Jump to content

2009.07.30.-08.01 *Wacken,Germany* W:O:A - 20th Anniversary


LazaGNR

Recommended Posts

OK,I´m finaly here! :rockdevil:

Zamenio sam kartu za narukvicu,postavio sator i - here we go! :rockdevil:

 

Bendovi koji ucestvuju:

http://web.wacken.com/en/woa2009/main-bands/billing-2009

 

Jebote,tek je dan pre prvog dana,a vec sam crko :)

Sta me tek ceka do kraja...

 

Sad se samo javljam,deru ovde za internet (jebote,15 min. je 1,5 evra :uhoh: ).

Ono,pun kurac ljudi,pun kurac alkohola,pun kurac bendova.

Underground :)

 

Pivo - 3,5 evra toceno 0,4 :) (jebote,ni pola litre)

OK,mozes da kupis u "supermarketu" limenku Beck´s-a za 2 evra.

 

Steta sto nisam poneo nasu zastavu,bas sam video mnogo zastava.Izmedju ostalog i zastavu Lihenstajna (!).A da ne pricam o vecim drzavama...

 

Menjali su running order:

47ac6c1a1b.jpg

Npr.sutra niko ne nastuap na true metal stage-u.

 

 

Istice mi 15 min.

Idem da drinkujem :)

 

Vidimo se... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kad si vec peder pederski resio da nam svima kolektivno upropastis leto sto si tu gde si a niko od nas nije, onda bar ispostavi racun, da znam da li vredi da se nadam ikad Wackenu u zivotu, hail and kill :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT:

NE MOGU DA VERUJEM!!!

SVE STO SAM NAPISAO OVAJ EJBENI FIREFOX JE ZABORAVIO I ISPALO JE DANISAM NISAT POSTOVAO!!! :udri::violent:

 

E U KURAC!!! :mad:

DA MU JEBEM MAMU U PICKU DA MU JEBEM!!!

 

 

Nemam zivaca opet sve dapisem...idem na Heaven And Hell...

 

 

Jebem ti ovaj laptop i press centar u kurac,uhhhh...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Running Wild -- Wacken, Germany -- July, 30th, 2009

"Farewell Show" at the famous Wacken Open Air in northern Germany before 70.000 rainsoaked metal maniacs!

 

I just watched the live-stream, great show with a lot of classics, but the gig could have been longer in my opinion...

 

Setlist:

 

01. Intro

02. Port Royal

03. Bad To The Bone

04. Riding The Storm

05. Soulless

06. Prisoner Of Our Time

07. Black Hand Inn

08. Purgatory

09. The Battle Of Waterloo

10. Raging Fire

11. The Brotherhood

12. Draw The Line

13. Whirlwind

14. Tortuga Bay

15. Branded And Exiled

16. Raise Your Fist

17. Conquistadores

18. Under Jolly Roger

 

~ 110 min

 

šteta što ovo nikad nećemo videti,a laza možda jeste ( ako se nije nacirkao :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kad si vec peder pederski resio da nam svima kolektivno upropastis leto sto si tu gde si a niko od nas nije, onda bar ispostavi racun, da znam da li vredi da se nadam ikad Wackenu u zivotu, hail and kill :)

po mom misljenju treba min. 600€

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT:

NE MOGU DA VERUJEM!!!

SVE STO SAM NAPISAO OVAJ EJBENI FIREFOX JE ZABORAVIO I ISPALO JE DANISAM NISAT POSTOVAO!!! :udri::violent:

 

E U KURAC!!! :mad:

DA MU JEBEM MAMU U PICKU DA MU JEBEM!!!

 

 

Nemam zivaca opet sve dapisem...idem na Heaven And Hell...

 

 

Jebem ti ovaj laptop i press centar u kurac,uhhhh...

 

 

Au pa zapalio je .. .ne verujem... sad možemo natenane o Manowaru :P

 

Zezam se. Izveštavaj Lazo! Testameeeeentttt... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vid' njega, otisao je do kraja...

 

Ja u ponedeljak/utorak cekam izvestaj od druga koji ide tamo svake godine (nije iz Srbije) kako je bilo na ovogodisnjem Wackenu (mada, realno, nema tu sta da se prica puno).

Sad nesto razmisljam, da treba da biram izmedju Queen-a i Wackena, sve nesto mislim da bih izabrala Queen (ne znam odakle mi sad ovo :) ).

 

Btw, planiram da odem sledece godine, videcemo sta ce ispasti od toga...

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad vidim ovo Lazo svaka ti cast .

 

 

 

400€ puna kapa, naravno, ako se sve sredi mesecima unapred.

 

 

Jedino da nosis hranu i pice od kuce i da ne kupujes tamo nista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

šteta što ovo nikad nećemo videti,a laza možda jeste ( ako se nije nacirkao :) )

:)

Naravno da sam gledao Running Wild.

Jebali su keve na stege-u,a mi (publika) kisnuli ispred stage-a :)

Al sam na kraju u'vatio palicu bubnjara :cool:

 

By the way,celo vreme (3 nedelje,kol'ko sam bio tamo) je uglavnom bilo oblacno/padala kisa.Jebem ti i Nemacku i kisu i blato i sve :rolleyes:

 

 

Jedino da nosis hranu i pice od kuce i da ne kupujes tamo nista :)

:)

Upravu je dudi,Gojko :da:

Dosta je skupo tamo.Cak i prodavnicama/supermarketima.

Napisao sam (al je nesto Firefox sjebo,pa nije nista pisalo) da je pivo na festivalu bilo 3,5 evra (i to case od 0,4!!!Picke lopovske)) + 1 evro za kauciju (za casu) - koju kad vratis dobijas taj 1 evro nazad.

Bilo je i pivo u supermarketu - npr. Becks limenka 2 evra...bilo je i Wacken pivo u crnoj limenci (steta sto bar jednu nisam doneo kuci :( ) koje je bilo 1 evro (to se uglavnom zdralo :) ).

Hrana isto - 5 evra hotdog/neki mini-sendvic,dok npr. pljeskavice/cevapi (5 kom.) su bili po 10 evra,itd.

 

 

Ono,sad da pisem 3 dana i 3 noci kako je bilo na Wacken-u opet ne bih sve mogao da ispricam...

Trudio sam se da odgledam sve sto se odgledati dalo (nisam ja dzabe platio kartu :) ),makar i po pola nastupa (ako su se neki bendovi 'preklapali').

Danas sam dosao kuci,umoran sam jos od svega,jeben je taj Wacken - u smislu da imas GOMILU bendova (koju bi jel voleo da vidis),a svirke pocinju u podne (ili u 11),a traju do 2-3 nocu...i tako 3 dana...da crkne covek...

 

 

Zao mi je sto nisam poneo nasu zastavu,da se vidi da ima i nekog iz Srbije :cool:

A upoznao sam (izmadju ostalih i) neke Slovence,zvali me ljudi da dodjem na Metal Camp...mog'o bi jednom :)

 

 

Inace,vise NE kupujem kartu unapred za koncerte u Nemackoj :no:

Jebote,naplate mi 138 evra za kartu,festival RASPRODAT,i onda odem tamo i vidim ispred ulaza (tamo gde menjas kartu za narukvicu) neki prodaju karte po 100 evra,drugi po 80...da bi na kraju neki prodali nekom Japancu za 70 evra :udri:

Ako budem isao sledece godine (2010. ce biti od 5. do 7. avgusta) kupujem kartu kad dodjem tamo,nece oni mene vise tako zajebavati :)

 

 

 

Bilo je i problema na granici kad sam se vracao kuci,al...sredilo se to nekako :cool:

 

 

 

Idem da spavam sad...

 

 

 

 

EDIT:da dodam da je bilo i "Metal Market".

A na njemu...brate,ima svega,al SVEGA.

Sto je vezano za metal/gothic/army stvari naravno.

Oko 250 standova sa (uglavnom) obucom/odecom + razno-razne stvarcice (ne znam - privesci,satovi,prisivaci,zastave...gas maske,macevi,'drinking horns'...lutke na naduvavanje :) ).

A pored toga i jedna omanja hala (tu se placao upad 2,5 evra),a u njoj...svega :) Tu su se prodavali CDs,DVDs,LPs...na hiljade njih...od teskog underground-a do mainstream-a...

(video sam cak i digipak The Stone-a "Umro" :) )

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo,posto ovi nece da pisu kako je bilo na Sigetu,da ja malo prenesem utiske sa Wacken-a.

 

dscf0755h.jpg

 

 

Dolazak...

 

Posle tolikog planiranja,napokon da dodjem i ja u taj jebeni Wacken! :rockdevil:

...selendru :haha:

S jedne strane,kad dodjete tamo,u glavnoj ulici ako pogledate na desno imate ovu sliku:

dscf0735l.jpg

(kolona vozila pristizu,kao i grupe metalaca;slikano je u toku prepodneva,pa jos nije velika guzva)

a s' druge strane,u toj istoj ulici,ako pogledate na levo imate OVU sliku:

dscf0737l.jpg

(krave pasu :haha: Al na bezbednoj udaljenosti od posetilaca )

 

Ali,svejedno,to je Wacken i svi ga mi volimo...

...semjedno 80% Nemaca,po kojima je Wacken postao vasar,a ne metal festival.Klasican punoletan nemacki metalac ce pre otici na bilo koji drugi fest u zemlji (ili van nje) nego na Wacken.

Ali,to je druga prica...

 

Da se ja vratim na dolazak u Wacken.

 

Dolazilo se razno-raznim sredstvima.Od prevoznih do vojnih :haha:

dscf0807.jpg

 

Cenim da tamo celo selo zivi za taj festival.

LJudisu se vec navikli na svu tu "bagru",verovatno im je i zanimljivo da vide toliko stranih ljudi u njihovom mestu.Neki su i preuredili svoja dvorista u da kazem improvizovane hamburgerije,baste,kafane...gde covek moze da sedne i da se odmori/iskulira od svog tog puta do Wacken-a.Kao ovi npr.

dscf0736e.jpg

 

Prvo se nailazi na ovaj Ticket Office,gde sam izgubio skoro sat vremena cekajuci u redu da mi zamene kartu za narukvicu,da bi mi na kraju rekli da se to ne radi tu nego nekih 200-300 metara dalje,na ulaz u kamp.

dscf0739.jpg

 

Inace,u tomOfiice-u moze da se kupi SVE ZIVO sto coveku treba za kampovanje i SVE to zivo ima na sebi logo "Wacken" (jebo mamu,imas da kupis Wacken gace,Wacken rostilj,Wacken

pribor za jelo,Wacken stolicu,Wacken naocare,Wacken cizme,Wacken ovo,Wacken ono...).Naravno i cene tih Wacken stvari su "zapadno-evropske".Ukljucujuci i internet (15 min. je

1,5 evra).

Tu je jos i bankomat,telefon,a mozes i da napunis mobilni (bar je to dzabe,haha).

Levose vec stvara red za kupovinu official merchandise-a (ne vidi se na slici stand koji je levo pored tog Office-a).Mislim da stand jos nije ni poceo da radi u to vreme,ali je guzva ispred bila vec solidna.

 

E da,to negde na ulazu u Office je stajao neki lik i prodavao kartu za Wacken.I to za 100 evra (IAKO je festival bio rasprodat jos oko Nove godine!).

Kad sam produzio dalje prema mestu da zamenim kartu sreo sam i neke devojke,koje su prodavale kartu za 80 evra!Reko,jebo mamu,sta sam ja koji kurac onda narucio kartu za Wacken u pretprodaji,kad mozes skoro za duplo manje para da je uzmes na ulazu :udri:

A nisu one jedine koje su bile tu da prodaju kartu.Bilo je i par likova...

 

Sve to sam zaboravio kad sam napokon zamenio kartu za narukvicu.

Rekao sam "Fuck yeah,sad mogu da kazem napokon da cu ici na jebeni Wacken!" .I prozdero pivo u to ime :alkos:

(naime,imao sam neki trip da ce mi opet iskociti nesto u poslednjem trenutku,posto planiram odlazak na Wacken vec godinama i uvek me nesto sjebe u zadnjem momentu)

Vidim da su i drugi nazdravljali sto su stigli na Wacken,a neki od njih su se vec u startu otkinuli:

dscf0757r.jpg

Takvih i slicnih scena (i otkinutih ljudi) sam se nagledao tokom festivala...

(ne razumem bas takav nacin "provoda"...al dobro,nije to moja stvar...)

 

 

Kamp...

 

A evo ga ulazak u kamp (tacnije,jedan od ulaza):

dscf0751.jpg

Samo da napomenem da je taj kamp OGROMAN.Ne znam s' cim da ga uporedim,alrecimo da je velicine negde...pa ne znam...da ne preteram,al recimo 20 fudbalskih stadiona/30 fudbalskih terena/kako vec...uglavnom,ogroman je.

Izdeljenje u sektora,od A do valjda Z.Pocetna slova su najbliza mestu gde su svirke,dok su poslednja slova negde u pizdu materinu...ko zna gde...kod onih krava sto pasu,haha.Ja sam dosao tzv. "nulti dan" (dan pre pocetka festivala),ali vidi se da su ta bliza mesta vec uveliko zauzeta.Posto su ljudi na Wacken poceli da pristizu jos 5-6 dana pre pocetka festivala (kamp je zvanicno otvoren valjda 4 dana pred festival).

Kamp je besplatan (tacnije,uracunato ti je u cenu karte) i moze da se udje samo ako imas narukvicu (na ulazu stoje ovi iz security-ja - "Metal guard" - i kontrolisu).Ja sam nasao mesto u sektoru "B" i tu rasirio sator.Kazem kamp je podeljen u sektore,a 'linije' izmedju tih sektora su kao "ulice" i tako su i prikazane na mapi:npr. "Hammerfall Boulevard", "True Metal Path", "Iron Maiden Avenue", "Iced Earth Street", "Road 666" i sl.Fino to izgleda na mapi,medjutim kad udjes u kamp to nema blage veze.Tu se satori postavljaju gde se stigne,iako sam video ostatke oblezenih prostora za postavljanje satora (pokidane

trake,povadjeni kocici...).Mada su ove vece 'ulice' (Boulevards,Avenues...) jos iostale takve (bez postavljanja satora),da bi mogla kola da prodju (hitna pomoc,vatrogasci...).

U kampu se vijore razne zastave (kako mi je krivo sto sam zaborvio da ponesem nasu srpsku zastavu,jebem mu lebac :udri:).Bile su tu SVE evropske zemlje (ukljucujuci i one najmanje,tipa San Marina i Lihenstajna;mada nisam siguran da sam video zastave Monaka i Andore),plus ostale (Severna i Juzna Amerika,Australija,Azija,dok je africkih bilo najmanje).To dobro dodje kao orijentir,jer ako se dogovaras sa nekim (npr. gde ste postavili satore,da bi vas nasao) kazes mu sektor i npr. "kod zastave Kanade".

Mislim da su se Svedjani najbolje organizovali,sto se tice isticanja iz koje zemlje dolaze.Ladno,oni imaju satore koji su 'boje' njihove zastave :haha:

(na slici ulaska u kamp desno se moze videti jedan)

 

Ispred kampa se nalazi taj 'ticket-box' za zamenu karata plus parking za autobuse koji su pristizali.Sve je naravno u znaku metala i Wacken-a:

dscf0756v.jpg

:rockdevil::pivopije:

 

U kamp moze da se unese bukvalno SVE.Sem atomske bombe :haha:

Pise na sajtu da ce se kao kontrolisati sadrzaj sta se unosi u kamp.Al upraksi...mozes da uneses i 100 kila eksploziva,samo ako se to spolja ne vidi (npr. da ga stavis u torbu).O drugim supstancama/stvarima da i negovorim...

Mislim,bilo bi i vrlo neprakticno da se sad tu na ulazu proverava svaki backpack,torba, ranac,kesa...a s' obzirom da se ocekivalo dolazak jedno 70-75000 ljudi...pfff,koja bi to guzva ispala i koji bi to redovi bili :rolleyes:

Naravno,posetioci su razumni ljudi pa ne unose eksploziv,a i "Metal guard"-ovi su se trudili da se na ulazu ne stvara guzva :opusteno:

 

Slika koja je prvog dana vladala u kampu su bile grupe metalaca (pojedinacn oili u coporima) koje se tumaraju kampom trazeci ili mesto gde ce sesmestiti ili gde su se vec smestili (pa ne mogu da se snadju/sete gde je to bilo,haha),bilo je i onih polugolih/poluizgorelih od sunca koji su isli i drali se ("pevali") svoje omiljene pesme,mada je naravno mnogo glasnija muzika dopirala iz kola i raznih 'aparata za reprodukciju zvuka'.Novi i novi stalno pristizu u kamp.Bilo je tu i tamo po koji mrtav (pijan/drogiran/sta vec),ali se vecina skoncetrisala na postavljanje satora i na "nabavku".Pod time se podrazumeva kupovina i dovlacenje u kamp zalihe hrane i onog bitnijeg - pica :bigblue:

 

Provalio sam da Nemci imaju neki,hm,cudan nacin tegljenja gajbi piva do marketai nazad.Mislim,kod nas covek ako nema kola i sl. u kojima bi odneo i vratio gajbu uzme tu gajbu u ruke (ili dvoje njih,pa svako u jednu ruku) i odnese je do prodavnice.E,a ovi Nemci ne rade to tako,nego vezu gajbu kanapom il' cime vec, i onda je tako vuku ulicom.Slika izgleda kao u ranijim vremenima kad malo dete ima na kanapu vezanu neku igracku i vuce je za sobom (tako ovi vuku gajbe) :haha: Kad bi to neko uradio ovde...pa ne znam kako bi ga gledali.Mada izgleda prakticno :haha: (pogotovo kad su poredjane par gajbi jedna na drugu)

Ne znam kako im ne smeta to tandrkanje gajbi dok ih vuku ulicom...valjda su navikli...

Uglavnom,odnacina transporta pica/hrane onih koji nisu doneli to kolima - taj jebio najcesci.Drugi nacini su bili u onim kolicima iz super-marketa (DO VRHA natovarenih,samo sto ne popada ceo tovar),raznim mini-prikolicama,redje biciklovima.

 

Kazem,svako je tu pustao svoju muziku,tako da je bio miks razlicitih zanrova.Metal u vecini slucajeva,mada je tu i tamo bilo ponekih sabana koji su pustali tehno.Sta ja znam,malo mi je cudno to - skup ljudi u majcama raznih metal bendova,dosli na Wacken,a tresti im neka tehno muzika...Naravno,njihova stvar sta ce da slusaju,samo kazem da mi je malo cudno da su u principu dosli na (iskljucivo) metal festival,a daju prednost slusanju neke tamo pete vrste muzike...

Oh well,whatever...uglavnom,nije bilo samo metal muzike,bilo je i drugih zanrova.

Srecom,nisam cuo tamo i nemacke narodnjake,samo bi mi jos to falilo :haha:

(ne znam ni kako zvuce nemacki narodnjaci :confused: Verovatno ne ko ovi nasi,sto vuku na 'radio Teheran')

 

Naravno,nije se cula muzika non-stop (mada je to variralo od sektora do sektora;kod nas je nocu u principu bilo tiho),trebali su im agregati i za nesto drugo.Mada su najduze istrajali u pustanju muzike ovi sto su pustali tehno - pustali su ga i dan i noc (a imali su i dobro ozvucenje,mamu im jebem :haha: ).Srecom pa u blizini mog satora nije bilo takvih nekih manijaka...

 

 

 

 

Eto nekih utisaka sa pocetka festivala,pa cu nastaviti kasnije ovo piskaranje,kad opet u'vatim nesto vremena :haha:

 

 

P.S. - sad vidim da sam trebao da ostavim velicinu slika kakva je bila,a ne da ih resize-ujem (sad su suvise male),al jebi ga,mrzi me da ih upload-ujem ponovo...

 

 

EDIT:hm,mog'o bih sve da stavim kao slike,a ne kao linkove...posto nisu bas ekstra velike...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...