Jump to content

Death / Grind - noviteti


F4R15

Recommended Posts

Blood Mortized - The Key to a Black Heart (2012)

 

1337600796_1337522354_cover.jpg

 

Из Шведске је, death метал је, а и постава је поприлично фина. Капирам да не може да не ваља. Управо приставио на скидање, јављам утиске.

 

А има и ово. Верујем да су познаваоци андерграунд прилика већ упознати са овим бендом, од ког нам након 22 године стиже деби албум.

 

Malfeitor - Dum Morior Orior (2012)

 

1337537361_13.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

јављам утиске.

 

Нема шта много да се каже од онога шта се и претпостављало. Олд скул DM, класично прангијање. Има ту и тамо и мелодике, тако да је комплетна шведска школа ту. Препорука у сваком случају. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чисто да кажем и коју реч за Malfeitor. Заправо, три речи - сјајноћа само таква. Сто процентна олд скул крљачина. Баш ми је до јаја легао албум. Права је штета што су имали толико тих проблема у раду. Да су све ове године свирали, без проблема би се могли сврстати међу великане.

 

Не знам за вас, али мени се тотално свиђа ова експанзија олд скул death-a. Нешто као оно што се дешавало са трешом (ретро трешом) пре пар година, али за разлику од тога, овде још увек нисам налетео на лоше издање. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što je dosta toga derivat ranijeg. Time ne mislim na stare bendove koji nastavljaju sa radom, nego mlađe koji sa više energije praše apdajtovanu verziju stila. Često ne uspeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али смо ипак сведоци да у последње време итекако успева. Доказ за то су млади бендови који потписују уговоре са великим кућама, а притом квалитетно свирају. Можда бих од свих њих највише издвојио Entrails. Наравно, и Horrendous, али за њих тек треба да се чује.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо. Јебига, код треша су се бендови зајебали у томе што су се они сами више наложили на то од фанова. Била им је кул та фан база прженица, али је проблем што је иста била превише мала. Истина, било је пар бљесака, као на пример кад је Violator ишао на турнеју са Tankardom, али је, нажалост, на томе и остало. Држи се то још увек, али нема толики одјек као пре три, четири или 5 година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, definitivno je uspešniji ovaj talas death-a u odnosu na thrash svojevremeno.

Kod tog treš rivajvla najviše je išlo na kurac paljenje samih bendova i fanova - kao da je old ckul treš vrhunac svega, kao da je svet stao krajem osamdesetih... sa sve belim patikama i uskim džinsom.

DM je u svakom pogledu zdraviji i življi podpravac danas... i ima za svačiji ukus brdo dobrih bendova.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno sam stigao da valjano preslušam In Mourning. Neverica, toliko mi je dobro legao album na prvo slušanje. Koliko varijacija u rifovima, različitih raspoloženja, a sve u istoj atmosferi koja je zaista nautička. I maestralne kompozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...