Jump to content

Fenomen Internet foruma - komunikacija / sociologija / psihologija


Ајлин

Recommended Posts

Od prijateljice koja je dugo godina bila mod na jednom forumu dobila sam linkove ka jednom tekstu na zadatu temu.

 

Neću da ga komentarišem sada da vas ne "usidrim".

 

 

 

Htela bih da prodiskutujemo neki od ovih navoda sa sociološkog, psihološkog ili kojeg već hoćete aspekta, samo dok je osnova posmatranja naučna i koliko god je to moguće objektivna. Znači, bez ličnih uvreda, prozivanja i sl.

 

http://sites.google.com/site/zorangrbic/%D1%84%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0

 

 

 

Diskutuju samo oni koji pročitaju tekst.

 

 

Ako imate bolje tekstove sa navodima izvora, naravno dodajte ih. :da:

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha najjachi je savet na kraju

 

o vam se ostaje na nekom forumu, nipošto ne ulazite ni u kakvu raspravu sa moderatorima. Trudite se da im ne protivurečite i da im što manje skrećete pažnju na sebe. Ukoliko se ne slažete sa njima, bolje je da oćutite nego da im nešto prigovorite.

 

Moderatori su na forumu ono što su izbacivači u realnom svetu, a naziv 'moderator' je zapravo eufemizam, da bi sve izgledalo lepše. Prema tome, kad se sledeći put nadjete 'oči u oči' sa modom, zamislite ga kao ćelavog, debelog bilmeza koji stoji na vratima nekog kluba. Tako ćete lakše shvatiti s kim imate posla.

 

 

Sad mi je jasno sto Modovi ne postavljaju svoje slike. Oj delije, mojne se sramotite, niste vi krivi sto ste celavi. :)

Kako rece pekinska patka " bolje da nosim kratku kosu "

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa... ne bih rekla da sam impresionirana tekstom.

tesko je da postoji nacin da se izvede bilo kakav argumentovani zakljucak o internet forumima uopste - za pocetak bi trebalo napraviti reprezenativni uzorak svih foruma, pa izucavati, pa izvoditi zakljucke.

cinjenica jeste da internet forumi i profili dopustaju da stvaramo odraze sebe, ili delova sebe, da se prikazujemo u svetlu u kakvom zelimo da nas vide, i na nacin kakav nam u datom trenutku najvise odgovara.

 

a propos dela o moderatorima, ja, kao moderator jednog foruma, npr dopustam da mi se jebe majka, otac, kucni ljubimci, da mi se preti sudskim tuzbama, ubistvom itd, bez toga da to na bilo kakav nacin sankcionisem, tako da cu taj deo teksta diskvalifikovati kao potpuno netacan i izmisljen. jer na internet forumima je svako u pravu i svako najbolje zna, a u ovom konkretnom slucaju ja jedina znam sta je istina. ;P

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa! Odobrena tema :) Hvala lepo.

 

 

 

Feyd: Da. Dobro, pošto si ti jedna, nisi ni ti reprezentativan uzorak modova. :P Šalim te -- zar ne misliš da je pre pisac malko nahebao negde pa kroz tekst "curi" ogorčenje? Hoću da kažem, on iznosi subjektivno mišljenje o modovima...

 

Međutim ima dosta dobrih i istinitih momenata, na primer ono za komunikaciju gde opisuje da Alisa nije otišla u zemlju čuda objašnjavajući kako ljudi zapravo ne čitaju šta neko drugi napiše :) Vrlo interesantno gledište, vredelo bi ga prodiskutovati. ‚

 

 

Tačno je da nema navoda izvora i to je i meni zasmetalo. Pogotovo kad tvrdi da privatne poruke služe isključivo za flert. Tu sam se malo zapanjila.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mission accomplished :D

 

on topic (jer nisu svi modovi kao ja): ceo tekst odise emocijama i ostrascenoscu (a nije uopste erocki). morali bismo naci bolji tekst za jednu, jelte, naucnu diskusiju.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slažem se sa tekstom u dobrom delu... Naročito mi upada u oči ovaj deo kod nekog "ostvarenja u stvarnom životu". Sticajem okolnosti moje društvo većinom ne visi na internetu ni približno kao ja, većina nije ni na jednom forumu pa ne vidim da su "ostvareni u stvarnom životu". U stvari može li neko uopšte da mi objasni šta to znači? :haha:

Po mom mišljenju daleko su više "ne ostvareni u životu" ljudi koji kafenišu po ceo dan, vise po kladionicama, utakmicama, gledaju npr sport 5 sati dnevno, znaju sve rezultate napamet ili samo vrte kanale na televizoru po ceo dan gledajući idiotski program.

 

Brdo članova odavde su dobri studenti, članovi nekog benda i dobar deo ljudi ima neki hobi...a što nemaju devojke to je druga priča... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbem ti text, izgubi oci O.o Elem, on je sve to lepo srocio, sto su i mnogi drugi... Nie to nista novo, sve je to vec vidjeno, i raspravlja se o toj temu nadugacki i posiroko. Dobar je onaj deo oko Flerta preko net-a (mada prvenstveno mislim da to bolje ide preko msn-a :P ), ili foruma... Lepo je opisao (mislim da je ispalio kod neke ribe preko net-a, pa mu krivo) Naravno kao odbranu koristi to da ima prijatelje koji su uspeli tako. Dobar je i onaj deo oko 1337 pricanja, nznm kako sam se uopste odvikao od isto xD  Sve u svemu, nie naucno pisano, vec sa gledista jednog forumasa (koji se napravio pametan) pa rekao, ajd kad svi pametuju, daj i ja, pa napisao ovakav text  :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha... U kom smislu unapredio? Naucio nesto novo ili sta? Ja se slazem sa mislju ovog lika koji kaze da na forum dolaze likovi kojima je dosadno... Isti slucaj kao kod mene... Mada sad nova zanimacija pala, ucenje, pa sam sve redje na yumu (jednom, dvaputa dnevnom pogledam sta ima novo i to je to). I ne vidim neke mnogo pametne stvari ovde,ali cinjenica je da je ovo navika koju je tesko iskoreniti :/ 

 

EDIT: Stvarno je lakse pronalaziti gifove :D

 

15969.gif

 

 

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko krenuo da pregledam tekst, i pomislio da čovek kao da poslednjih godina nije dolazio na net... Onda vidim da tekst i jeste pisan "davno", tj davno po merilima interneta. Samim tim je potpuno besmisleno raspravljati o napisanom. Myspace je već uzdrmao forume u onom smislu kako su ranije funkcionisali, a od kad je facebook aktuelan, forumi kao "mesta za druženje i upoznavanje" su postali poprilično marginalni, osim foruma koji se bave nekim konkretnim, uskim tematikama o kojima članovi žele raspravljati i tiču se najužeg hobija, posla itd.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to dosta individualno.

Uzmi na primer, ovde ima dosta ljudi koji nemaju fb.

 

I zašto kažeš da je bespredmetno raspravljati o tekstu koji je po merilima Interneta star? Nije te ništa iz teksta (3 dela ima) iznenadilo, ili nisi čitao do kraja

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I van toga, nije sjajan tekst, generalizuje, tretira lično iskustvo kao presek ukupnog stanja svuda i svakome, banalizuje itd. Naročito je poslednji deo o moderatorima naivan, onako Teenage naivan, siroma autor, moderatori ga maltretirali... Ne znam šta bi me u tom tekstu trebalo iznenaditi, ili bilo koga drugog, tj zašto ti pričaš o tome tekstu kao da ima težinu koju nema? Da li tebe iznenađuje i da li je i koliko fenomen interakcije ljudi preko neta tebi možda nov? Ono "Da li mislite da ste nešto kod sebe unapredili od kada ste na Yumu?" mi je u svetlu toga prilično fascinantno, kao da si upitala "Da li ste sebe unapredili time što pijete jelen pivo?". Kako to neko sebe unapredi Yumetal forumom? :lol:

 

To što ovde ima ljudi koji nemaju FB u stvari samo možda teži da grupiše ljude koji odbijaju da koriste fb (što ih takođe profiliše ali je to druga priča). Uostalom, nisam ne znam kakav veteran neta, ali sam dugo član na više foruma, i ovde i stranih, i tačno se vidi razlika, i to drastična. Forumi su vršili ranije istu onu funkciju koju danas vrši i FB i spejs, i to je menjalo dinamiku odnosa na njima i način korišćenja, tj ljudi su se družili i upoznavali preko foruma, mnogo intenzivnije. Tekst je zastareo jer hvata snapshot jednog drugačijeg trenutka u evoluciji socijalne interakcije na internetu.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I van toga, nije sjajan tekst, generalizuje, tretira lično iskustvo kao presek ukupnog stanja svuda i svakome, banalizuje itd. Naročito je poslednji deo o moderatorima naivan, onako Teenage naivan, siroma autor, moderatori ga maltretirali... Ne znam šta bi me u tom tekstu trebalo iznenaditi, ili bilo koga drugog, tj zašto ti pričaš o tome tekstu kao da ima težinu koju nema? Da li tebe iznenađuje i da li je i koliko fenomen interakcije ljudi preko neta tebi možda nov? Ono "Da li mislite da ste nešto kod sebe unapredili od kada ste na Yumu?" mi je u svetlu toga prilično fascinantno, kao da si upitala "Da li ste sebe unapredili time što pijete jelen pivo?". Kako to neko sebe unapredi Yumetal forumom?  :lol:

 

To što ovde ima ljudi koji nemaju FB u stvari samo možda teži da grupiše ljude koji odbijaju da koriste fb (što ih takođe profiliše ali je to druga priča). Uostalom, nisam ne znam kakav veteran neta, ali sam dugo član na više foruma, i ovde i stranih, i tačno se vidi razlika, i to drastična. Forumi su vršili ranije istu onu funkciju koju danas vrši i FB i spejs, i to je menjalo dinamiku odnosa na njima i način korišćenja, tj ljudi su se družili i upoznavali preko foruma, mnogo intenzivnije. Tekst je zastareo jer hvata snapshot jednog drugačijeg trenutka u evoluciji socijalne interakcije na internetu.

 

Dule,ti si pametan momak,ali umijes da se proseres i to dobro. Kako to neko sebe unapredi Yumetal forumom? Kao da si upitao "Kako to neko sebe unapredi Internetom?". Jesi li ti otvorio teme "Gitare i Oprema,pitanja i odgovori"? "Tehnika Sviranja Gitare - pitanja i odgovori". Ukoliko nijesi otvorio te teme da bi dao/prihvatio neki savjet,pomogao ljudima i sam nasao pomoc,ukoliko smatras da ti je potrebna,onda mi ostaje da pomislim da si ih otvorio zato da bi prosipao pamet i palamudio uz znacajnu dozu samopromocije.

Evo,ja sam ti prije vise od godinu dana poslao poruku sa nekim pitanjem vezano za tehniku sviranja,na koju si mi odgovorio i dao savjet sto da radim.

Da ne pricam o stotinama bendova koje sam otkrio ovdje i ciju muziku slusam i unaprijeđujem sebe u tom smislu,da ako nista drugo,mogu kao i ti o sviranju,da palamudim o raznoraznim bendovima. Zatim tu je i taj fenomen upoznavanja ljudi. Upoznao sam par dobrih/pametnih/uspjesnih ljudi ovdje na forumu,ne vidim kako to ne moze da me "unaprijedi",pa makar i u smislu kvalitetne konverzacije.

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je on sada izgeneralizovao pitanje oko unaprijeđenja sebe, mada je možda i samo pitanje trebalo bolje da se preformuliše, tipa: Da li ste više dobili ili izgubili bivajući aktivan član foruma?U tom smislu, meni je forum svakako dao, i što reče In the Flesh, upoznala sam dosta ljudi koji su mi i dan danas jako dobri prijatelji, a koje ne znam kako bih drugačije upoznala. Zar to nije dovoljno ako govorimo o unaprijeđivanju sebe (kroz druge ljude)? Postoje i oni drugi, manje važniji faktori, ko hoće, može da sazna dosta o muzici koja ga interesuje, filmovima, prirodnoj kozmetici :D i sl. Dakle, meni je forum koristan u tom smislu, ali NE i jedini te vrste. Ovo je više opšti forum s akcentom na muziku, kada me interesuju konkretne stvari odem na forum specijalizovan za to. Nisam toliko aktivna u učestvovanju u diskusijama ali volim da pratim pojedine teme, ako ni zbog čega drugo onda zbog Generalnog :haha:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo kad tvrdi da privatne poruke služe isključivo za flert. Tu sam se malo zapanjila.

mislim da je rekao da pm služi za postizanje prisnosti sa nekom osobom... što mu dođe i logično... privatne, lične poruke upućene jednom članu - u startu mnogo bolja osnova za prisnost, da kažeš nekom nešto što drugi ne treba da vide i povežeš se sa njim na nekom nivou...

 

Ne slažem se sa tekstom u dobrom delu... Naročito mi upada u oči ovaj deo kod nekog "ostvarenja u stvarnom životu". Sticajem okolnosti moje društvo većinom ne visi na internetu ni približno kao ja, većina nije ni na jednom forumu pa ne vidim da su "ostvareni u stvarnom životu". U stvari može li neko uopšte da mi objasni šta to znači? 

pa ne kaže on da ćeš ako si neostvaren u stvarnom životu obavezno pribeći nekom forumu... već samo da je "neostvarenost" uzrok "forumašenja"... to ne znači i da je "forumašenje" jedina posledica "neostvarenosti"... možda neki drugi "neostvareni" pribegavaju nekim drugim vidovima "zavisnosti"... svi oni koji su na forumu su neostvareni ali nisu svi oni koji su neostvareni na forumu, kaže on...

 

što se tiče ostatka teksta, barem prvog dela koji sam pročitao - gubljenje vremena... bar što se mene tiče... obično razmišljanje nekog forumaša potkovano dugačkim forumskim iskustvom i logikom... besciljno kilometarsko raščlanjivanje elemenata foruma i forumske aktivnosti... na druga dva dela neću ni gubiti vreme...  

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dule,ti si pametan momak,ali umijes da se proseres i to dobro. Kako to neko sebe unapredi Yumetal forumom? Kao da si upitao "Kako to neko sebe unapredi Internetom?". Jesi li ti otvorio teme "Gitare i Oprema,pitanja i odgovori"? "Tehnika Sviranja Gitare - pitanja i odgovori". Ukoliko nijesi otvorio te teme da bi dao/prihvatio neki savjet,pomogao ljudima i sam nasao pomoc,ukoliko smatras da ti je potrebna,onda mi ostaje da pomislim da si ih otvorio zato da bi prosipao pamet i palamudio uz znacajnu dozu samopromocije.

Vidiš interesantno. Ako meni samom nije potrebna pomoć, onda sam otvorio teme da bih prosipao pamet? Otvorio sam teme iz dobre volje, ako nekom treba pomoć. Iskreno, sa obzirom da yumetal nije muzičarski forum primarno, a da takvih ima, i da je net prepun različitih izvora informacija na tu temu, teško mi je da shvatam toliko ozbiljno "unapređujući uticaj yu metala". Ako nekog na ulici pitaš za smer kako naći neku adresu, on ti jeste pomogao, ali to ne znači da je ta osoba "obrazovna ustanova" i da se može pričati o "Pozitivnom uticaju na naš razvoj osoba na ulici koje pokazuju smer". De fakto nešto što neko kaže na yumu možda nekom može biti korisno, ali onda po toj logici je skoro sve na internetu korisno ako je iole vezano za oblast koja te interesuje, jel.

 

Evo,ja sam ti prije vise od godinu dana poslao poruku sa nekim pitanjem vezano za tehniku sviranja,na koju si mi odgovorio i dao savjet sto da radim.
Molim lepo, ali to znači da sam ti ja kao osoba izašao u susret a da forum nije doprineo sam po sebi osim što si znao da tehnički postojim. Znači nije forum uticao na to da saznaš nešto osim posredno, a posredno svašta utiče. To što će ti neko skoga znaš sa foruma pomoći da popraviš bajs, ne znači da je forum postao servis za bicikle.
Da ne pricam o stotinama bendova koje sam otkrio ovdje i ciju muziku slusam i unaprijeđujem sebe u tom smislu,da ako nista drugo,mogu kao i ti o sviranju,da palamudim o raznoraznim bendovima. Zatim tu je i taj fenomen upoznavanja ljudi. Upoznao sam par dobrih/pametnih/uspjesnih ljudi ovdje na forumu,ne vidim kako to ne moze da me "unaprijedi",pa makar i u smislu kvalitetne konverzacije.
Znaš cela fabula teksta, koji je naivno napisan sam po sebi je davanje straobalnog značaja forumu kao mestu za sretanje ljudi - a forum je neka aproksimacija pub-a na internetu. Pub sam po sebi jeste zgodno mesto da se ljudi druže, i verovatno se preko čaše mnogo toga čuje i sazna, i sretnu se neki važni ljudi, ali nikom nikada nije palo na pamet da priča o pabovima kao da su obrazovna ustanova i da kaže kako su "uticali na nečiji razvoj". Znaš na šta mislim? Dobijanje informacije je nuzproizvod postojanja foruma, koji služe i mnogo čemu drugom, od druženja do svađe. Ja sam najviše komentarisao da je tekst zastareo - jer su od trenutka pisanja forumi generalno izgubili u nekoj meri na značaju - n da obezvredim fakat da se ljudi mogu upoznati preko njih i da može biti neke koristi, ali je to generalna internet varijanta, kao što se neko upozna preko myspace-a facebook-a ili dating sajta. A opet, sve ovo zajedno nema veze sa time da je tekst takav kakav je i sam po sebi ne mnogo bitan, pa sad kad pogledam i sam se sebi čudim i na ovom, ovolikom post-u i na onom prethodnom :D:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam krenuo da parcijalno kvotujem tvoj post i da odgovaram tako,ali sam shvatio da nema potrebe. Ti si samo potvrdio ono sto sam ja rekao.

Iskreno, ne znam za kakve si se obrazovne stanove uhvatio ovdje. Nijesu one jedino sto covjeka unaprijeđuje,pa da se moraju postavljati kao epitom.

 

Mislim da je ovo kljucna recenica : Otvorio sam teme iz dobre volje, ako nekom treba pomoć.

Teme imaju preko 300 strana...ima ljudi kojima treba pomoc,ne? Njihova je volja na koji ce je nacin traziti. Oce li to biti preko foruma,ili ce upisati muzicku akademiju(kad smo kod obrazovnih ustanova),ili uzimati privatne casove,to je njihova stvar.

 

Kako neko dolazi do tebe kad se interesuje za casove gitare? Pita nekog za broj,potrazi te na FB,Forumu,MS,sajtu tvog benda...Unaprijedi li se on time? Unaprijedi u 99% slucajeva,naravno ukoliko nije totalni antitalenat,kao Zdravko Colic za igranje. (Gledah neki intervju s njim,svi njegovi instruktori su odustajali). Ono sto ga je dovelo do tebe je posrednik u njegovom unaprijeđivanju,odnosno pomagač. Na kraju cemo doci do toga da se prepiremo oko semantike. :haha:

 

Ovo vazi,naravno, samo u slucaju da taj neko odluci da mu forum bude sredstvo da dodje do tebe. U drugom slucaju,moze da izabere da sam radi oko toga,da bude "samouk". Opet smo sustinski na istom. Sa tobom bi brze napredovao,ovako ce malo vise da se muci.

 

Tako da dolazimo do jos jedne zanimljive recenice: De fakto nešto što neko kaže na yumu možda nekom može biti korisno, ali onda po toj logici je skoro sve na internetu korisno ako je iole vezano za oblast koja te interesuje, jel.

 

 

Odgovor je : jeste. Toliko je prosto. Naravno,ukoliko ta informacija ima neku validnost. I ne samo na Internetu.

I na kraju, jedno pitanje: Kako ista moze unaprijediti covjeka ukoliko on to ne zeli (iz ovoga izostavljam razne zivotne skole,iskustva i "nalazenja u nebranom vocu",pa da znamo kako da radimo pametnije ubuduce)? Nikako. Tako da je njegova volja glavna pokretacka snaga,a sve ostalo (forumi,instruktori,skole itd itd) samo sredstva koja ga vode do cilja. I onda mozes slobodno da se ,umjesto "Kako neko sebe unaprijeđuje YuM-om",zapitas "Kako neko sebe unaprijedjuje bilo cime?". Kao sto rekoh,semantika.

 

Sto se tice tvog zadnjeg pasusa,nemam tu nikakve primjedbe. Iskreno,nijesam ni procitao citavi text koji je posluzio kao uvod ovoj temi. (sad ce Ajlin da me kritikuje :( ) Meni je samo ona tvoja recenica o YuM-u dala povoda da ti repliciram.

Nadam se da se razumijemo. Previse smo "udubili" inace plitku pricu. Po meni, ono sto je od krucijalne vaznosti covjeku da se unaprijedi je on sam,njegova volja,karakter,istrajnost,a sve ostalo (od najobicnije informacije,preko teme na YuM-u, do mukotrpnog studiranja muzike) su samo sredstva,koja mu razlicitim intenzitetom i kvalitetom pomazu da dođe do cilja.

:pivopije:

edit: Ovo je moj najduzi post za ove 3 godine na forumu :haha:

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, koliko nisam pratila temu nakupilo se :haha:

 

 

Najpre da kažem iskreno da sam se mnogo okoristila o ovaj forum sa više aspekata. Onaj ko kaže da od ovakve aktivnosti nema koristi, ili laže jer misli da sve zna, ili nije razmislio, ili je mnogo offline :haha: Dobro, u pravu ste kad kažete da je individualna stvar. Ako provodimo na nekim casual temama većinu dana pretpostavljam da je najveći benefit zdravi smeh iz zezanja, ali ako želimo drugačije stvari itekako može da se nauči svašta odavde -- tj sa foruma, uopšteno gledajući.

 

Kao i Wiki, i Forumi su neformalni stožeri ljudskih znanja i iskustava, jedinstvenih u nekoj meri.

 

 

 

@Dushan & Kokopelli

 

 

 

Ma kakvi sjajan tekst :haha: Ja sam ga i stavila zato što nije sjajan. Ali ima zanimljivih momenata. Da, vidi se da je čovek namaltretiran, tekst je subjektivan itd.

I jeste Koko u pravu si, i za mene je forum kao oblik komunikacije prečica da dođem do mnogih stvari, neke si navela, i naravno prešs postove Đeneralnog. To nema cenu :haha:

 

 

@InTheFlesh

Neću, bez brige. Ne treba raditi stvari koje ti ne prijaju, ako ti se nešto ne čita -- nemoj :D

 

 

 

 

Hajde da kažem samo da je taj njegov tekst bio samo povod za otvaranje ove teme. Sad će neko reći, ma da otkrivamo rupu na saksiji, ali ljudi zaista samo prihvataju Internet i sve ono što on sa sobom donosi, FB, Gmail, virtuelna poznanstva, virtuelne veze (? maybe), BlackBerry-uvek-na-žici lifestyle, globalne strateške igre, chatove i igraonice, conference rooms i ko zna šta sve ne, i to prihvataju oberučke sve ono što te stvari sobom nose, a ne razmisle o tome kroz šta je sve protkana svaka registracija, i kako neodvojivo postaje sve, i koje su dileme i šta raditi kad te keva ufrenduje na FB?!? Kapirate. Eto o tome je zapravo ova tema :da:

 

 

 

 

Pre neki dan proglašena je nova reč od strane Oksfordskih lingvista za fenomen: reč je UNFRIEND.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...