Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

 

Cini mi se da kad god se pojavi neki jedinstven, a uz to genijalan bend koji ne mozete svrstati ni u jedan to tog trenutka poznat pravac, javi se tona usranih kopija (maltene su losi tribute-i u pitanju) ili bendova koji rade (uglavnom katastrofalno) ocigledno pod uticajem doticnih genijalaca. Pada mi na pamet Nirvana, onda prvi Kornovi albumi i sad naravno Meshuggah. Ovo je meni uzasno isiljeno, nesto kao Scamp. Mozda je stvar ukusa praviti ovakvu muziku, a mozda i neukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad god se pojavi neki jedinstven, a uz to genijalan bend koji ne mozete svrstati ni u jedan to tog trenutka poznat pravac, javi se tona usranih kopija

 

Znaš šta je najsmešnije? Ovaj Hacride je jedan od uspelijih "followera". :) Do sada smo imali emo-mešugu, jazz-mešugu, death-mešugu, postrok-mešugu, još-više-techcore-mešugu, pa i samo blede imitatore. Mislim da sam na ovoj temi pomenuo da čekam kombinaciju Meš/Korn vajba, jer posle toga neće imati više mesta za nove kombinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je dobro sto se gomila "meshuggah armija " Sto vishe epilepsije i haosa , to bolje :)

 

 

Najvise me se svidja (Stari zavet:) kad sviraju onaj deo iz Organic Shadows i Rational Gaze (al' onaj drugi rif:). Ovakav drum'n'bass volem..

 

p.s. Poslusao sam re-release Nothing-a i imam osecaj da slusam potpuno nove pesme. Iako sjajno zvuce, ne dopada mi se kad bendovi rade takve stvari, ima Nothing 2002 svoj shmek i to vrlo zajebat, nije trebalo cackati po tome:)

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise me se svidja (Stari zavet:) kad sviraju onaj deo iz Organic Shadows i Rational Gaze (al' onaj drugi rif:). Ovakav drum'n'bass volem..

 

p.s. Poslusao sam re-release Nothing-a i imam osecaj da slusam potpuno nove pesme. Iako sjajno zvuce, ne dopada mi se kad bendovi rade takve stvari, ima Nothing 2002 svoj shmek i to vrlo zajebat, nije trebalo cackati po tome:)

 

Ma hteli su da se kurche sa novom opremom.

 

Bolje da su snimili opet starije albume "Destroy Erase Improve " ili "Chaosphere "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hteli su da se kurche sa novom opremom.

 

Bolje da su snimili opet starije albume "Destroy Erase Improve " ili "Chaosphere "

 

5jvi9u.jpg

 

 

no,imas remastere,mada je i to meni skrnavljenje:

 

http://rapidshare.com/files/149882401/Mesh...8-MTD.part1.rar

http://rapidshare.com/files/149882495/Mesh...8-MTD.part2.rar

 

 

http://rapidshare.com/files/149882497/Mesh...8-MTD.part1.rar

http://rapidshare.com/files/149882501/Mesh...8-MTD.part2.rar

 

 

PassWord: toymachine4all

 

brout tu ju baj warez-bb kvlt!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hvala , skinucu.

 

Mada , re-release i remaster su 2 razlichite stvari. Jel tako ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Remasteri su odlicni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala , skinucu.

 

Mada , re-release i remaster su 2 razlichite stvari. Jel tako ?

da,ali kao sto azal rece,ne popravlja se nesto sto nije pokvareno.no rekoh kad vec ti je kao produkcija zastarjela,eto ti remastere.meni su stari i vise nego kvlt.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zvuk Nothing-a 2002 keva!! Nikad nisam cuo takvu produkciju,ostra, narocito zvuk gitara. Moz' se rec da produkcija nije metal cak! Ovaj iz 2006, zvuci kao Catch 33..mada ima tog zvuka dosta u zadnje vreme, ne samo kod Meshuggah -e..kao masno i tesko, a nismo mogli to tako da snimimo 2002..djoka..pa i niste trebali!

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Meni je zvuk Nothing-a 2002 keva!! Nikad nisam cuo takvu produkciju,ostra, narocito zvuk gitara. Moz' se rec da produkcija nije metal cak! Ovaj iz 2006, zvuci kao Catch 33..mada ima tog zvuka dosta u zadnje vreme, ne samo kod Meshuggah -e..kao masno i tesko, a nismo mogli to tako da snimimo 2002..djoka..pa i niste trebali!

mozda je fora u tome sto su taj album hteli jos 2002 da snime sa 8-zicanim gitarama, samo lik koji ih je pravio nije bio stigao da ih zavrsi na vreme pa su sedmozicane štelovali kao osmozicane i tako snimali album, pa sui mozda to hteli da "isprave" tim remasterom ne znam. u svakom slucaju meni je zvuk gitara na Nothingu savrsen za one pesme ja tu ne bih nista dir'o

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju su nevborn gitare,neki njihov pajtos iz svede,a to su mu bile medju prvima pa nije nab'o valjda floyd da valja,pa je pri malo jacem pritisku desnicom is'o u kuru.posle toga marten je odust'o od njega,ali je fredrik svir'o jednu,valjda mu zao bilo lika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...