Jump to content

Dragon Age


Sinstrel

Recommended Posts

Ja ne znam gde bijem, kamera i combat style mi je mnogo cudan, uvek se izgubim, tj. kamera me istripuje. Origins je mama za ovo sto se mene tice.

To je ono kada od klasicnog RPG narpave action RPG. Za sada sam presao prvog bossa, deluje kao da igram hack and slash. A sto se kompanjona tice uopste ne treba da pazim na njih, sto mi je malo bzv. racunar igra umesto mene.

Edited by light_blue

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne vredi bacati pare, ja bukvalno igram na silu, ako mi ne postane interesntno preko vikenda drop-ujem igru.

Ja cu ti ponoviti a to je da je igra iskljucivo action, znaci nema veze sa nekim taktickim razmisljanjem kao Origins. Samo ides i koljes, to je to.

 

Najbolji review je dao ovaj lik Fuzi0n, to procitas i znas sve.

 

http://www.metacritic.com/game/pc/dragon-age-inquisition

Edited by light_blue

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, prvi deo je imao fantastican takticki combat, i mogao si da najebes ako ne isplaniras fajtove, ja gotivim taj fazon, posto je to neko nasledje Baldura i slicnih igrica, cak i Neverwintera. Ali izgleda da to vise nije in za blokbastere. Nije problem ako je akcija do jaja uradjena toliki, ali ako je sugav fajt ko u dvojci sa padobrancima, samo malo bolje uradjeno, to mi je shit, ali dobro, ko sta voli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nikad nije svidjala borba gde na pocetku udaris space da pauziras, pa izdas komande i cepas, ili jos gore udaras space svaki cas da proberes koje ce magije da nabacaju likovi itd, takve igre sam uvek igrao zbog price, ne zbog borbe. Dinamicna hack'n'slash borba je super, ali ako se svodi na button-mashing kao sto rece ovaj Fuzi0n, onda je i to sranje...

 

Na sta li ce da lici ta nova Star Wars igra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Presao sam, krenuo sam bio ispocetka, i to u fazonu ajde ovaj put cu resiti svaki quest, posto iz prvog nisam jer sam bio malo istraumiran igrom, i obicno predjem kompletno celu igru jer ne igram skoro nikada dva puta istu igru.

Ali kada sam resio ceo Hinterlands, i jos tri takve mape fokusirao sam se samo na glavni quest.

Previse side quest-ova koji su extremno dosadni i repetativni, donesi mi kilo banana i jabuka a ja cu ti dati ovaj mali bodez koji kurcu ne valja, nadji sve landmarkove, satore, zatvori riftove na mapi, itd...

Glavni quest je previse kratak zato su i otegli sa svim tim nebulozama, kompanjoni extremno dosadni, glavna riba Kasandra je za no comment, ko zeli romansu sa njom ne kontam, pokusao sam ponovo sa Lelianom ali ostala je verna svom Wardenu, sve u svemu od mene 7/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idu mi na kurac sa tim politicko korektnim bullshitom, imas 5 likova koje mozes da jebes, a 2 ribe ako vodis strejt lika.. koji kurac. I to pritom ne zna se koja je dosadnija. Ja odigrao prolog, i smorio se ko dupe, odlucio da cu da cekam sa igricom dok ne izadju neki modovi/ne bude veca kriza, posto me je prolog maksimalno smorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari jedini ok lik mi je bio Solas, njega sam zagotivio posto je onako pomalo tajnovit, ako ne racunam Lelianu. Ma ajde sto su dosadne nego i sam akcenat koji su im dali kao i model karaktera te sve vise odbacuje od romanse sa Kasandrom ili Zozefinom recimo, a kamoli sa onim malim patuljkom ili ne daj boze sa Morigan. Nju nisam gotivio ni u prvom delu, mozda i jeste najlepsa, ali njen stav me je iritirao tokom cele igre.

 

Inace dobre su im pesme, grafika, zvukovi, samo da su bolje poradili na nekim drugim stvarima bila bi mnogo bolja igra.

 

Edited by light_blue

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Sinoć sam konačno prešao DAO, i to sa mage-om. Otkako znam za RPG uvek sam izbegavao da igram sa njima jer imaju mali hp, ali posle ovog naslova i kada sam video kakva tenkčina možeš da budeš ako odabereš dobru kombinaciju borbenih i buff magija, ne verujem da ću više ikada igrati kao warrior. :haha:

 

Napatio sam se sa zadnjim bossom, možda mi je jedino bio teži skriveni lich u Denerimu. Ali hajde, gotova je i ta priča, ali vidim da ima još tri završetka na kraju, ali to ću ostaviti za neku drugu priliku. :haha:

 

Započeo sam i drugi deo, iako sam imao predrasude na konto ljudi koji su kukali u vezi istog, ispalo je na kraju sve dobro, za sada poseduje više pozitivnih stvari. Grafika je svakako bolja od prvog dela i solidno je ostarila.

 

Muzička podloga je fantastična, jeste u prvom delu bila epska skoro za svaku scenu, ali ovde se vidi da su išli na filmski ugođaj. Dopada mi se što su i od Mass Effecta uzeli ideju da imate hub (u ovom slučaju dom) iz koga možete da uzimate nove questove, pravite potione, rune i ostale zajebancije.

 

Animacije su ovog puta ispale mnogo lepše, bolje su ostarile naspram onog prvog i vidi se da su se maksimalno potrudili oko istih, mogu ih ponovo pogledati bezbroj puta. Čak i učitavanje ne dosadi.

 

 

Jedino što moram priznati da mi je teško da se naviknem je sama borba, ponese me taj hack and slash momenat i totalno zaboravim na mogućnost pauziranja i izdavanja komandi ostalim likovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pređoh i DA2. Bilo je momenata zbog kojih sam hteo da odustanem (bagovitost pri kraju igre) i tanka priča koja je u trećem delu pretila da sve uruši. :no:

 

Repetativnost lokacija mi nije bila problem, čak mi je to i u neku ruku prijalo što je manji okoliš, a i sama priča gde nisi heroj koji će spasiti svet, već običan tip/izbeglica koja izgradi ime za sebe u roku od tih deset godina koliko provedeš u tom ludom gradu.

 

Svakako je zahvalniji leveling u ovom delu, pojednostavili su one skill/magic i mnogo je lakše odabrati šta ti godi nego li u prvom gdelu gde vlada potpuna tarapana.

 

Loot sistem je dobro odrađen, i kada bi me smorila priča, najviše sam uživao u budženju nivoa i istraživanju identičnih pećina. :haha:

 

Dopada mi se i način na koji su implementirali ličnost glavnog lika, koristeći kružni odabir mogućih odgovora iz Mass Effect serijala i konstantnu mogućnost da se resetuje ponašanje glavnog lika, npr. ako se previšite sprdate takve će i odgovore i interakcije sa ostatkom ekipe imati, ili ako ste dobričina moći će u nekoj instanci da pogura drugačije neki n-ti quest. Sitne stvari, ali bitne.

 

Najveća greška kod ovog dela je glavna priča, baš je zbrzana, bolelo me na kraju uvo za Orsina i Meredith i njihove nedaće i probleme koje imaju između sebe. Da su pisci imali više vremena da razrade tu priču verovatno bi me to i na kraju zanimalo, ovako je samo bućkuriš. Daju ti tek po koji quest i kao trebalo bi na kraju da se odlučiš za dve frakcije koje imaju sukob. Stoji da se sve to vidi od početka kako se recimo mage-ovi tretiraju, nekako mi je bilo logičnije da stanem na njihovu stranu, nego li templarsku.

 

Ali zato ostali questovi koji nemaju baš toliko veze sa trećim činom su solidni, npr. iznenadio me onaj quest sa ubicom koji se prožima kroz sve act-ove, dopalo mi se da glumim detektiva u tom nesretnom Kirkwall-u. :bigblue:

 

Ovo je mogao biti dobar naslov, u stvari to i dalje jeste, ima i gori hack and slash rpg-ija, ali definitivno su podbacili sa pričom, što mi je za Bioware i dalje nepojmljivo.

 

No, ostaje da nabavim Inquisition da vidim šta su tu uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...