Jump to content

2010.06.22. *Levski stadion, Sofija* Sonisphere festival - organizovan prevoz


Recommended Posts

Bilo je nezaboravno, ne znam ni shta da pishem jbt sad kada sam ovo doziveo mogu slobodno da umrem, naravno hvala frubiju koji nam je ovo omogucio a za parking mu oprashtamo :bigblue:. Jedva chekam dvd da izadje, mora ono josh jednom da se pogleda.

 

Edit: ma to su rekli da ne sme da se pije, ali ko je hteo mogao je.

Edited by F.O.A.D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja mislim da ce biti mix nazalost al zato cekam bootleg ovoga iz pozorista i bioskopa

 

 

Bootleg su snimala tri bugarina koja su bila do mene metalstorma i grobodana. Nažalost, snimili su samo Metallica-in nastup.

Pre nego što su krenuli da snimaju, najstariji od njih mi je počeo na bugarskom nešto da priča i kako ima prostora na kameri da snima pet sati...i onda se grohotno smejao.

 

Inače sve je super prošlo. Publika je bila sjajna, a to što nekima možda smeta što ne prave šutke ili ne prave neku skandal ludnicu, jebi ga. U svakom slučaju vidi se da ljudi vole da uživaju u prizoru i zvuku.

 

Anthrax je bio fenomenalan, i Joey je i dalje car, tu nema šta da se priča, glas mu je i više nego fenomenalan. ''Medusa'' je bila iznenađenje, i mislim da je malo ko oko mene znao reči pesme, pa mi je posle bilo malo smor da je sam pevam na glas. :)

 

Megadeth, jeste malo zvuk bio pojebaniji, ali set-lista je bila kul, sa ''skin'' i ''hooks'' su me pozitivno iznenadili, a to što Mustaine nije pravio neku konverzaciju sa publikom i nije neko iznenadjenje.

 

Slayer me je malo smorio sa novim stvarima, pošto su mi sve nekako na istu foru, no dobro.

 

Metallica, kao i uvek fenomenalno, šteta što mi je riknula baterija kad su skoro svi izašli na onom istorijskom delu da odsviraju ''am I evil'', pa nisam to mogao da snimim. Ipak, nadam se da je to neko sdrugi nimio, pa da kači na tjub.

 

Sve u svemu, fenomenalan koncert. Jedina zamerka ide na slab merč, pošto osim onih majica nikakvih diskova ili drugih zajebancija nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije bio zestoko se zajebao...

 

Neverovatan provod!

Anthrax se jebachki potrudio - dobra svirka... malo mi se jedino nije svidela set lista...shto se mene tiche mogli su da odsviraju par boljih pesama...

 

Megadeth je malo vishe profesionalno odradio svirku, ok setlista ali je zvuk gitara bio uzasan...sve ih je pojeo preglasan bas bubanj...

 

Na Slayeru sam ostavio govorni aparat, pluca, noge i vrat...Zbog njih sam manje vishe i doshao, gledao sam ih i slushao do sada 3 puta...i kad god budem u prilici ici cu opet da ih gledam...jedino je malo smetalo shto bugari nisu neka masa za shutke, to mi je malo falilo...

 

A Metallica su jebachi keve... tvrdim da su medju prve 3-4 koncertne atrakcije u svetu...odlichna setlista...najbolje raspolozenje...najbolji zvuk..najbolje osvetljenje, rezija celog koncerta... kod njih nishta nije bilo prepushteno sluchaju..

 

A kad su svi izashli nisam mogao da verujem jedno 5 min...osecaj se ne moze lako opisati...definitivno highlight vecheri

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živ sam! Da i ja reknem neku....

 

Pozicija - iako nismo bili u fan pitu, zauzeli smo prve redove terena, po samoj sredini, gde je zvuk bio najbolji mogući. Progurasmo se relativno lako kroz fine Bugare.

 

ANTHRAX - Verovatno najveće iznenađenje, imajući na umu da su svirali prvi u 4. Pokidali su! Eto kad Lemi koji ih i ne voli kaže, onda se vidi da je sud krajnje objektivan. Beladona je sjajan frontment, nije se smirio, svuda ga je bilo po bini, palio masu non stop... Perjanica na Indians, mislio sam da mu je to bilo zabranjeno da radi :lol: I ceo bend je bio kao potpaljen, videlo se da momci uživaju. Setlista za poželeti, uz par iznenađenja kao Medusa i Be all end all. Odličan nastup :da:

 

MEGADETH - Rekoše mi posle ljudi da se Dejv nije čuo, sa moje pozicije sve bilo kul, samo bubanj malo jači ali ajde. Početak je čista epika - kad je na Holy wars i Hangar počeo pljusak pa grad a mi u mosh pitu i ne damo se... priceless. Setlista opet iznenađenje jer sam očekivao ceo Rip - Hook in mouth, In my darkest hour, Wake up đed, Skin o' my teeth... to mi daj. Musavi jes bio rezervisan ali koga iznenađuje, ne znam da li ste izvalili ali kiša sa cirade koja je pokrivala stejdž ga je par puta dobro okupala. Same njegove reči "I know who you are, you know who I am" na predstavljanju benda sve govore. SoD jeste smorila ovako ali live je strava.

 

SLAYER - Malo hendikepiran Tominom bolešću, bzvz mi da ga ne vidim kako mlati glavom dok cepa (trademark), ali zato Keri sa jebenim ekserima na rukama i Jeff sa onim na nogama - scene sa starih Ćao postera :lol: to se traži. Naravno, brijanje na suvo, i deralo sa SLAAAAAAAYEEEER, svinjski headbang, čak me jedan Bugarin snimao kako slemujem, možda bude na tjubu :lol: lični vrhunac - Chemical warfare, kad sam to čuo live, juuuuu.... Šta reći - Slayer live, ko ne voli poserem mu se u usta.

 

METALLICA- Naravno, čekalo se da padne mrak i zvuk bio najbolji i najglasniji, ali spektakl. Razaranje. Mašina je to i najveći metal bend na svetu, kristalno jasno se videlo sinoć. Lični minus, što sam sve hitobe uglavnom već čuo live ali tako zvuči to uživo da može uvek da se sluša. Mislio sam da posle Sleje neću moći da mrdnem, ali Metalika je isterala iz mene i poslednji atom snage. Lars ispadao u nekim momentima - ništa čudno.

Highlight - big four (bez Kerija i jeffa na stejdžu)- e to je jebena ISTORIJA. Dave Mustaine grli Larsa na stejdžu posle 27 godina, top that. Bitnije ne može. A mi smo bili tu. Videli smo to.

 

Organizacija - stadion je super, samo minus ide lopovskim Bugarima koji se trude da zavrnu i zajebu gde god može, sjebaše me za 5 evra, njima na čast...

Bedak dana je bilo traženje parking mesta sat i po pa ne stigosmo do tog čuvenog metal šopa ni da razmenimo evre. Da nisam pevao Manowar u busu i dizao lena, garantujem da bi neki pali psihički :rockdevil:

 

PARK! BY MY HAND, I CREEP ACROSS THE LAND!

 

Ja ne znam,ovo je verovatno nesto najbolje sto sam gledao ikada.

 

Možeš slobodno tvrditi :da:

 

Pricao bih sad s nekim o ovome al nemam s kim.Nas cetvoro sto smo bili vec smo ceo put pricali o tome i svi spavaju.Ahh...

 

Ja udavio devojku, pričao joj i učemu je fora sa Big four i ko je sa kim u svađi :lol:

 

Suma sumarum - sasvim sigurno u 5 najbitnijih događaja kojima sam prisustvovao. Da mi je neko rekao dok sam 1995. počinjao sa metalom i već bacao na ove bendove da ću ovo videti, ne bih verovao, ali eto. Dug mladosti se odužio uz najbolje metal bendove ikada. Neprocenjivo i nezaboravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here's mine opinion:

 

Anthrax! Po meni, razvalili!!! Zvuk mi je bio ok, mada mogao je biti i dosta bolji, ali sve je to nadoknadjeno njihovim preformansom i odlicnom set-listom! BELLADONNA! Obozavam tog coveka. Krivo mi je sto zbog organizacije, nisam odslusao celu prvu Caught in a Mosh pesmu, koja mi je jedna od omiljenih. Ono vozikanje i trazenje parkinga pre pocetka koncerta necu da spominjem. Kada je Anthrax poceo sa Metal Thrashing Mad, ona dupla srce mi je pomerila... Ja bih im dao 9 od 10. Zatim je dosao Megadeth. Kao i Anthrax i Megadeth sam prvi put gledao (a i Metallicu), Dave mi je delovao kao nekako nestvarno dok ga nisam video uzivo :lol: Ali kada se pojavio bend i on, znao sam da ce biti pakleno. Dobro barem vecinom pesama. Set-lista im je bila manje-vise ok, mada ja sam ocekivao da ce biti vise oldschool stvari, ali sta je tu je, pogotovo Tornado da ce otpanjiti. Zvuk na Megadethu je bio slican Anthrax-u. Malo manja interakcija sa publikom nego kod Anthrax-a ali sve u svemu 9 od 10. Svirka je bila vrh. Ona kisa i led na pocetku su mi dali snage da ne moram da se vracam nazad iz mase po vodeee. Dave-ov glas je bio ok. A sada nastupa na scenu Slayer, bend od kojeg sam ja ocekivao najvise i ujedino meni omiljeni bend od Velike Cetvorke. Mogu vam reci da sam se blago razocarao. Bas se videlo onako da su dosli da otezgare ovu svirku, bez ikakvih emocija i interakcije sa masom. Pesma za pesmom... Ali kakve uopste emocije da ocekujemo od Slayer-a right? :D Araya svaki put kada pogleda svoju zenu (koja je takodje bila na bini za vreme nastupa :haha: , ako ima neko sliku nek okaci) on se onako slatko nasmesi :lol: Prvo baca hejt, a onda se raznezi... Hanneman i King su mi bili OK, standardni, kao i Lombardo ubica :rockdevil: A sada cu malo i pisati o stoki koja sebe naziva Slayer "fanovima", stoki koja dodje na koncert samo da bi se sutirala i zajebavala druge ljude koji hoce na miru da gledaju i uzivaju u koncertu. Stojim lepo napred vec od A. i M. i onda dodje neki napucani retard, nabije mi lakat u bubrege i tako ceka dok se ti ne pomeris. Da mu kazes nesto mozes samo batina dobiti, maloumni retardi. Onda sam bio odguran nazad u onu najvecu sutku na festivalu i vratio se jos malo nazad ne bi li zivu glavu izvukao. Jebem im sve da im jebem. Za razliku od A. i M., Slayer je imao nesto bolji zvuk. Set-lista je bila ok, ali po mom ukusu falilo je nesto sa Show No Mercy-ja. A da ne pricam kada bi palo nesto sa Divine-a, kao sto je Killing Fields... Sve u svemu dajem im 8 od 10. Pretezno 8 zato sto su otezgarili. Posle Slayer-a sam otisao da se napijem vode. Malo ohladim i vrnuo sam se na Metallicu. Ovog puta sam stojao vise sa strane. Sto se njih tice, imali su najbolji zvuk te veceri. Ne bih ulazio u detalje sada, dajem im 8.7 od 10. :haha: I uhvatio sam Kirkovu trzalicu sto je Trujillo bacio :D

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дај убаци коју паркинг обраду. Ја сам све заборавио.

 

А и она шутка на Рејнин блад. Уф.

 

Mislis:

 

Parking Is the End

Winter it Will Send...

 

Meni se iz fan pita bogami cinilo da su Musa i njegova bela svilena kosuljica bili fino zaklonjeni od kise i grada, mamu mu jebem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti tu nista kriva organizacija.Mi smo usli na teren 10-15 minuta pre pocetka Anthrax-a.

 

Pa vi niste morali da jedete i pisate kao ovi moji predpostavljam? A organizacija i te kako da je kriva. Tj. vozac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli smo,pisali,popili pivo na ulazu i opet stigli na vreme.

 

Ne znam stvarno kako vam je to uspelo. Mi smo prvo cekali u redu da zamenimo karte za narukvice, tj nalepnice, pa kada smo to uradili vijali smo bukvalno ulaz 24. Pitamo one likove iz uprave sa onim crvenim sranjima preko sebe gde se taj ulaz nalazi, jedan kaze neam pojma, drugi picite gore pravo i srecom tu zateknemo neke devojke sa mapom da bi nam rekle, pa to vam je sa druge strane stadiona . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se pravio indijanac, rekao "I don't understand you" i ušao na ulaz sa ortacima iako smo imali različite ulaze na kartama.

Evo probranih hitova iz busa:

I was born for parking

Master master, where's that parking that I've been after

Parking of death, parking to the kingdom of the damned

Parking seems to fade away, drifting further every day

 

 

prisetiću se još :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nas je konj sa kombijem vozao dva sata da bi nasao parking, na kraju kad je postalo kriticno zbog anthraxa oterali smo ga u picku materinu i rekli mu da dodje u 11 po nas kod neke zgrade... naravno, organizator puta nije imao pojma da se karte menjaju za narukvice i da nismo na bezobrazluk uleteli u sredinu reda, ne bi videli deo anthraxa. to bi bio zesci smor,s obzirom da je svaki minut antrax svirke bio savrsenstvo. svi bendovi na visini zadatka, jedina zamerka sto su svi ostali bili utisani vise nago 2x u odnosu na metallicu, to malo dovodi u pitanje naziv turneje "big four". megadeth nije mogao ni da ima bolji zvuk kad su tone leda pale za 15 minuta, kad je stala kisa zvuk je bio ok.

sofija raspad totalni, grad kablova... u povratku cisto da ne pomislimo da narodna milicija ne radi nista od para poreskih obveznika, drkanje od sat i kusur vremena jer delujemo ko drogerasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo i mi nesporazuma sa sabanima koji su radili obezbedjenje na ulazu.Inace verovatno rade po splavovima jer ne znaju engleski ali pokusali su da nas posalju skroz na drugu stranu stadiona.Naravno probali smo na par mesta pored i prosli svi zajedno.Narukvice su bile formalnost,radilo je puno ljudi na tome,nismo cekali ni 5 minuta.

Jedini propust u stvari bio je manjak parking mesta ali prilicno jeftino-1,5 evra za 3 sata + sto rade do 18:30h i posle toga te niko ne dira.Kod nas parking servis radi do 20h.

U pravu si sto kazes da to manipulisanje zvukom dovodi u pitanje veliku cetvorku,znaci nisu svi jednaki.Sva 4 benda su svoje prve albume izdali maltene u isto vreme i ako ovde predstavljaju to bilo bi posteno da se svima da jednaka sansa da se pokazu.Slayer je imao losiji zvuk od Metalike ali Lombardo nije ispadao na onako komplikovanim i brzim ritmovima dok je narkomancina ispala na Sad but true.Da ne pricamo sto je na kraju pljuvao vodu iz usta na fanove u prvim redovima i zajebavao kad je bacao palice kao "Oces ti"...Ali naravno to je vec stvar vaspitanja,mentaliteta i kolicine i (ne)kvaliteta ubrizganih narkotika.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...