Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

1. Samo malo skratis da ne budu skroz spicasti (nekih par milimetara, max 5 ako su bas spicaste i duge), moze tako da grebe do mile volje, ali nece iscupati konce iz tkanja sto obicno sjebe mebl.

 

 

2. Jel neko nekad farbao morske školjke?

Ima neka fora, uzmeš one jednobojne školjke i pristupiš problemu kao kod uskršnjih jaja, jer je sve to kalcijum. Ili varijanta dva koju sam našla na netu, boje za hranu u kombinaciji sa sirćetom i opet kuvanje.

Radimo kuhinju sa temom mora (kako to tupavo zvuči al u stvari izgleda odlično) i hoću da okačim školjke na ribarsku mrežu, pa ko velim ako je neko već farbao da kaže reč dve o tome.

 

Neću da ih farbam ručno, želim da ostane njihova tekstura a opet da bar malo promene boju.

U najboljem slučaju očekujem ovako nešto.

 

 

1. ...ne.

2. Boja za jaja, rekla bih, kalcijum karbonat je u osnovi i u ljusci jaja i u školjkicama. :da:

 

3. Normalan i prirodan, ko sebe da slušam ovo za pajanje prašine. :haha:

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ima li neko ideju gde u novom sadu da se kupi dobar mebl (kvalitetan, i moderan dizajn)

sve sto sam videla je uzasno demode :/

 

ako nista drugo, kome trebaju tapete, mogu da preporucim na bulevaru oslobodjenja salon tapeta, imaju odlican izbor, upravo sam kupila za spavacu i dnevnu sobu tapete, i prezadovoljna sam ( a nisu bile ni skupe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz - FU, mislis da nisam bila po celom gradu, ili sam poljubila vrata ili imaju toliko demode meblove da me sramota da budem u istoj prostoriji sa njima :/

danas sam na +1000 bila napolju, i nasla jedan pristojan :/

 

@captain- onda idi tamo na bulevar, ima fin izbor skroz na lageru, a kataloga ima sigruno 30ak (samo sto su iz kataloga najjeftinije 2k )

Edited by Sugar Overdose
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.wabisabi.rs/

 

WABI SABI je salon indonežanskog nameštaja i umetničkih predmeta.Ovde ćete naći ručno rađene komade od tikovine, tamarina, ratana, vulkanskog kamena i drugih prirodnih materijala tipičnih za jugoistočnu Aziju. Krase ih jednostavne linije i fina izrada, a svojim oblicima lako se uklapaju u svaki ambijent.Tu su, takođe, i dekorativni antikviteti, doneti sa Jave, Sulavesija i Sumatre, prvobitno korišćeni u ritualnim ili svakodnevnim aktivnostima.Bilo da želite da nabavite neki od WABI SABI predmeta ili ste samo u prolazu – posetite nas!Ljubazno osoblje odgovoriće na Vaša pitanja, a, ukoliko budete želeli, etnerijerista će Vam pomoći da WABI SABI predmete uklopite u Vaš dom ili poslovni prostor.Wabi Sabi je lepota stvari, nesavršenih, nestalnih i zauvek nedovršenih.Lepota postojanja po sebi.Tokom vremena Wabi Sabi biva prihvaćen i primenjen na sve elemente života, pa i na uređenje prostora. Podrazumeva asimetriju, rustičnost, jednostavnost, intimnost, prirodne materijale i ručnu izradu.Uglavnom jednostavan, uvek veoma trajan, Wabi Sabi svojim formama korespondira sa savremenim minimalizmom i uklopiv je u svaku sredinu, kao detalj ili kao preovlađujuci stil.

 

I ono što je najprivlačnije - cijene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...