Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

za nirvanu do jaja laze.... icon_smile.gif

e, a zasto moramo znati listu najomiljenijih.... (popuniti po zelji).... nekog poznatog muzicara, zasto preterivati s nebitnim podacima, tipa koliki je hetfieldu i larsu (icon_smile.gif) kurac i zasto kirk Ima glasic k'o pichkica i tako dalje....

brate, da nije takvih ili slicnih prica, ova tema ne bi imala ni jebene 3 strane...

ako je nekoga zanimalo koje su Jamezu omiljene pesme i ako je utrosio svoje vreme, umesto na nesto drugo, na deljenje te informacije sa nama, onda je to samo u najmanju ruku za pohvalu...

 

mene recimo zanima, kako su nastajale pesme, jel ima neka specijalna posveta nekome (pesme) i sl. stvari, zanimljivosti oko pisanja pesama...

 

 

eto! icon_smile.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam da je solo za Creeping Death ustvari neka kalsicna kompozicija odsvirana unazad icon_confused.gif

ma jok... mada dobro si me potsetio, bash sam sada iz radoznalosti pustio solo unazad, i ima par zanimljivih tonova.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ali sigurno nije nesto iz klasike unatrag! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su izabrali Orion za Cliffov pogreb, da je Jaymzu incident sa pirotehnikom sluzio kao inspiracija za Ain't My Bitch. Za One je inspiraciju naso u filmu Johhny Got His Gun, a za Creeping Death ne znam tacno u kom filmu.

Nije przenje bilo inspiracija za AIN'T MY BITCH, nego za CARPE DIEM BABY!

 

CREEPING DEATH je inspirisam filmom o Mojsiju, a ne Biblijom! Napisali su pesmu posto su vedeli film...

 

FOR WHOM THE BELL TOLLS je inspirisana istoimenom knjigom.

 

THE THING THAT SHOULD NOT BE je inspirisana pricom H.P. Lovecraft-a koja se zove "Shadow Over Innsmouth", izasla u nekim novinama 1930 i neke!

 

SEEK & DESTROY je Hetfield napisao dok je radio kao klinac u svom kamionu, a inspirisana je pesmom DIAMOND HEAD - DEAD RECKONING!

 

HERO OF THE DAY je napisana pod utiskom Hetfield-a o tome kako svi vide medijske licnosti kao heroje, a oni su u stvari obicni ljudi kao svi mi, ili tako nesto...

 

NOTHING ELSE MATTERS je napisao za svoju ribu, i nije hteo da je objavi, ali se Ulrich-u mnogo svidela pa ga je naterao

 

THE GOD THAT FAILED je napisao zbog razocarenja u Boga, jer je "pustio" njegovu majku da umre. Naime, Hetfield-ova majka je bolovala od raka, i nije htela da se leci, nego je verovala da ce je molitva izleciti. Nije se izlecila... To je izazvalo James-ovo razocarenjem u Boga i relegiju, i ta pesma je nastala kao proizvod istog...

 

LEPER MESSIAH je napisana kao protivljene Crkvi, koja je tu, po pesmi, samo da bi uzela pare i "prodala dobra mesta u Raju"!

 

THE CALL OF KTULU je napisana po istoj onoj prici H.P. Lovecraft-a, samo sto se tamo zove Cthulhu, pa su oni za radnu verziju nazvali Ktulu zbog autorskih prava...

 

pivopije.gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su izabrali Orion za Cliffov pogreb, da je Jaymzu incident sa pirotehnikom sluzio kao inspiracija za Ain't My Bitch. Za One je inspiraciju naso u filmu Johhny Got His Gun, a za Creeping Death ne znam tacno u kom filmu.

IdiJote icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

tema je istorijsko-biblijska, egipat, kuga.... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije przenje bilo inspiracija za AIN'T MY BITCH, nego za CARPE DIEM BABY!

 

CREEPING DEATH je inspirisam filmom o Mojsiju, a ne Biblijom! Napisali su pesmu posto su vedeli film...

 

FOR WHOM THE BELL TOLLS je inspirisana istoimenom knjigom.

 

THE THING THAT SHOULD NOT BE je inspirisana pricom H.P. Lovecraft-a koja se zove "Shadow Over Innsmouth", izasla u nekim novinama 1930 i neke!

 

SEEK & DESTROY je Hetfield napisao dok je radio kao klinac u svom kamionu, a inspirisana je pesmom DIAMOND HEAD - DEAD RECKONING!

 

HERO OF THE DAY je napisana pod utiskom Hetfield-a o tome kako svi vide medijske licnosti kao heroje, a oni su u stvari obicni ljudi kao svi mi, ili tako nesto...

 

NOTHING ELSE MATTERS je napisao za svoju ribu, i nije hteo da je objavi, ali se Ulrich-u mnogo svidela pa ga je naterao

 

THE GOD THAT FAILED je napisao zbog razocarenja u Boga, jer je "pustio" njegovu majku da umre. Naime, Hetfield-ova majka je bolovala od raka, i nije htela da se leci, nego je verovala da ce je molitva izleciti. Nije se izlecila... To je izazvalo James-ovo razocarenjem u Boga i relegiju, i ta pesma je nastala kao proizvod istog...

 

LEPER MESSIAH je napisana kao protivljene Crkvi, koja je tu, po pesmi, samo da bi uzela pare i "prodala dobra mesta u Raju"!

 

THE CALL OF KTULU je napisana po istoj onoj prici H.P. Lovecraft-a, samo sto se tamo zove Cthulhu, pa su oni za radnu verziju nazvali Ktulu zbog autorskih prava...

 

pivopije.gif

dead reckoning je ukraden riff za uvod iz seek....

inace, prvi album je inspirisan, shtoshta je kradeno/preradjivano....

kada saM chuo prvi album diamond heada, pala je vrednost kill albuma kod mene.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nemamo sta da kazemo, navedite omiljene pesme sa njihovih albuma.

Ovo su moje:

Kill 'Em All: The For Horsemen

Ride The Lightning: Creeping Death

Master Of Puppets: Damage Inc.

...And Justice For All: Harvester Of Sorrow

Black: My Friend Of Misery

Load: The House Jack Built

ReLoad: Fuel

Garage Inc.: Last Caress/Green Hell

St.Anger: The Unnamed Feeling?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kill em all - seek & destroy

ride the lightning - creeping death od brzih, zatim fade to black

master of puppets - disposable heroes, orion, sanitarium

and justice for all - blackened, harvester of sorrow, one

black - enter sandman, unforgiven

load - bleeding me, until it sleeps

reload - fuel, low man's lyric

garage inc. - astronomy, die, die my darling

st. anger - st.anger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...