Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

dobro svako ima svoje misljenje...gomilu ljudi pljuje st.anger ja to sigurno necu uraditi...da neko sada dodje i pocne da pljuje load/reload pridruzio bih mu se...ali anger cu braniti zato sto je to stvarno dobar album...sada ako neko ima problem sto je previse moderan to je vec druga stvar..

 

Ali da neko ocrni ceo album recenicom "serpe su sjebale sve" onda taj majke mi nije normalan...posto retko ko moze da izvuce pravi razlog zasto je anger sranje album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha, sad si ga lupio za medalju! icon_smile.gif

Zasto?Covek je u pravu.Sigurno da je album bolji od velike vecine thrash albuma iz 80-ih,posto je u 80-ima bilo toliko thrash bendova,i objektivno vecina njih je bila totalni krsh.Realni da budemo,covek nije rekao od kojih bendova je bolji...

 

Ali da je album remek delo je lupanje gluposti...album je i textualno i muzicki dno dna...jednom recju,katastrofa.I sramota za takvo ime kakvo je Metallica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha...ovu temu treba zatvoriti dok se ne pojavi jos ovakvih bisera...

 

You flush it out, You flush it out

Saint Anger 'round my neck

You flush it out, You flush it out

He never gets respect

 

Fuck it all and no regrets

I hit the lights on these dark sets

I need a voice to let myself

To let myself go free

 

...tekstualno...jak...hahahahaha...icon_smile.gif

Ajde bre molim te...saberi se...procitaj tekstove npr. Martina Walkyera(ne verujem ni da si cuo za coveka)...to su tekstovi...ovo je prost pubertetlijski bunt kakav od srednjovecnih ljudi koji zele da ih shvate ozbiljno ne treba da se ocekuje...Reload je cak i imao nekakav smisao...StAnger to nema...

...a ta izjava za thash 80-tih...to sto su tebe bolele usi od jedne pesme i nisi smeo da preslusas cele albume ne znaci da je bolje od svih ostalih...tebi je bolje zato sto je prihvatljivije, zar ne...

...ajd odo ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

All the shots I take

I spit back at you

All the shit you fake

Comes back to haunt you

 

All the shots I take

What difference did I make? What difference did I make?

 

Bite my tongue

Trying not to shoot back

No compromise

My heart won't pump the other way

 

da li vi shvatate uopste genijalnost ovih lirika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da u pravu si...martin jeste jedan od najboljih tekstopisaca svih vremena...

 

Sto se tice reloada...na njemu se nalaze neke od najgorih metalikinih pesama ikada:

 

Slither,Carpe Diem Baby,Where The Wild Things Are,Prince charming...a sa angera potpuni shitovi su St.anger,purify i all withing my hands...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

All the shots I take

I spit back at you

All the shit you fake

Comes back to haunt you

 

All the shots I take

What difference did I make? What difference did I make?

 

Bite my tongue

Trying not to shoot back

No compromise

My heart won't pump the other way

 

da li vi shvatate uopste genijalnost ovih lirika...

Jebem li ga...meni je ovo prosek, ne vrh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@star

 

lirike su o larsovoj borbi protiv napstera...bukvalno kako je ispusio a nije nista promenio...al nema veze...

 

@all

 

ajde samo jedna stvar posto necu da se raspravljam oko angera...

 

Zaboravite sve sto sam rekao...srao sam dosta samo da bih odbranio album...

 

Album nije niti ce ikada biti toliko los kao sto pricate...

 

Secam se kada se pojavio reload kako su svi pricali da je album ocajan...sto naravno nije...jeste da je potpuno drugaciji od svih ostalih ali je to ponovo i vise nego odlican alternative metal album...

 

Lepo je gera rekao...anger je kolekcija odlicih riffova...za dobar album meni je to sasvim dovoljno...

 

Svi slusate metallicu i ocekujete perfekciju prvih 5...cim album nit smrdi nit mirise vi ga odmah pljujete posto je zvuk moderniji ...mnogi koji su se pokenjali na album slusaju samo thrash i minimalno zalaze u ostale zanrove...mozda se zato meni svidja anger vise nego vama posto ne dozvoljavam sebi da slusam samo thrash...

 

Znaci zaboravite sve...i dalje stojim pored svojih reci da je to dobar album koji volim da slusam...i o ukusima ne treba raspravljati ako ja kazem da je to dobar album vi meni odgovorite sa tvoj problem ne morate da flamujete odmah...

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema to veze...ne slusam ni ja samo thrash,i "Load" i "ReLoad" smatram stvarno fantasticnim albumima (pogotovo "Load",genijalan je).Ali objektivno gledano,"St.Anger" je katastrofalan album.Ima tamo po koji dobar riff,ali su tekstovi i aranzmani pesama uzasni.Nema veze sto se bave temama sa kojima se sredovecni muskarac pun para ne bi trebao baviti kao sto je rekao Starbreaker,vec sa tim sto su tekstovi jednostavno receno losi.I to je to.Muzicki na albumu ima nekih dobrih ideja i riffova,ali su ocajni aranzmani upropastili svaku mogucnost da album bude makar malo prihvatljiv.Nadam se da ce na sledecem albumu vecinu posla odraditi Hetfield,kao sto je i bilo normalno.Iako,ni to vise ne znaci nista.

A o ukusima stvarno ne vredi raspravljati...tebi se svidja,meni je sranje,i to je to.Neka svako slusa ono sto voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo st.anger je mnogo bolji album od Reloada...i od vecine thrash metal albuma iz 80-ih...

SAd sam tek to procito...momak grdno se varas ako su ti 80te manje plodne nego ST.JEBENIANGER???MOlim te Anger je najveca izbljuvotina koju nisam ocekivao od MEtallice ali su nazalost izdali...jos posle simfoniijskog izdanja sam se pitao...Kuda ide ta MEtallica i to se videlo na St.JEBENIANGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto?Covek je u pravu.Sigurno da je album bolji od velike vecine thrash albuma iz 80-ih,posto je u 80-ima bilo toliko thrash bendova,i objektivno vecina njih je bila totalni krsh.Realni da budemo,covek nije rekao od kojih bendova je bolji...

 

da citiram lemmy sixx-a...

 

Nisam uopste mislio na sve thrash bendove iz 80-ih...vec za neke koji su se bukvalno pojavili sa jednim do tri albuma pa se raspali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice reloada...na njemu se nalaze neke od najgorih metalikinih pesama ikada:

 

Slither,Carpe Diem Baby,Where The Wild Things Are,Prince charming...

 

DEČAČE, NORMALAN LI SI?!?!?! Carpe Diem je vrhunsko ostvarenje, a te ostale pesme su ZAKON!!! (Re)Load era je najboli period Metalike, najviše volim te pesme. St. Anger je do jaja album, aranžman je neuspeli pokušaj kopije Džastisa, otom, potom, a tekstove ionako ni ne slušam.

 

Sa Metallicom se dešava ono što je neizbežno... POSTAJE PUNK. St. Anger je neki Hardkorić, a ova NSn.2 je jebeni punk. Jaymz je punk rocker otkad zna za sebe, pa ga je mali Larsić pomalo navuk'o na NWOBHM, ali uzalud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uopste mislio na sve thrash bendove iz 80-ih...vec za neke koji su se bukvalno pojavili sa jednim do tri albuma pa se raspali...

Da se ne svadjamo, ocigledno je da imas svoje misljenje o voome. Ali, neki od tih bendova koje ti pominjes spadaju medju najbolje thrash metal bendove. Primeri? Forbidden, Vio-lence, Atrophy, Toxik... Ne poricem da je bilo puno sugavih bendov,a ali reci da su Anthrax albumi iz 80-ih losiji od "Svetog ljutka" je veoma neozbiljno i nijedan covek koji slusa thrash metal nikada tako nesto ne bi mogao da izjavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova nova pesma je do jaja, a nova pesma 2 je sranje? totalno suprotno! ako cemo tako, 2. pesma nije misfits, vec je motorhead, al nema veze, meni je extra slusljiva, osim onog "Oooooooooo..." dela, sve ostalo je extra! ako takve budu i ostale bice do jaja! jedino me plasi new song 1, jer je to zaostalo st.anger djubre! znaci cak je i glavni riff st.anger, + davi kao sve ostale sa albuma, i ne zeli da se zavrsi! taman kad mislis da je agonija gotova, a on ponovo po refrenu, pa jos dve strofe, i jos 3 refrena, koji su, kako sam vec naveo, djubre! obozavam ja metallicu, i uvek ce mi to biti omiljeni bend, ali st.anger je shitina!

 

sa druge strane, load i reload su savrseni. mozda malo vise volim reload, nekako mi je pozitivniji, ali i load shuri! to sto nije odlskul, i te price, uopste me ne zanima! muzika je kvalitetna, i zna se o cemu se radi, dok st.anger, nema ideju... ceo album je jebeno nebulozan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...