Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

btw vidim da ovde ljudi generalno ne gotive Catch 33, jel moze neko da mi objasni zasto? :)

po meni, uz Nothing , bez sumnje najbolji njihov album

volim i stare stvari naravno, al ti 'machine gun' riffovi mi manje leze od ovih 'bass' riffova sa poslednjih stvari - u kojima su se definitivno pronasli

 

Catch 33 je svojevrsno putovanje kroz mozak, nisam cuo nista slicno u zivotu

melodije, riffovi i drum-patterni koji se provlace iz pesme u pesmu na potpuno neocekivanim mestima, te odlicni textovi koji prate celu tu atmosferu, prica koja se gradi od pocetka (i muzicki i textualno), sjajna produkcija, itd...

 

napr od muzickih momenata bih izdvojio:

1. u Dehumanization kad ostanu na 1:16 one "gusle" i potom uleti beat iz Sheda, definitivno se userem u gace :)

2. odlican beat i riff na samom pocetku albuma - Autonomy lost, stvar koju mozes da slusas na repeatu danima

3. In death is death - cela pesma je remek delo, al izdvojio bih onu psihodeliju kad krene "My thoughts a radiant beacon..." na 1:16

4. Disenchantment - 1:05 - kad Jens izgovara text a ostane modifikovani riff u pozadini njegovog glasa - brrr :)

5. Sum - 1:07 - vrisak koji ulazi u verovatno jedan od najboljih riffova na albumu

 

itd

ima ovakvih 'svrsh' momenata kolko oces, nabrajao bih do stura :)

tako da mi stvarno nije jasno kako neko moze da ne gotivi ovaj odlican album

Share this post


Link to post
Share on other sites

monotonost? :)

To samo pokazuje da nisu slusali dalje od prve 3 pesme...

 

Prve 3 pesme ustvari i jesu prva mini-celina na albumu, zajedno traju oko 5min i mogu se posmatrati kao jedna stvar, jer se radi o jednoj muzickoj temi koja se vremenom blago modifikuje.

Ako izuzmemo taj momenat, sta je tacno posle toga monotono?

 

Taj komentar me podseca na ljude koji generalno ne mogu da svare ovaj bend sa obrazlozenjem da im je svaka pesma monotona, napeta i ista ko prethodna.

Smesno.

 

Ovaj album upravo i ne moze da se tretira ko ostali jer se pesme vezuju jedna za drugom (ako do sad niste primetili) :)

I meni je bio prilicno odbojan i nerazumljiv na prvih par preslusavanja, al kasnije sam usao u stos. Jednostavno ovo je takav bend gde ne mozes da razumes sve na prvu loptu, kao u komercijalnoj muzici. Zato je suludo nakon 1-2 preslusavanja odbaciti nesto genijalno poput ovoga i nalepiti mu etiketu da je monotono.

 

Chaosphere vam nije monoton a? A tamo je svaki riff ragadagadagdag :)

Stvarno ne razumem, majke mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni us svi albumi od njih dobri, neki malo manje neki malo vishe ali Meshuga zna sta radi, nema tu zajebancije. Meni omiljeni us Nothing i Destroy Erase Improve.

 

Ali ljudi shvatite nije Catche 33 za svakoga, jbg. ukusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...