Jump to content

2010.11.17 *SKC, Beograd* Therion


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Bila je fino popunjena sala, recimo 600 ljudi (grešim li?).

Lox vostoc or whatever the fuck - okayish.

Leporus pokidali, 2 nove i 3 sa TPS, nisu svirali He will kill again, ali opraštam im zbog Passing, Dare you i White, i zato što tako jebu mamu live, i zato što je basista smešan.

Therion baš fanovski cert, dosta pesama koje nismo čuli prva 2 puta. Kupio novi album i nagovarao Vikstroma u kafani da kaže "Manowar kills" sa stejdža ali mi nije uspelo... drugi put.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini ti se,ja sam bio pozadi,moja procena oko 400 - 450 ljudi max

 

Prvi bend,loks vostok,prebili,mnogo dobro

 

Leprous jebanje keve

 

Therion....veoma dobra svirka,mada nisam neki veliki fan,ali sasvim dobro,Snowy kralj

 

E da,program nije kasnio,program je cak poranio 15 minuta ako se ne varam!

Edited by chess

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam gledao jednu pesmu theriona i izasao. jbg nisam nista slusao jos od Vovin-a, pretvorili se u nesto sto mi se uopste ne dopada izgleda.

 

Leprous jebao mile majke. Po meni, ovako bi Pain of Salvation zvuceo da nisu krenuli nakon remedy lane-a da budu sve pederastiji. Bas full force prog bez milosti.

 

Loch Vostok su bili do jaja, zbog njih sam i bio posto mi je pevac ortak sa nekog kultnog prog foruma jos od 90ih. On je inace svirao bubanj u prekultnom prog bendu Mayadome, i svira bubanj takodje u F.K.U.

 

Oni su mi zvuceli kao neki ekstremni Evergrey, i tu je najvise problem sto previse imaju tog ekstremnog metala za Evergrey fanove a previse su gej za ekstremne fanove. Teddy je svestan toga, al ga boli kurac, pise kakvu muziku zeli da pise. Inace mi je dao novi album "Dystopium" koji nije jos izasao i rekao mi je da ga leakujem :D veliki car, mnogo pije. verovatno cu baciti na prog noviteti temu kad ga budem grebao i bacio na net.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta! Therion je lex legis! ona amerikanka je opasna! i koketira sa publikom vido sam je! :) Ljilja okej, standard.. Ipak perenijal sofija u snow verziji i nije nesto.. meni je falio mats leven, ja ga bas volim! koncert ko koncert nema zamerke! i ljudi su se pridrzavali zabrane pusenja mahom sto je isto ok. Jedino sto je SKC bio PREVRUC! ko da je Frubisha lozio pre toga! au sine :) toliko! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti vrucinu, koncert je to, ali su mu jebali kevu sa 150 dinzi za garderobu. Ciganija.

 

Loch Vostok - mrtvilo i bend i publika :D

Leprous, sipma cirkus, nista vise.

 

Therion - i koncert i atmosfera odlicni. Nekako sam ocekivao manje angazovan nastup od Kristijana, tj da se manje "gubi" na bini, ali me iznenadio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loch Vostok na žalost nisam čuo, dok su mi Leprous bili dosta dobri. Therion odličan, iako bih voleo da je malo drugačija set lista bila + uopšte mi se nije svidelo kako je Wine of Alugah zvučala, ali ne mari, ja zadovoljan :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam došao u pet do devet i uhvatio samo zadnju pesmu od Loch Vostok, i od utiska mi je ostao samo taj, da sam mislio da pevač sedi, ali ne, on je samo nizak. Inače, preslušao sam im sva tri albuma i dobri su, i tačno sam pomislio kao azal ovi liče na Evergrey, a Leprous na Pain of Salvation, i to na ranije radove oba benda.

 

Leprous bili mnogo dobri, samo možda je previše dve nove pesme, ona prva mnogo komplikovana da bi mogla da se oceni uživo.

 

Gledao sam Therion kad je bio prvi put, ali mi je sad nekako bilo bolje, iako je Gothic Kabbalah bolji album od novog. Dobar je bio zvuk. A dobre su izabrali pesme s novog, jedino Sitra Ahra nije na tom nivou, ali nije loša uživo, onako zabavna. Hellequin je bila izvanredna, kao mjuzikl sa onim maskama, Vikstrom je tu zablistao. Još jedan highlight je bio Siren of the Woods, pre svega zato što mi ta pesma nije omiljena, ali uživo sa flautom, koju nisam ni znao da Tomas svira, je zvučala fantastično. Inače pevači bili dobri, jedino kad bi Snowy-jevo pevanje limitirali na growl ili kad svi pevaju zajedno (tad može da se toleriše), pokvario je Sophiu i Lemuriu. Ja mislim da Charistopher zna da on ne zna da peva, ali ga drži zato što je visok :) i ima harizmu za trojicu.

 

Kraj je bio standardan, ove dve pesme su zučale apsolutno isto kao i prošli put, više je išlo s matrica nego što su oni svirali, naročito na Rise of Sodom, okej preterujem. Tu je i publika bila najglasnija. U suštini odličan koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

therion je bio fenomenalan!  atmosfera je kulminirala na lemuria, ginnungagap, blood of kingu (sutka), unguentum sabbati i na 

 

za razliku od predgrupa koje su radi reda rekli da smo najbolja publika chis nas je bas nahvalio

 

zvuk je bio odlican, cuo sam sve instrumente 

 

 

 

 

sve u svemu, odlican koncert  :pivopije:

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Snowy je stvarno, ali stvarno nepotreban

2. Vidi Chrisa kako je dinamican i veseo :haha:

3. Robert Lowe > Vikstrom

 

sta znam, trebalo bi da mi bude zao sto nisam bio, gledao ih 2 puta, obozavao ih i sta sve ne, ali nekako sam skroz ravnodusan...

Edited by Oddball
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mnogo krivo što nisam bio ovog puta, pare su uvek glavni problem za nas koji nismo iz BG-a zbog putovanja, ali kada gledam snimke sa jučerašnjeg koncerta setim se kako je fenomenalno bilo i decembra 2007-e. To mi je bio jedan od najboljih koncerata ikada, a vidim i da je ovaj sada isto tako ostavio utisak na one koji su bili. :pivopije:

 

 

Nadam se da će Frubi nastaviti tradiciju da dovodi Therion u okviru svake njihove turneje, lepo je i da Srbija ima neki bend ovog kvaliteta koji je standardan posetilac Beograda. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...