Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

Obozavam svemir i stvari iz doba svemirske ere sssra, nadjoh sjajne fotke Gagarina i sputnjika, jedva cekam da ih isprintam i okacim :wub:

 

Moju terasu je deda zastaklio 1970 i to lose. Sad bijem bitku oko odstakljivanja. Sad je sve ruzno i zardjalo, a stakla su popucala jos za vreme bombardovanja :( a bas je prostrana, moze i kauch da stane ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti! :D Bavila sam se scenografijom nedavno, ali ne enterijera vec napitaka i smutija za jednu kafeteriju. Kad je to ispalo sjajno, kapiram da imam makar malo ukusa prilikom odabira djelova namjestaja i detalja. Btw, ko zeli da vidi o cemu je tacno rijec, klik na fotku:

 

922965_10201290925374460_1155416334_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Poludeću komšija buši dva meseca iznad mene. Ubi me u pojam. Ima li neki zakon koji ograničava trajanje radova? Vatam se za slamku, pukla sam :haha:

 

Inače, savetujem svakome ko hoće da opremi gajbu sitnicama, tipa lampice, lusteri, jastuci, posteljina, peškiri,

ponjave, zavese, saksije, sanduci, police bla bla da ako ima mogućnost zapali u Ikeu. Put do Budimpešte i nazad je izašao 6000 din, to podelite na četvoro ako je pun auto, i plus hostel dovoljno je na jednu noć.

Sigurno se uštedi sa sve troškovima puta jer naši jebeno deru na tim sićama. Samo spisak i budzetski limit inače ode stvar u kurac.

 

Šta reći kad može dupla posteljina da se kupi za 10 evra. Peškiri su 3 evra. Sve pamuk i sve ima lep dizajn, nije babski. Plus, oduševim se juče kad sam shvatila da se posteljina ne gužva :haha:

 

+tax free vraća se nekih 15%... malo natezanja sa carinicima ali i to prodje ok...

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам каква је сада варијанта са оним обавезним пријавама радова, поседовањем пројекта итд. По правилу, и кречење мора д'пријавиш. Можда можеш анонимно неку инспекцију да му навучеш на врат тим поводом?

Share this post


Link to post
Share on other sites

треба се запитати шта човек ради 2 месеца на једном стану

за 2 месеца је могао да сруши све зидове и да их поново сазида, и то само да је радио преко викенда

 

да ти не причам какве су људи проблеме имали од тих 'ентузијаста у реновирању'

конкретно, неки баја је зазидао вентилациону вертикалу код мене у згради (вероватно је пресекао, јер му је било неопходно тих 0.00004 квм)

па ти после причај о љуцкости

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto drndaju sto godina ili imaju previse para pane znaju sta hoce, ili im je rodjak preduzimac pa im salje mastore kad je njemu zgodno, a ovi se ne bune jer tako prolaze jeftinije. Tako moj komsija sa rodjom renovira stan od zimus, srecom pa jedijagonalno od mene. :no:

 

Nego, Jubova akrilna boja za drvo ima isti miris kao quatro sladoled od lesnika. Verovatno i ukus :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zovi komunalnu, ko mu jebe mater.

 

Za komplet sredjivanje kupatila max 7 dana radova

Za izbijanje zidova ,promene parketa, izmestaj kuhinje, tj kompletno sredjivanje stana, komsiji je trebalo do metar dana.Naravno obavestavamo uvek u zgradi kada ce neko nesto da radi.

Kakva 2 meseca da neko udara po ganglijama.

Kod nas tako nesto da neko pokusa duradi, pucali bi mu u noge, iz svakog stana po metak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako ti s mačkom vs zavese? Kod mene nije bilo izvodljivo - menjala ih na 4-6 meseci.

 

Dobra fora je i zastava. A kod nas pošto deru na zavesama (ono odeš kupiš platno za zavese pa daš da neka baba sašije... jebo mamu nisu normalni) - najbolje uzeti metražu i okačiti.

 

Kod mene su sada ikea paneli i zadovoljna sam. Za sad nisu interesantni mačkama.

 

Danas vala ceo dan danas radna akcija kačenja i buškanja i veliki posao završen. Okačili 4 nove lampe, prekrečili ispod što je bilo prljavo od prethodnih plafonjera i zagletovali gde treba, rupe od starih garnišli takodje i zamazali preko... okačili i onu šinu za kuhinju.

A i prozore stigoh da operem :haha:

 

Zaječarac zaslužen! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...