Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Znas koje je jedno od pitanja u intervjuima koje najvise mrzim? "Nabrojte 10 omiljenih albuma svih vremena." A kad krenem da listam, bez 100 nista.

Naravno da bih dodao jos neke pesme. 'Trapped Under Ice', 'Lepper Messiah', 'Battery'... Ajde da ne izdvajam, kompletna prva 3 albuma, dobar deo "...And Justice For All" i polovina "Metallica" albuma je sjajna. Ipak je 'crni' trebao da se zove "Don't Tread On Me". Naslov bi se odlicno uklopio saonom zmijom na naslovnici. Ovako zmice izgleda kao da se tu stvorilo niotkuda i ne ide nikuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je baš produkcija suva. ne diže me. ima dobrih stvari a i ima dosadnih pesama. bas se uopšte ni ne čuje na justice-u. bas se baš čuje na master-u. ali tu mi se sviđa.

Nisam mislio bas kao instrument, nego basovi, duboki tonovi na albumu. Bukvalno probijaju. Uzmi Overklill "W.F.O.", pa ces videti sta mislim. Ista situacija je i sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio bas kao instrument, nego basovi, duboki tonovi na albumu. Bukvalno probijaju.

 

Da, ovo je tacno.

Mislim, "...and Justice", ukoliko zelis pravi odnos prema albumu, treba slusati samo na vrhunskoj opremi,

na svemu sto "moze da prodje" ce se sigurno zagusiti.

Mislim da je produkcija tog albuma genijalna, cak i ovaj moment cudnog bassa doprinosti tom utisku praznine i neke skucenosti.

Svi znamo da je to prvi album posle Burtonove smrti.

Moram da napomenem i sledece: slican osecaj prati i "The Fragile Art of Existence" od Control Denied.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suocimo se sa jednom pozitivnom istinom...Sada zvuce do jaja, kao pre nekih 8 godina! Mnogo su se popravili u odnosu na 2003., a i Hetfield malo bolje peva...Jeste li slusali Damage Case, live, sa Lemmy-jem (2006)? Znaci, Jaymz je osurio! Ne znam zasto, definitvno da sada moze mnogo bolje da peva, al' eto...mrzi li ga, jebem li ga sta je....

 

Neka oni dodju da odsviraju jos jednom, pa da vidim kome nece biti dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je shto je produkcija na AJFA losha, tj nisu svirali u istom studiju u kojem su snimali Garage, i verovatno su radili sa nekim petardima koji neznaju da namotaju traku na snimach, pa je puste otpozade i VOILA dobijesh jedan od zashtitnih znakova - uvod za Blackened. AJFA mi je OMILJENI album, bash zato shto je chudan i neserijski; zato shto je u potpunosti posvetjen Cliff-u -> 2/3 pesama peva o njemu, jedna kompletna je napravljena od njegovih riffova, jedne njegove strofe, i shto je josh bolje njemu u chast... Najbolja produkcija sledi na Black Albumu koji su snimali u 'One On One' studiju, a mixali negde u Torontu. To je prvi album koji je Bob Rock radio sa njima, i napravili su zajedno show program.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...