Jump to content

Trip Hop


Kvrag

Recommended Posts

Massive Attack, Tricky i Portishead. To obozavam da slusam, posebno kad su dani kisni i melanholicni.

 

Massive Attack daleko iznad svih, cisto da dodam.

 

massive jeste daleko iznad.

 

tricky je kod nas nastupao skoro nesto, a karta je kostala neke grdne pare. zato ce da bude u banja luci za 10km na demofestu. :twisted::twisted:

 

http://www.youtube.com/watch?v=V6-pQSWjwqc&feature=feedlik

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Portshead oduvao na Exit-u. Ko je bio zna o čemu pričam! Šta više, live zvuče bolje nego na CD-u, nisam očekivala da će Beth onako dobro pevati uživo... I naravno, opet bih dala pare da ih gledam. Sve u svemu sjajan nastup. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, Portishead na Exitu je bio stvarno jako jako dobar. Veliki sam fan njihove muzike. Ipak (govorim ovo od zavrsetka koncerta), za mene licno, ce njihov koncert uvek ostati u senci koncerta Massive Attack prosle godine. Iako Portishead volim daleko vise od MA, jednostavno taj bend uzivo prenosi neverovatnu atmosferu. Ko nije bio, a voli ih, neka ide prvi put kada se nadju u blizini.

 

Inace, preporucio bih jos par bendova...

 

Lovage je bend u kom ucestvuje frontmen benda Faith no More, i jedno vreme sam se zestoko lozio na njihov zvuk. Nije narocito originalno, zvuci kao malo psihodelicnija verzija starog Portishead-a. Cini mi se da su do sada izdali samo jedan album. Korsite mnogo semplova, i zvuk im je bash ono sto uglavnom ljudi traze od trip hopa: vinyl noise, semplovan bubanj, zenski dahtavi vokal, jazzy zvuk, neujednacene boje instrumenata... Super je, ali ipak, originalnost dolazi iz Britanije... ;) Evo par primera, a dalje potrazite sami ako vam se ovo dopadne:

 

To Catch a Thief

Stroker Ace

Book of the Month

 

 

Emiliana Torrini, ne poznajem bahs njen rad, osim jednog albuma koji mi se svideo na prvu loptu, i nikada nisam ni poslusao nista drugo do nje. Cuo sam jos jednu pesmu koju je radila sa Thievery Corporation. Da li je ona pop, dream pop, downtempo, trip hop, ostavicu da sami procenite, ali definitivno ima nesto lepo u ovom albumu. Album se zove "Love in the Time of Science". Evo i primera:

 

Wednesday's Child

 

 

Martina Topley Bird je prva Tricky-jeva dama... :) Martina je pevala na "Maxinquaye", kasnije je saradjivala sa raznim velikim imenima, izmedju ostalih i sa Massive Attack. Ima i zavidnu solo karijeru... Primeri:

 

Baby Blue

 

 

Eto ih... Nadam se da ce vam se nesto dopasti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam neke stvari od Bowery Electric... Mnogo me vise to podseca na neki "dubasti" electro lounge, kao da je nesto sa 'Caffe del Mar' kompilacije, nego na trip-hop. A iskreno, jako ne volim electro lounge, tako da.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Last year, Portishead said they’d be clearing their schedules in order to work on new material. Though fans have received such teases for years — in 2010, and again in 2011 — only to be let down, it looks like the English outfit might finally be making good on their word.

According to a new post on the band’s official website, Portishead have contributed a song to High-Rise, the new drama from Ben Wheatley starring Tom Hiddleston, Sienna Miller, and Elizabeth Moss, which screens today at the London Film Festival. The track is said to be a cover of the 1975 ABBA hit “SOS”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...