Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

Guest LadyInRed

Pozdrav svima :))

 

Kako sam slucajno naletela na ovaj forum pre svega u delu za prirodnu kozmetiku resih da pogledam jos neke teme i ova me je privukla posto planiram da se bavim enterijerom kada zavrsim fakultet.Inace sam student athitekture tako da mi je enterijer blizak.

 

Svako ima neki svoj dozivljaja prostora i svoj stil.Ustvari neki ga i nemaju nego kopiraju tudji ali nema tu niceg loseg.Sve moze da bude zanimljivo na svoj nacin.Svaki stil ima nesto zanimljivo ali postoje neke stvari koje prosto idu jedna uz drugu ili ne idu.To svako ko ima oko moze da zapazi.Ako vam mogu pomoci nekim svojim "strucnim" savetom pitajte odgovoricu ako znam.

 

Neko je na pocetku pitao za deo koji je ruzan na parketu cini mi se u delu hodnika.Mislim da jedno od resenja moze biti da se malo issmirgla i prelakira.Ako je previse ruzno onda da se parekt ishobluje pa prelakira a ako je to previse skupo onda da se kupi neka stazica odnosno manji tepih.Ima ih raznih sara i velicina u radnjama sa namestajem ili radnjama za tepihe.

Edited by LadyInRed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd imam ja pitanje ako nudis pomoc. Vec sam spomenula da planiram pravljenje shoji plakara i lampi u istom stilu, pa mozes da mi das predloge za izbor materijala pri izradi. Znaci zanima me kod cega je najbolji odnos cena-kvalitet. Posto plakari trebaju sluziti dobar broj godina, razmisljala sam da umesto papira koristim neki drugi materijal ili da se radi dupli ram, pa da papir ide na stranu koja se vidi, a da iza ide neki cvrsci trajniji materijal (pa bih papir menjala po potrebi). Nemam iskustva sa pravljenjem toga (naravno :D ) pa je svaki savet dobrodosao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh kako sam se zajebala xD kupila sam tapete danas, bele sa nekim sjajnobelim delovima, najnormalnije koje sam uspela da nadjem a da nisu preskupe... kad ono otvorim rolnu sada i vidim da postoje neke sljokice po mat delovima. hahaha valjda nece mnogo da se izvaljuje kad ih zalepim xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyInRed

Tanya,

 

Ja nemam pojma kako se to pravi ali mogu da ti dam predlog eto nesto kako bi mozda moglo da se uradi.Da umesto papira koristis neku tkaninu,pamucnu.Cak mislim da sam takve lampe i videla.Onako malo grublja tkanina.Mene kod tih lamni jedino brine zagrevanje tog materijala kojim je oblozena,ali ako ga Japanci tako prave onda mora da moze :) Probaj da odes do neke prodavnice sa materijalima i da potrazis moza neki lan ili neka svila ona prava svila one su tako grublje i mislim da bi dobro to izgledao.Koliko ce to da kosta vec ne znam :) ali sam sigurna da ce duzi vek imati od papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lampe nisu problem, male su, koji god materijal da se odlucim da koristim bice ok. Zagrevanje nije problem jer cu koristiti sijalice koje se ne greju.

Problem su plakari, koji ce zauzimati dva zida u sobi, stoga ce za njih trebati brdo materijala = brdo para :D

Ja sam takva da uvek gledam i prakticnu primenu svega. Papir mi ne deluje kao idealna zastita od vlage, mirisa kuvanja, duvanskog dima i sl, tako da planiram da pravim tu duplu barijeru :D ili da uradim od nekog materijala koji lepo izgleda (moze da zameni papir) i dobar je u ulozi vrata (citaj dobra zastita, a dovoljno lako da moze da se upotrebi u kliznim vratima).

 

Imam vec par ideja, videcemo kako ce na kraju ispasti, imam jos dosta vremena do pocetka pravljenja tako da mogu da smisljam natenane :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам да већину боли курац

Kako si ti pronicljiv mladic.

Мој ентеријер је већ два дана јебено неурећен.

A uz to i lenj.

 

Uredi ga. Problem resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоји ли неки ваљак, печат са разним мотивима (листови, цветићи, птичице... те једноставне, а опет живописне сличице) који бих ја могла да умочим у боју шљиве и пређем преко беж подлоге и добијем те мотиве "исцртане" на зиду у боји шљиве?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоји ли неки ваљак, печат са разним мотивима (листови, цветићи, птичице... те једноставне, а опет живописне сличице) који бих ја могла да умочим у боју шљиве и пређем преко беж подлоге и добијем те мотиве "исцртане" на зиду у боји шљиве?

Postoji. Moj teca je moler, ima to :D On uvek sebi u sobama izvuce "liniju" tim valjkom pri vrhu zida kod spoja sa plafonom. Znaci okreci plafon npr belo ili svetlo krem, a zidove boje kajsije npr. I onda pocetak zida okreci istom bojom kao plafon, onda ide okvir listica npr tamno braon boje i onda ide boja zida. Ne znam ja to bas da objasnim ali lepo izgleda :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...