Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

ne bre

 

kaci se na kuke koje su na 1.50, ali kad se razvuce lezaljka i postavi, i kad stavis svoju cenjenu guzicu u to, bude na 15ak cm od patosa :)

 

ovde ima sjajnih ideja za iskoriscenje malih terasa i balkona

https://www.pinteres...t/tiny-balcony/

 

392768448993d49260e1e13151410a70.jpg

 

70ec5efa8f451b6d0eb479bbe0da379c.jpg

 

a113e5938f8cb761eb465d18e2a0dc6a.jpg

 

693b9c0aad73422f30075b11cdaae980.jpg

 

ono, nek je samo lepa stolica i koji jastuk, plus par saksija

i vec sve izgleda bolje, cak iako ej neka supak terasa od pola kvadrata

otkad sam sredial terasu, na njoj sam 300 dana godisnje, bez preterivanja

ziveo netbook xD

 

veceras bas, vracam se s posla oko ponoci i gledam moju stranu zgrade

na svakoj drugoj terasi neko sedi i bleji ili stoji i duvani

to je bas dobar trend, vidim dosta komsija za koje znam da su imali skaldiste na terasi da su to rascistili i postavili nekakav namestaj za bleju

sreca niko ne slusa muziku :maca:

Mislim da ih je toliko napolju na terasi jer sad svako ima neki android, tablet, laptop, ne mora da bude u kuci da bi sedeo na fejsu :)

 

Kontam ja da ljudi nemaju mesta u gajbi za sto stvari, pa to zavrsi na terasi, ali takodje sam ubedjena da svako do nas na gajbi ima gomilu stvari koju treba da pobaca. Mozda ne toliko ljudi koji su podstavari i koji se cesto sele, ali ostali sigurno...

 

...Kao i oni carevi koji puknu par iljada evra da stave alu i pvc stolariju i zatvore terasu, a onda na njoj drze kacu sa kiselim kupusom i polomljenu dasku za peglanje.

 

Cool su table, meni je u planu da ofarbam bojom za table deo zida immunem lajsne okolo.

Ortakinaj je skoro radila sa tom bojom, kaze toliko je izdasna, ofarbala je sa jednom tom limenkom ceo zid i ves masinu iz dosade xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to propadne kad udari kiša i iseru golubovi, sem ako neko ima živaca da sklanja celu terasu kad se naoblači.

Meni se u bivšem stanu ugnezdio golub(ica), već bila snela jaje pa mi bilo žao da ih izbacim, pa sam morao da trpim govna dok ovaj skot nije porastao dovoljno da poleti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protiv golubova imam macku :maca:

srecom, terase u mojoj zgradi nisu previse izbacene u odnosu na samo zgradu, tako da kisa kad pada i kad je najgora oluja ne pada dublej od nekih poal metra u terasu, ako ej normalna kisa, skoro da nista i ne pokisne.

 

Kod mene je sezona otvorene terase je maj-pocetak oktobra

onda uzmem i spustim najlone, posto moze da se zatvori sistemom kao zimska basta, najloni na rajsferslus

i onda se nastavlja sezona zimske terase u kojoj je prijatno toplo i gde ne duva vetar i ne pada kisa :)

 

A ako se investira u neki kul bastenski namestaj, samo se sklone jastuci, a ostalo moze i da pokisne, nece mu biti nista.

 

jako dobar before/after :)

 

news-oct01.jpg

 

i nesto za nocne more

 

9b5c2396039d998eae8fa45841eceac3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ja sam slicnu lezaljku kupio prosle godine i nikako da je postavim cak sam i kao odustao od ideje. Predugacka mi terasa da bih je tako kacio, morao bih nekako dijagonalno da je postavljam. A ne znam da li bi i uspela da me izdrzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bre

 

kaci se na kuke koje su na 1.50, ali kad se razvuce lezaljka i postavi, i kad stavis svoju cenjenu guzicu u to, bude na 15ak cm od patosa :)

 

ovde ima sjajnih ideja za iskoriscenje malih terasa i balkona

https://www.pinteres...t/tiny-balcony/

 

Ortakinaj je skoro radila sa tom bojom, kaze toliko je izdasna, ofarbala je sa jednom tom limenkom ceo zid i ves masinu iz dosade xD

 

Ha ves masinu :haha:

Dobra fora je frizider. Zapises sta ti fali, da kupis :)

 

Da, napravila sam konfuziju nepotrebno. Na plafonu sam imala okacenu ljuljasku koja ide na jednu tacku, ovakvu

 

Deluxe-Extra-Large-Soft-Hammock-Swing-Chair-P15359408A.jpg

Koja nije ni blizu udobna kao Hammock, Lezaljka, Eora. Jer se okrece na sve strane i ne moze se leci u nju. Ali je ok. Problem je sto nas je dvoje, a nemamo mesta za dve ljulje, pa smo izbacili.

 

Htela sam samo da odgovorim na pitanje o izdrzljivosti plafona i zidova, manju tezinu nosi svaka kuka u zidu kad se rasporedi na dve, a i pod uglom je. Ona moja je isla vertikalno u plafon, pa me je izdrzavala godinama.

 

Inace, te lezaljke kao sto Zen ima su za na drvece.. Cak smo umeli da ih nosimo na Adu, Usce, okacimo izblejimo, milina :)

 

Sve to propadne kad udari kiša i iseru golubovi, sem ako neko ima živaca da sklanja celu terasu kad se naoblači.

Meni se u bivšem stanu ugnezdio golub(ica), već bila snela jaje pa mi bilo žao da ih izbacim, pa sam morao da trpim govna dok ovaj skot nije porastao dovoljno da poleti.

 

Pa ne mora biti idealno, jbt... Ja ne sklanjam, imam palete i sundjere koje sam sama presvukla jakim pamukom (ima u Sorbonu), i to traje ar sezona pa zamenis. Skines operes povremeno, naravno, ali ne sklanjam kad je kisa, samo pokupim jastucice u cosak koji je obicno suv :)

 

Sad, golubovi se nisu ni kod mene osilili, pored macaka :haha:

 

Jao ja sam slicnu lezaljku kupio prosle godine i nikako da je postavim cak sam i kao odustao od ideje. Predugacka mi terasa da bih je tako kacio, morao bih nekako dijagonalno da je postavljam. A ne znam da li bi i uspela da me izdrzi :D

 

Lezaljka hoce, Dino i ja smo cesto zajedno lezali na jednoj. Samo da je dobro montiras...

 

Sledeci neki plan je da napravimo cat enclosure na terasi, da mogu da izadju skroz na fasadu da bleje, pa da skratimo palete da napravimo vise mesta, i ubacimo bazencic za dete.

 

Ove godine nema cveca, iz prakticnih razloga.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma

ispod se uvek uhvati lisca, buba, beba gustera, takvih stvari

plocice <3

 

to jest, ja zivim u selendri, kapiram da je na visokim spratovima urbanih naselja jedini problem golubija kaaaaaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paukovi, lisce i ako baaas pada kisa...

 

Sad imam jebene zelene itisone

 

...propasti moje?

 

Moram. I ovako mi svi seru sto mi je dete boso stalno.

 

Ova je super po dijagonali. Bedak, ja nemam dijagonalu. A mozda i imam...

 

9631d856200b2dc14e1b8146c5e26f9f.jpg

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje bosa deca nego obuvena deca

ja sam bosa ceo zivot i vidi kolika sam

 

dok ne jedu stvari koje ne treba da jedu, nista nece da im fali

 

as for lezaljke na terasi

vec zidim zilion nacina da ispadnem iz iste i poginem sa sedmog sprata

Share this post


Link to post
Share on other sites

aahahahahahah

 

@ Havocka

mislis na ovo sto izgleda ko letvice?

 

lestvica4.jpg

to su paneli iz jednog dela koji se postavljaju, nem atu sta da upadne sa strane

 

 

ma kod mene stoji par tih dasaka od laminata, trebale su za nesto, kad budem farbala betonski pod ima da ih sklonim

ovako samo unose pometnju

mislial sam da stavim plocice, al mogu samo na pola terase, pa kad moze na pola, onda jebes celu pricu

ofarbacu patos onom bojom za beton i udri

 

macko kako si mislila to za macke? ne kontam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zen

na ovo sam mislila

693b9c0aad73422f30075b11cdaae980.jpg

jeste lepo i sve ali neprakticno mega

 

@svi vi ostali sto me zajebavate <3

nije smesno uopste, otkad je pala terasa kod babe u 27 marta prosle zime, ne izlazim na terase uopste

lepo vam rekoh jos onomad da se plasim svih iracionalnih stvari koje mozete da smislite

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...