Jump to content

Avatar


DBrave

Recommended Posts

Za sve koji mrze Avatar,evo jos goriva

 

Za samo 17 dana zaradio $1,025,378,961.To je tek peti film u istoriji koji je prevalio milijardu(uz Titanika sa skoro dve milijarde,LOTR Povratak Kralja sa $1,119,110,941,Pirate 2 $1,066,179,725 i Dark Knight $1,001,921,825.) I ima ogromne sanse da se nadje tik iza Titanika.

Rekao bih,prilicno revolucionarno fantasticno za jedan predvidiv,los,nemastovit i dosadan film.Koliko bre ima tih sestogodisnjaka koje jedino tangira,kada ga toliko gledaju. :mhihi:

 

 

To sto je zaradio toliko para nije presudan pokazatelj. Ako tako gledas onda bi i Britney Spears,50 cent i sl. sranja trebali da budu muzicki krem. Isto vazi i za mnoge TV emisije koje imaju najveci rejting gledanosti kao sto su Veliki Brat,Farma i sl. Necu da kazem da je film bas toliko sranje ali nije ama bas nikakvu revoluciju napravio u filmskom svetu osim ajde da kazemo tih efekata,mada meni je to izgledalo kao da igram neku video igricu tipa Call of Duty,doduse nisam gledao u 3D verziji pa ajde...Pricu sam vec video pre 20 godina gledajuci crtane filmove...Realno ko ce da se seca ovog filma za 10godina...ja sam ga odgledao i nije me drzao ni 10 minuta...i da nema potrebe da se ljutite vi sto ste ga emotivno doziveli :haha: ,ima svako pravo na misljenje cak iako je glupo :haha::haha::haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je zaradio toliko para nije presudan pokazatelj. Ako tako gledas onda bi i Britney Spears,50 cent i sl. sranja trebali da budu muzicki krem. Isto vazi i za mnoge TV emisije koje imaju najveci rejting gledanosti kao sto su Veliki Brat,Farma i sl. Necu da kazem da je film bas toliko sranje ali nije ama bas nikakvu revoluciju napravio u filmskom svetu osim ajde da kazemo tih efekata,mada meni je to izgledalo kao da igram neku video igricu tipa Call of Duty,doduse nisam gledao u 3D verziji pa ajde...Pricu sam vec video pre 20 godina gledajuci crtane filmove...Realno ko ce da se seca ovog filma za 10godina...ja sam ga odgledao i nije me drzao ni 10 minuta...i da nema potrebe da se ljutite vi sto ste ga emotivno doziveli :haha: ,ima svako pravo na misljenje cak iako je glupo :haha::haha::haha:

 

 

Pa kao sto rekoh-gorivo za one koji ga ne vole.

 

A Britni ,50 cent i ostali ti nisu nikakvo merilo(doduse jesu krem u svojim krugovima,bolje i to da se slusa nego Karleusa i Seka),jer se ne govori o milionima nego o milijardama,tako da bi mogao u muzickom smislu da poredis samo sa albumima Bitlsa i Elvisa koji su jedini premaslili milijardu.A upravo ovaj film ce se pamtiti,jer ne zaradi milijardu svaki treci film,koji se snimi,nego je to uspelo samo kod 5 komada,a od toga dva su sa potpisom Kamerona(ne vidim da ce skoro neki reziser takav uspeh da ponovi,a najvece sanse na planeti imaju samo trojica).A sto se tice revolucije u vezi efekata,pa o tome se jedino i govori,ne znam kakvu ste jos revoluciju ocekivali.A da bi tu revoluciju doziveo,moras ga odgledati u 3D,jer je potpuno drugaciji dozivljaj u odnosu na 2D.U 2D stvarno izgleda kao igrica...u 3D izgleda kao da je sve stvarno...ali to moze da se izvali tek kada gledas i ako bez predrasuda udjes u bioskop.

 

Dosta sam smarao na temi,pa da zakljucim i da ne davim vise-Oni koji se pale i zele da ga gledaju-3D je tu,obavezno ga pogledajte,za neku novu godinu kod kuce u starom dobrom 2D,il mozda u nekom kucnom 3D,tko zna,a ko ne zeli i misli da je shit,definitivno ga preskocite,smorice vas i iznervirace vas jos vise nego sto ste mislili,i da ostavim mogucnost za one koji su mislili da je shit,a odusevili se(bar 0,3%)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne da sam usao sa predrasudama nego sam ocekivao da bude odlican film, bar prema tome koliko se diglo prasine oko njega. Bogami trebalo mi je poprilicno dugo da se skine i bio sam bas nestrpljiv. Kakogod, meni su sama prica i gluma mnogo vaznija od efekata.

Sto se tice gledanosti opet kazem sa toliko para ulozenih u sam film i marketing to je i bilo ocekivano. Setih se sad dok sam gledao prenos neke utakmice na americkoj televiziji u toku svakog reklamnog bloka vretele su se neke reklame sa hamburgerima na temu Avatara,ustvari scene iz ovog filma su iskoriscene. Iskreno ni ne znam o cemu se radi, nisam ni obracao paznju. Verovatno je svako ko je kupio kartu dobio i hamburger pride :haha: A i zanimljivo bi bilo napraviti anketu,da se vidi koliki procenat ljudi koji su gledali film ima ispunjena ocekivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledala sam film do pola sinoć (uspavah se, šta ću)... so far, manje-više sve što sam videla je od nekud: počev od bredberijevog tetoviranog čoveka, do zvezdanih spora i utkanog sveta klajva barkera.

sve to ne mora da znači da je film loš, ali ono što me nadražuje, jeste to da kada imaš mogućnost (a u SF žanru tu mogućnost ima svako) da budeš jedinstven i originalan bez velikog truda, zašto pribegavati jeftinom plagijatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao divno ima tema za ovaj film :wub:

Nazalost ovde nemamo normalan bioskop tako da sam ga gledala na mom 19" wide-u.

Utisci... Plakala sam oba puta :) Dogovorila se sa deckom da gledamo za novu godinu zajedno, ali nisam izdrzala odgledala par dana pre ng i isplakala dusu, posle gledala opet sa njim i plakala mozda i vise :haha:

Svet je prelepo uradjen, prica jeste malo klise, ali mozda mi je zato tako i dobra. Svi smo svesni kako smo unistili nas svet, pa nas pogadja gledanje unistavanje dotad ciste i divne prirode. Volim te filmove u kojima od pocetka znas sta ce se desiti, a svejedno te pogode :D to je umetnost.

Jel neko pronasao igru mozda? Ja nasla samo rusku verziju. :no:

E da, trebaju mi 3D cvike ako neko ima da proda :D

 

Vidim Feyd spominje Utkani svet, e to bi bilo genijalno odraditi u filmu. Nikako da uspem da kupim tu knjigu, ubih se trazeci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanovi 'Avatara' padaju u depresiju i žele se ubiti

 

Virtuelni spektakl Jamesa Camerona "Avatar" neki obožavatelji doživljavaju previše stvarno, te imaju napade depresije i na um im pada samoubistvo nakon što pregledaju ovaj filmski hit. To se dešava jer žude za ljepotom predstavljenom na vanzemaljskoj planeti Pandora, piše CNN.

Na forumu fanova revolucionarnog SF ostvarenja pokrenuta je tema pod nazivom "Načini kako se izboriti sa depresijom nakon maštanja o nestvarnoj Pandori" gdje je objavljeno preko 1.000 postova ljudi koji priznaju da i sami osjećaju spomenute probleme.

 

Ova tema je postala toliko popularna da je prošlog mjeseca administrator foruma Philippe Baghdassarian morao otvoriti novu temu kako bi ljudi neometano nastavili sa pisanjem o svojim "pobrkanim osjećanjima" nakon filma.

 

"Ja nisam postao depresivan", kaže Baghdassarian. "Mene je film zapravo usrećio, ali mogu razumjeti zašto je toliko depresivnih osoba. Film je tako lijep i prikazuje nešto što mi na Zemlji nemamo. Mislim da su ljudi uvidjeli kako bismo mogli živjeti u potpuno drugačijem svijetu i to je ono što ih deprimira."

 

Jedan od članova foruma izrazio je skoro pa opsesivnu vezu sa filmom.

 

"Sve što radim u posljednje vrijeme je da tražim nešto više informacija o Avataru. Mislim da mi to pomaže. Toliko mi je teško da se ne mogu prisiliti da o njemu razmišljam samo kao o filmu i da shvatim da život Na'vija nikad neće postojati", stoji u postu osobe sa nickom Elequin.

 

Korisnik Mike napisao je da je nakon gledanja filma razmišljao da se ubije.

 

"Otakako sam pogledao Avatar postao sam depresivan. Promatrajući tako divan svijet Pandore i sve Na'vije učinilo je da poželim da budem jedan od njih. Ne mogu prestati misliti o svim tim stvarima koje se dešavaju u filmu i svim suzama i žmarcima koje sam osjetio. Čak sam planirao i samoubistvo razmišljajući kako ću biti ponovo rođen u svijetu sličnom Pandori i svemu iz Avatara."

 

Drugi obožavatelji filma izrazili su osjećaj gađenja prema realnosti i svijetu u kojem žive, piše CNN.

 

Za to vrijeme SF hit zaradio je preko 1,4 milijarde američkih dolara od ulaznica u kino dvorane širom svijeta.

 

Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...