Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Evo jedan koncert za Meshuggache ! :)

 

http://mediaportal.ru/concerts/151021-meshuggah-live-in-orlandina-2008-camrip.html

 

Snimak je odlican zvuk je solidan , ima neka pucketanja ali nista strasno.

 

A sviraju i Humiliative , sto nisu radili davno davno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poceo sam intezivno da ih slusam mesec i po, dva, posle njihovog nastupa na Exit-u. Sto bi se reklo, los tajming. To tad sam znao spotice neke i kontao sam da je bolje da gledam The Prodigy po drugi put. Znaci, nisam bio najbistriji tih dana..

 

Concatenation remix sa Rare Trax-a iz, cini mi se, 2001. godine je prva stvar koja me je privukla od njih i vrteo sam je danima u player-u. Posle nje New Millenuim Cyanide Christ. I na kraju Closed Eye Visual. Te 3 pesme sam vrteo bar dva meseca. Izanalizirao ih ritmicki (morao sam to tad jer se nikad nisam susretao ranije sa takvom poliritmijom) da bih mogao potpuno u njima da uzivam. I tako s vremena na vreme ubacim po neku pesmicu..do pojave Obzen-a..i tu se prica oko mog bojazljivog pristupa ovom bendu zavrsava..

 

Oni su jebeno najbolji jebeni bend jebeno trenutno na jebenoj planeti!!!!

 

Mogao bih detaljno da analiziram sve njihove albume, al' posto verujem da to nikog ne zanima, reci cu samo ovo..

 

Mislim, po meni, ma sta ko rekao, pa i oni sami, da Meshuggah nije metal bend. To jest, jeste, al' u maloj meri..

Deo koji njih vezuje za metal jeste prvi utisak koji covek dobije kad pusti njihovu pesmu..boja..growl-ovi, scream-ovi, zvuk gitara, produkcija.. i to je to sto se tice metala..

 

Textovi, harmonija (posebno genijalna na catch-u i obzen-u) koja je u svojoj osnovi 12-tonska, minimalni aranzmani pesama, i ono sto ih najvise razlikuje od svih ostalih metal bendova--> jebeno genijalna i SMISLENA poliritmija.. sve ovo je tako ne-metal..

 

Nemam nista protiv metala, pa sad kao pokusavam da mi trenutno omiljeni bend po svaku cenu izvucem iz omrazenog mi pravca, vec takav mi je utisak..

 

Sve u svemu, hvala sto postojite..

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vjerovatno imas remaster,mada je i original master za to vrijeme za evropski trash metal jeo malu djecu.uvjek je umea bila poznata po dobrim studijima,kao i cijela svedska,a oni su ti uvijek imali full kontrolu nad cijelim procesom,zato nijesu podnosili sa producentima,a ni sa izdavacima.zato su na kraju uzeli cip-cijeli studio popola sa clawfingerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...