Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

Ako ste uspeli dobro da uklopite elemente svog zivotnog prostora ili ste napravili zanimljivo resenje/kombinaciju a zelite to da podelite sa vaskolikim yumetalom - izvolite.

Takodje, mozete da postujete i tudja resenja "dizajna enterijera".

Licno, mnogo me vise zanimaju resenja "realnog" prostora - sobe 15-25m2 i stanovi do 80m2 jer nas vecina zivi u stanovima slicnih dimenzija. Godinama iz hobija kopam po raznim sajtovima za uredjenje enterijera pa rekoh mozda nas ima ovde jos :da:.

.... Preporucite prodavnice namestaja, zavesa, lustera, svega za kucu; dobre stolare, parketare i slicno.

 

Izgleda da ce ovo biti jos jedna "zenska" tema, no nikad se ne zna ;)

 

PS Ne znam da li na yumu ima neki profi dizajner enterijera, ovo je super prilika da se javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. volim minimalizam. izbacujem iz stana ono sto ne koristim cesto. nervira me gomila stvari, nepotrebnog namestaja, itd. ziveo sam sa "arhivarima", ljudima koji cuvaju stvari od pre 40 godina, i to je bezveze navika..

 

2. sto se tice rasporeda i uredjenja, preporucujem da se na papiru iseku svi elementi u odgovarajucoj razmeri, nacrta se stan na velikom papiru, i tako da se pravi raspored. posle je tesko pomerati orman kad se zajebes.

 

3. volim kad je svaka soba druge boje... mrzim bele zidove.

 

4. s vremena na vreme nije lose promeniti malo raspored stvari.

 

5. tepihe sam izbacio... :)

 

 

nemam pojma sta jos da napisem.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nez nam za tapete, nisma ih videla godinama. Mada, kad se setim kako se skidaju padne mi mrak na oci.

 

Zna li neko gde mogu da nabavim jeftino one velike jastuke za pod za sedenje? I jastucnice za njih?

 

Inace preporucujem Rezbos za pristupacan i kvalitetan namestaj od punog drveta. Jednostavni modeli, a rade i po narudzbini.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tepisi su mi ok samo ako su vuneni, nikako sintetika, hocu da odlepim od statickog elektriciteta.

Pokusavam da izbgacim jos viska namestaja, a da bih to uradila efikasno, moram da "napravim" par elemenata po meri koji ce da zamene sve ove prastare i polukorisne plakarcice i ormare.

I da, minimalzam ftw. Za to je uberkorisno ako imas plakare u hodniku, sve natrpash tamo i soba moze da dishe. Dopada mi se dalekoistocni fazon, ali ne verujem da bih ceo stan uradila u tom fazonu. Samo sto vise praznog prostora. Dobra fora je i sa onim pregradnim panelima, upravo se bavim konstrukcijom jedog takvog za kuhinju.

 

21038_1204441516.jpg

 

asian-decor.jpg

 

 

Super je ako stan ima neki fazon - dobar balkon, kosi krov, visok plafon, zanimljiv raspored - tako je mnogo lakse napraviti zanimljiv i praktican enterijer. Ali uglavnom nije tako. Bar na NBGD :/

 

Kako moj stan ima malo sunca, volim svetle boje drveta i zidova a tamniji pod. Za stanove se laminat (iako ga ne volim) pokazao daleko bolji od brodskog poda i parketa. Imala sam dva puta poplavu, prvi put mi je sav parket otishao dodjavola, drugi put se nista nije desilo jer sam imala laminat ;)

 

Koliko se secam DF je kukala oko nekog belog tepiha i problema sa izuvanjem u kuci... Heh ja kontala da kupim one nazuvke za bolnicu, nekih 100-200 kom za tvrdoglavce koji nece da se izuvaju, jeftino je i za jednokratnu je upotrebu ;)

 

 

Razmisljam se da narucim par stvari odavde Jela Jagodina.. Jel kupovao neko tamo do sad?

 

@ DMW

Videla sam ih skoro, e sad da li je to bio Merkator ili tako neka "fensija" radnja za lampe.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. volim minimalizam. izbacujem iz stana ono sto ne koristim cesto. nervira me gomila stvari, nepotrebnog namestaja, itd. ziveo sam sa "arhivarima", ljudima koji cuvaju stvari od pre 40 godina, i to je bezveze navika..

 

2. sto se tice rasporeda i uredjenja, preporucujem da se na papiru iseku svi elementi u odgovarajucoj razmeri, nacrta se stan na velikom papiru, i tako da se pravi raspored. posle je tesko pomerati orman kad se zajebes.

 

3. volim kad je svaka soba druge boje... mrzim bele zidove.

 

4. s vremena na vreme nije lose promeniti malo raspored stvari.

 

5. tepihe sam izbacio... :)

 

 

nemam pojma sta jos da napisem.. :)

Ja najvise volim da obrisem kurac o zavesu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

(nemo' da me ko zajebavao, jer sam dosta zajebancija pretrpila od strane društva :))

 

Prije 2 godine sam se bavila feng shui-em, ali ne onom komercijalnom varijantom: Stavite žabu na ulazu od kuće i imaćete neviđeni priliv novca :)

 

To je jako lijepa i logička nauka uređenja prostora, živjeti u skladu sa ličnim okruženjem i ima smisla, kad se malo uđe u problematiku. Naravno, ko vjeruje da ima smisla teorija o yin i yangu, ko ne vjeruje, vjerovatno se nikad ovim neće zanimati.

 

Tad sam živjela sa cimerkom koja nije bila u tom fazonu, pa sam uglavnom svoju sobu uredila po pravilima feng shui-a i uradila neke sitnije izmjene generalno po stanu.

 

Elem, kao što sam rekla, sve počiva po principu Yin i Yanga i strujanja energije (Qi tj. chi) koja u kineskim borilačkim vještinama predstavlja životnu energiju, elan. Da biste napravili harmoniju u prostoru, tj. usmjerili pozitivnu energiju chi kroz vaš prostor, služite se kompasom Pakua, po kom se orijentišete u odnosu na 5 faza yin i yanga, tj. 5 osnovnih elemenata: voda, vazduh, zemlja, vatra, metal.

 

No, da ne smaram sada o tome, vrlo je interesantna nauka. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje vise. Ceo stan u belim meni deluje depresivno. Ali zato kombinacije neki zid belo - neki u drugoj boji mi je sasvim super. Kod mene je kombinacija belo crvenkasto-narandzasta i vrlo sam zadovoljna.

 

@ Sisus

:):):):)

 

@ Kokopelli

Ima li na netu neki digest feng-shui, cisto informativno? Inace, moja keva se jedno vreme lozila na to, secam se da je kacila neke dolare po kujni, al se ne secam da smo zbog toga imali vise novca :)

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videla sam u robnoj kuci u Rakovici (verovatno imaju i na drugim mestima) neke veeeelike stikere za zidove... I cim napravim novi raspored u sobi i okrecim, kupicu ih... bas ulepsavaju prostor... Ima ih svakakvih - od dinosaurusa , cvetova, nekih natpisa, gitara, do klupica i bandera koje tako lepo izgledaju kad ih zalepis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kokopelli

Ima li na netu neki digest feng-shui, cisto informativno? Inace, moja keva se jedno vreme lozila na to, secam se da je kacila neke dolare po kujni, al se ne secam da smo zbog toga imali vise novca :)

 

E, to ti je ta komercijalna varijanta i danas sveprisutna, nažalost.

 

 

Imala sam ja neki The Complete Idiot's Guide to Feng Shui, ako je ne nađem, izguglaj na netu. Poveća je knjiga, cca 400 str. ali o osnovama imaš na samom početku. :da:

 

 

 

edit: našla! 516U-znR6DL._SL500_.jpg

 

http://rapidshare.com/files/154416261/tcigtfs.rar

 

pass: theseekersoasis.org

 

Nadam se da je to ta :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сисусе, олошу, крадеш форе из вицОва о Ганферима. :P

Што с' тиче ентеријера, волим да је светло и да има пуно дрвета. Не волим стакло, метал и пластику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako, ako - zavese uvek treba da budu dobro ustirkane! :da: :Da

I to, a i da posetioci u startu znaju sa kim imaju posla. :D

 

А муве да ураде остало... :)

Hahahahahahaha.

 

Evo da ne bude totalni off, prošle sam godine menjao tepih u sobi. Imao sam neki šišani, pa zamenio za vuneni. Bolje da nisam. Mnogo je opušten i kad god napravim nagli pokret, nabora se.

 

 

@ Kuruz - Nije to vic o ganferima, već o Bosancu, Ameru i Francuzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam isto mislila o tapetama a onda sam otisla u TC u Pozeskoj, uzbrdo s leve strane uz neku banku - tapete koje bih obukla koliko su dobre. Imaju i sjajan parket. Fazon je sto imaju i one koje imaju jedan veeeliki motiv preko celog zida ili imaju pattern koji se uklapa da se ne vide prelazi ili su reljefne pa izgledaju kao da ima i gipsanih radova, ima i s bordurama i... ma SVE. Samo je skupo. I nemojte da uz njih uzmete retarda da vam lepi, meni je neka zena to radila (keva je dovela) i koristila je nepreporuceni lepak koji mi se sad providi kroz tapete kao da je puz presao preko njih i uslinavio (na srecu vidi se samo pod nekim uglovima).

 

Inace volim razlicite stilove ali za ponudjenu kvadraturu do 80m2 biram neki sterilni minimalizam sa pojedinim udobnim detaljima :D znaci kontrasti jaki ali mahom svetle boje, bini begovi, veeeeeeeliki americki plakari, plitke ali preko celog zida police na koje ide i flat tv i knjige i sve... kuhinja mahom od rostfraja i obavezno plocice na podu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imam problem...

 

stanujem u iznajmljenom stanu sa cimerom...

 

tepisi su izbaceni kad sam ja dosao(gde ja udjem,usao sam)..skuplja mi prasinu,teraj to u pizdu materinu..

 

tako je brodski pod ostao,naravno go i sad mi lakse zbog prasine...ali pod kod ulaznih vrata je potpuno oguljen i odvratno izgleda...k'o da si usao u arhiv manastira sveti Pahomije...

 

preporucite mi neki materijal koji bih mogao staviti na taj deo( 4x2 m )... da ne izgleda gej a da bude krajnje lak za odrzavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...