Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

E, kontam da je taj sonic koncert bio bash 'penal', shto bi rekla moja sestra.... Jel oni sad na svakom koncertu furaju new song & other new song? I stvarno bi mogli da krenu da titluju pesme, jer kako su krenuli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam gomilu audio snimaka sa ove turneje koja se trenutno odvija, i upeglali su se do jaja (osim kirka i solaza... sviranje tog coveka ide nizbrdo...), hetfield peva bez greske, ali malo previse clean za moj ukus, ali dobro, ne falsira, zvuce super, trujiljo pegla bass do jaja, lars se pomalo raspada, ali tolerise se! ma ok su! koliko sam ja nesto shvatio, mi smo metallicu gledali na njihovoj najgoroj turneji u karijeri! wallbash.gif

 

PS: new song 2 je punk pesmica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ce liciti na nesto. Mislim da od St.Angera ne mogu gore pa sve da oce...

Mada sta nam je sve taj bend priredio u zadnjih desetak godina plasim se da bi ipak mogli da opet zaseru...

Ja licno mislim da je St.Anger kolekcija ok rifova, ali nekako cudno i nelogicno spojenih u pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam gomilu audio snimaka sa ove turneje koja se trenutno odvija, i upeglali su se do jaja (osim kirka i solaza... sviranje tog coveka ide nizbrdo...), hetfield peva bez greske, ali malo previse clean za moj ukus, ali dobro, ne falsira, zvuce super, trujiljo pegla bass do jaja, lars se pomalo raspada, ali tolerise se! ma ok su! koliko sam ja nesto shvatio, mi smo metallicu gledali na njihovoj najgoroj turneji u karijeri! wallbash.gif

 

PS: new song 2 je punk pesmica!

O, da, falsira!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ce liciti na nesto. Mislim da od St.Angera ne mogu gore pa sve da oce...

Mada sta nam je sve taj bend priredio u zadnjih desetak godina plasim se da bi ipak mogli da opet zaseru...

Ja licno mislim da je St.Anger kolekcija ok rifova, ali nekako cudno i nelogicno spojenih u pesme...

Stanger je album koji je po meni uradjen na brzaka. I u tom pogledu album nije los. Mada opetH to nije to! Da ga je neka druga grupa uradila bilo bi u redu, ali ovako... Nema solaza i pesme su nepotrebno dugacke. A bubnjevi zvuce kao lonci. I ja se nadam da ce im sledeci album biti bolji. U suprotnom bolje da se penzionisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema solaza i pesme su nepotrebno dugacke

ja naravno ne osporavam solaže. solaže su zakon. ali opet to nije toliko bitno koliko je bitna sama muzika. gledaj killswitch koliko je dobar bend a nemaju ni jednu solažu. nema to veze. ja čak mislim da ponekad brdo bendova umeju da ga tupe sa solažama baš dosta. tipa slayer. meni u tom bendu ima toliko bespotrebnih solaža da je to strašno. ali dobro nećemo da skrećemo sa teme. i dužina nije toliko bitna. pa na justicu naslovna pesma traje 9 i po minuta. meni je dosadna. ne za što je dugačka nego za to što mislim da je pesma, po mom ukusu, loše iskomponovana. lepo kreće pesma i onda ga posle tupe. dream theater i tool imaju dugačke pesme ali su većina dobre za što su zanimljive. na starijim albumima metalike jesu većina bile dugačke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

st.anger nije napravljen na brzinu, nego je ocajno organizovan, i koncept rada na pesmama im je debilozan! ok je sklapati pesme u studiju, ali sedeti i drndati u zice dok ne izadje neka dobra pesma, slabo da funkcionise, ili mozda i funkcionise, ali ne u tom bendu, ili bar ne sada.

 

u pravu je neko ko je rekao da je st.anger kompilacija dobrih rifova! ima stvarno super rifova, ali su ideje sklapanja istih retardirane, i riffovi su nekako nepovezani, koncepcijski! trebali su da naprave par ideja i onda ih razradjuju, umesto sto su spucali 1000 rifova i nalepili ih!

 

killswitch ima solaze na nekim pesmama, koliko ja znam. ali u sustini nije ni bitno. kirk se vratio brzim solazama, i solaze na ove dve nove pesme, koje sam ja cuo, su u fazonu kill em all, sa malo ideja, ali brzo i efikasno!

 

koncert kod nas je bio identican kao i na celoj turneji, i bio je ispod proseka metallice! ne znam da li ste naknadno gledali video ili slusali audio koncerta, ili ikada gledali/slusali bilo koji drugi koncert metallice iz ranijih perioda, i uporedili! ili jos prostije, uzmite bilo koji koncert sa ove turneje i uporedite ga sa nasim. velika razlika! hetfield peva neuporedivo bolje! mozda i zafalshuje ponekad, ali peva dobro! kirk brlja za sve pare! trujiljo cepa za medalju, skidam mu kapu! lars... klasika... pedale nigde!

 

kako sam se sad iskenjao... jebi ga... pauze u predavanjima, ne znam sta pametnije da radim! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi meni je St.Anger neprevazidjen album...znaci jedan od najboljih u ovom mileniumu...nema veze da li je metallica ili nije album je odlican...ima mnogo toga sto se u thrashu ne moze cuti zato ga i ne smatram thrashom...Za mene je metallica uvek imala svoj zanr...

 

Ali u danasnje vreme nemate vise toliko dobrih grupa...cast izuzetcima.

 

Necu da se raspravljam oko angera...meni je to remek delo...

 

Takodje ima neverovatne lirike...ali zapanjen sam i dan danas dok ih citam...

I jos jedna stvar...ko nije pogledao SKOM nece ni shvatiti koliko je to dobar album..

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu je neko ko je rekao da je st.anger kompilacija dobrih rifova! i

to ja rekoh biggrin.gif

Sto se tice metallicine svirke ovde, za mene je to jedan od najboljih koncerata u zivotu, samo sto me srcka nije strefila kad je krenuo Blackened na pocetku, a cujem da im je to bila najgora turneja ikada, hm...

Nemam pojma taj bend se mnooooooooooooogo promenio od svojih Bay Area thrash dana, ali ipak i dalje ima neku magiju jebiga. Ako nista drugo, uvek ce ostati prvih 5 albuma kao neopoziva REMEK-DELA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da ponovim da sam taj album (12 pesama bese?) preslusao samo jednom i to iz 4 puta, 3 po 3 pesme. Vise od 3 odjedanput nisam mogao da izdrzim. Rec koja najblize opisuje to stanje je AGONIJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...dobro sam napisao icon_smile.gif

 

salim se...nije bas remek delo ako to delo smatramo ocenu 10/10...kada sam rekao remek delo mislio sam na lirike al nema veze...

 

Ponovo st.anger je mnogo bolji album od Reloada...i od vecine thrash metal albuma iz 80-ih...

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi meni je St.Anger neprevazidjen album...znaci jedan od najboljih u ovom mileniumu...nema veze da li je metallica ili nije album je odlican...ima mnogo toga sto se u thrashu ne moze cuti zato ga i ne smatram thrashom...Za mene je metallica uvek imala svoj zanr...

 

Ali u danasnje vreme nemate vise toliko dobrih grupa...cast izuzetcima.

 

Necu da se raspravljam oko angera...meni je to remek delo...

 

Takodje ima neverovatne lirike...ali zapanjen sam i dan danas dok ih citam...

I jos jedna stvar...ko nije pogledao SKOM nece ni shvatiti koliko je to dobar album..

sine, koliko ti godina imas i sta ti uopste slusas, ako ti je to neprevazidjen album i ima ocenu 10/10?

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ponovo procitajte post pre nego sto pocnete da serete...

 

Prvo nisam rekao da je album za 10/10 vec ako smatramo da se neki album moze nazvati remek delo to znaci da taj album ima 10/10...anger nije ni blizu osmice a kamoli desetke...jedina stvar kod angera sto je remek delo su lirike...

 

@rna

 

pazi meni je anger bolji od mnogo thrash albuma iz 80-ih...npr bolji mi je od dosta radova anthraxa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...