i to je prodato.

 

ma GR mi je smor... da nije Freedom Call predgrupa ne bih ni pomislio da idem na cert... jbga zakasnio sam za te pakete... a da ne znas koliko ce da sviraju oni?

 

pa dobro nije neko veliko poskupljenje, uzimam kartu cim budem skupio pare...

 

I da dodam da je ovo jedini koncert na kom sam u 1. redu imao prostora da disem... sto je nekako bilo i lepo iskustvo...

  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sta bitno da dodam, apsolutno sam zadovoljan koncertom, uzivao sam od prvog do posljednjeg minuta. Koncert je premasio moja ocekivanja, nisam ocekivao da ce biti bas onako dobro, a i mislio sam da ce krace trajati. Dobro su rasporedili pjesme u okviru setliste, na kraju su stavili „tacku na i” sa "Black Diamond”. Primjetio sam samo da se nekako zvuk pogorsao nakon one solo tacke koju su izveli gitarista i basista, pa mi "Forever is Today” i "Paradise” nisu najbolje legle, sve mi je nekako zvucalo preglasno i nejasno, ali se do kraja koncerta zvuk popravio.

Slazem se da je stav i ponasanje citavog benda bilo kao da sviraju pred nekoliko hiljada ljudi.

Predgrupe jako dobre, pogotovo onaj prvi bend sa Kipra.

 

Pozdrav svima koje sam sreo, vidimo se na Gamma Ray! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...