Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

imati mali prostor nikad nije jeftino

gledam moj efrendove sa malim kupatilom, svako je morao da se iscima da juri onu \ves masinu sto se ves ubacuje odozgo, koje su skuplje i koje vise kosta popravka

zatim, sve mora da bude po meri uradjeno

 

jos nisam naisla na lep mali prostor (kod nas) a da je ukusno sredjen i ne za basnoslovne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od prostora, ako je garsonjera, ona je laka, soba je kockasta ili pravougaona, prostrana, kuhinja i veliko kupatilo(ne znam zasto ali u garsonjeri je kupatilo uvek vece nego u stanu).Izgleda ok kad ima malo stvari. Ako je stara gradnja, tu se isto prilicno lako opremi.Ali ako su danasnji dvosobni stanovi sa sobicama od 6-8 kvadrata(sto se nekada vodilo kao pola sobe), tu je sve po meri obaveza i sve ce biti natrpano jer je ovo podneblje gde svi imaju puno stvari i trebaju nam veliki ormari, plakari i police, sto dodatno smanji prostor. Stara gradnja dvosoban stan od 80-90 kvadrata, moderna gradnja 40-45 uz karton zidove gratis.

Kad gledam namestaj, izbor je cemer.Standardne ugaone garniture, dvosed, trosed, fotelje, genericki ormari, isti kurac kao pre 20-30 godina, a mozda i vise...ako je nesto modernije i jeftinije, onda je kvalitet samo za gledanje.

Za sobicak od 6 kvadrata, ovakav montazni krevet je idealan, ali mi to nemamo, zato ubacis standardni kauc, ne dao bog klasican krevet i plakar, eventualno radni stolic i ostane ti ceo kvadrat u sredini sobe za protezanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je i ikea pojam, imamo samo jysk sto je ikea za sirotinju, a takav je i kvalitet.

 

Ne znam otkud ti to za kupatilo u malim stanovima, ove koje ja znam jedva i tus kada da im stane.

 

Plus, kod nas se dvosobnim zovu zapravo jednosobni stanovi, jer imaju JEDNU spavacu sobu, a dnevna je kombo sa kujnom, i u normalnom svetu se ne racuna u sobu. Al kad smo mi bili normalan svet :haha:

 

Sad, fakat, lepse je ziveti u jednosobnom od 50ak kvadrata nego jednosobnom od 20.

 

U svakom slucaju, treba insistirati na minimalizmu, i forsirati americki/ugradni plakar ako postoji mogucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ganjao garsonjeru, vid'o, posle i majstori koji su mi radili plocice rekose.

Npr kod mojih je standardno kupatilo 4 kvadrata(jos je renovirano, pa umesto kade, tus kabina i masina legle , pa se dobilo na prostoru), kod mene skoro 6.i jos plus imam klasicnu kadu.da nema radijator i masina, mogao bi opusteno i krevet dudje. :mhihi:

 

Da, to je jos posebna prica za kategorisanje stana danas, nekad jednoiposoban danas je trosoban. :mhihi:

Al prostorije su sve manje, a namestaj koji se fura tipican za stare vece prostore.A do sada ni na jednom sajmu namestaja kod nas nisam video slicna resenja kao sa videa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema.

 

ali zato sad imas tzv kategoriju namestaja "namestaj za kineze" ili "namestaj za decu" koj izgleda isto kao i obican namestaj, isto i kosta, ali su dimenzije problematicne za svakoga ko je presao 1.8m. to je bilo tragikomicno

gledali smo bas skoro neke ugaone garniture za roditelje, na kraju su narucili po meri

 

(jos je renovirano, pa umesto kade, tus kabina i masina legle , pa se dobilo na prostoru),

hahah to je taj recept

imam i ja :haha:

 

i inace volim et prozirne materijale, plastika/staklo momenat

a ovu stolicu cu pazariti pre ili kasnije (mada, verovatno kasnije :haha:)

moooram je imati

 

20502193_2_z.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljala sam o tim krevetima za na zid...u perspektivi od tri godine recimo, ali ne znam sta se tacno dobija time. Od onog sto sam videla na netu, kod nas, jedini s 'pricom' je da ima kao klupu za sedenje koja je sanduk za stvari...npr posteljinu.

Da li je prakticnije od kauca na razvlacenje? Mozda udobnije? Ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem kdo tih sklopivih kreveta je sto uvek treba da budu namesteni. i nema neke spontanosti

- aj se jebemo

- e aj cekaj da sklonim fotelju i sto i usisivac i da razvucem krevet iz prve

 

mislim ad ej tu bolja ideja citvu sobu smestiti oko velikog kreveta koji moze da pozdri vise razlicitih sadrzaja, u zavisnosti koliko ima jastuka na sebi, ili japanski tip "kreveta na patosu" koji se srola ili sutne u ugao sobe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis, jel to taj futon? Ili se drugacije zove? Da li to neko valja /pravi kod nas? Koliko su udobni?

 

Radi se o tome sto ce meni trebati za koju godinu (ili pre? ... Optimista) da zarotiram sobe, spavaca ce biti za mladunče, a mala soba u kojoj je orman (koji je deo sobe) ce postati spavaca. Znaci potreban je prostor samo da bi se proslo do ormana, sto ako je u pitanju nizak krevet moze da bude i preko kreveta, ne smeta. Imamo dnevnu sobu pride dakle ne treba nam soba za jos stagod.

Ne bih volela da spavam na kaucu na razvlacenje, a nije lose da moze ipak da se skupi povremeno, recimo ako mi treba prostor da skrojim nesto.

 

A tu spontanost muz i ja nekako nikad nismo ni imali, pocevsi od studenjaka i spajanja kreveta. Komfor, pre svega... Sad smo isterani s francuza pa smo kupili ugaoni kauc koji se razvlaci... Ko ce da se lomi na trosedu, ne hvala... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

футон је у домаћим салонима тросед ком се седални део благо извлачи док се наслон спушта, на такав начин се отвара

због тог 'зглоба' који постоји између седалног и наслона, доста често није удобан, а ни људски комфоран за двоје

има бураз то срање, кука

 

гугл имиџ срч даје и резултате онога што је Зен помињала - душек на патосу :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, zar to nije mojca :haha: ? Imali smo to cudo kao gostinjski trosed i nije za svakonocno spavanje, u pravu je tvoj brat.

U krajnjem slucaju nije bitno kako se zove, pitam se koliko je udoban dusek koji moze da se srola a lezi na podu ili na nekoi niskoj konstrukciji. Tako neko iskustvo ako neko bude imao pa eto, setite se yumetala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...