Jump to content

2010.06.22. *Levski stadion, Sofija* Sonisphere festival - organizovan prevoz


Recommended Posts

Bilo je odlicno. Do sada najbolji koncert na kome sam bio.

 

Zao mi je samo sto svi, kao sto je neko i rekao, nisu imali isti tretman. Ali jebi ga... kako je tako je. Metallica je najpopularnija i oni su ti koji diktiraju uslove. Sa druge strane, Megadeth verovatno nikada ne bih mogao da cujem na stadionu, sa ovakvim ozuvenjem. Ono u SKC-u je bilo golo sranje (bar sto se zvuka tice) u odnosu na ovo. Zato i ne mogu da se previse zalim sto nisu dobili isti tretman. Da su ovo osamdesete, bila bi druga prica.

 

Slayer mi je bio bolji na exitu, ali Megadeth i Metallica 5 puta bolji u Bugarskoj nego u Srbiji.

Jos uvek nosim onu narukvicu. Odavno se nisam ovako dobro proveo. :))

 

 

 

Megadeth - razocarenje.Ocekivao sam vise.Kao prvo,zvuk je bio katastrofalan.Takvo govno od zvuka dosada nisam cuo na koncertima na kojima sam bio.Pogotovo bubanj.To je toliko prdelo,strasno.A i oni mi nisu bili nesto ubedljivi.Ne sa izvodjacke strane,tu je bilo sve korektno.Vec sa te neke scenske strane,ko da ih je neko naterao da sviraju.Sve u svemu,razocaravajuce.Neuporedivo bolji su bili u bg-u.

 

 

Ne znam gde si stajao kada su svirali, ali ovamo gde sam ja stajao, zvuk je bio odlican. Samo je trebalo malo jace bubanj da se cuje, ali to je sve.

A sto se teranja tice... naravno da ih je naterao. Oni bi najvise voleli da mogu sami onako da napune stadion, ali nazalost, ta vremena su prosla. Pare su ih naterale. :D

Niko od njih nije ovde nastupio da bi se okupila velika cetvorka, vec da bi svako dobio ono sto mu fali. Anthrax, Megadeth i Slayer da bi uzeli pare, a Metallica da bi pokazali ko je gazda velike cetvorke. Meni je zao zbog toga, ali jebi ga.

 

A sto se zvuka u bgu tice... ja sam tada samo cuo buku. Ne znam da li si zaboravio, ili si stajao daleko od mene. Stajao sam u prvim redovima (i uzeo trzalicu :)) ) ali zvuk je bio katastrofalan (katastrofalan za bend ovog ranga). Citao sam mu sa usana sta peva. :):pivopije:

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek nosim onu narukvicu. Odavno se nisam ovako dobro proveo. :))

 

+1!Nema kupanja do daljnjeg! :haha:

 

Mnogo sam se obradovao za Skin o my teeth i za Chemical warfare.I za Blackened...

Tresercina za sve pare.Svi kojima sam pricao po gradu zavide nam sto smo bili.Pozdrav za Barona i ekipu iz Kikinde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... shta drugo reci, osim- prezivelo se... Josh ne mogu da se saberem. Vishe od 40 sati nespavanja, odlichni certovi i- umalo da poginem zbog Laze :haha: Tako sam se razbila jureci ga da je ono bilo za kameru! Izvinjenje onim tipovima shto sam ih upoznala kad i Lazu- ne pamtim im imena zato shto me je sve zivo bolelo u trenutku kad sam ih upoznavala- cela desna noga i desna ruka, a i jedan plastichni sto je osetio sve 'blagodeti" mojih 1,83 cm visine i 69 kg tezine (sapletoh se o njega, padoh preko njega i razbih se ko zvechka) :D Ochekivala sam da Manowar sviraju malo duze, ali nema veze.

Nama, doborovoljcima, nije bilo dozvoljeno da ulazimo na stadion, ali ja i "kolegenica" smo nalazile rupe u obezbenju i ulazile bez problema, tako da sam prvog dana gledala Slayer i Metallicu, a drugi dan sve od Alise pa do Rammstein-a. Jbg, nisam mogla sve, ali i ovo je vishe nego dovoljno. I da- preskakala se ofgrada, zamalo se, pri pomenu dia na certu manowara, nije palo u nesvest (dobila vrtoglavicu i gubitak sluha)- da nije bilo tipa ispred mene da se zadrzim za njegovo rame, pala bih sigurno. Ne znam shto. Hehe, neko bi rekao da sam se potresla zbog Dia :D Zezam se. Stvarno je bilo odlichno, za nezaborav! I da- slike i klipovi od sutra :D

Edited by angels deserve to die
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи концерт био добар, али било је и грешака, на Антраксу нисам чуо соло на чак три песме(стајао сам у партеру, у првом реду, моло удаљен од средине), Мгадет ми није одсвирао Торнадо, а њега сам највише желео да чујем. На металици звук изузетно праскав и мутан, онај Ларс испадао у свакој другој/трећој песми, очекивао бих нешто професионалније озвучење. Сет листа је мање више свима била сјајна ту немам речи критике.

 

Бугари су убедљиво најгори народ код којих сам у жиовоту био, на сваком кораку су гледали да нас зајебу и да сместе, изузетно негостољубиви и безобразни. Нпр. ја и другар прелазимо преко улице инеки мајмун нас отера у П.М. јер смо му нешто засметали, оном бугарину који нам је само показао воз који иде за Србију није било довољно 500 динара колко смо му дали за то него је тражио барем хиљаду и није хтео да изађе из купеа док му не дамо, једва смо га отерали! Град ружан, тотални распад. Значи у јебену бугарску се не враћам више никад макар долазио Хендрикс да свира.  :violent::violent::violent:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

TinTin, lepo sam rekla- ako neko treba da pita neshto, zovtite mene na broj koji sam ovde ostavila ;) Jedino nije bilo moguce da prochitam poruke koje su mi stizale (stiglo ih je bar desetak, verovatno od ljudi koji su dolazili na fest), jer mi se telefon toliko sjebao da sad mogu samo da zovem s njega i da me zovu na njega, ali poruke ne mogu ni da prochitam, kamoli da odgovorim na njih. Strashno! A zadobio je i brutalan udarac u toku festa- "po sred chela", t.j. ekrana, pa sad nosi jednu veeeeliku crtu po sredini ekrana i jednu malu sa strane. kako taj udarac ja nisam osetila, amoj fon jeste, ja nemam pojma. Bila je ludnica.

Organizacija onih sitnih stvari- provera karata i obezbedjenje (ovo poslednje ne bash tako sitna stvar) je bila uzasna. ja sam vecinu vremena bila nelegalno na stadionu, a znam i da je masa ljudi, koji nemaju veze sa festivalom, ushla besplatno prvog dana. Drugog dana nama, volonterima, ni u wc nisu dali da idemo bez shefova, pa smo ja i 'kolegenica' opet nashle nachina da udjemo na stadion za Alisu i ostale do kraja.

uh, ona noga me josh boli od pada... E, Lazo, Lazo :zuba:

Edited by angels deserve to die
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde si stajao kada su svirali, ali ovamo gde sam ja stajao, zvuk je bio odlican. Samo je trebalo malo jace bubanj da se cuje, ali to je sve.

A sto se teranja tice... naravno da ih je naterao. Oni bi najvise voleli da mogu sami onako da napune stadion, ali nazalost, ta vremena su prosla. Pare su ih naterale. :D

Niko od njih nije ovde nastupio da bi se okupila velika cetvorka, vec da bi svako dobio ono sto mu fali. Anthrax, Megadeth i Slayer da bi uzeli pare, a Metallica da bi pokazali ko je gazda velike cetvorke. Meni je zao zbog toga, ali jebi ga.

 

A sto se zvuka u bgu tice... ja sam tada samo cuo buku. Ne znam da li si zaboravio, ili si stajao daleko od mene. Stajao sam u prvim redovima (i uzeo trzalicu :)) ) ali zvuk je bio katastrofalan (katastrofalan za bend ovog ranga). Citao sam mu sa usana sta peva. :):pivopije:

 

Stajao sam posred srede u fan pitu,recimo nekih 5-10 metara od bine.Zvuk je bio katastrofa.Ocaj.Bubanj je bio toliko jebeno glasan,pre svega noga tj.bas pedala,da je to bilo neizdrzljivo.Prdelo je i probijalo,i gitare se nista nisu cule.Katastrofa.U Beogradu je zvuk bio banja u poredjenju sa ovim uzasom.

 

Бугари су убедљиво најгори народ код којих сам у жиовоту био, на сваком кораку су гледали да нас зајебу и да сместе, изузетно негостољубиви и безобразни. Нпр. ја и другар прелазимо преко улице инеки мајмун нас отера у П.М. јер смо му нешто засметали, оном бугарину који нам је само показао воз који иде за Србију није било довољно 500 динара колко смо му дали за то него је тражио барем хиљаду и није хтео да изађе из купеа док му не дамо, једва смо га отерали! Град ружан, тотални распад. Значи у јебену бугарску се не враћам више никад макар долазио Хендрикс да свира.  :violent::violent::violent:

 

Jebem li ga,mi imamo potpuno drugacije iskustvo.Svi su bili izuzetno ljubazni i fini,sa odusevljenjem su reagovali kada smo im rekli da smo iz Srbije.Dakle,niti jedno jedino negativno iskustvo.Sa ljudima.E sada,da li je to zato sto nas je bilo pun kurac,ili smo jednostavno nailazili iskljucivo na normalne ljude,ne znam.

Za grad i drzavu generalno si u pravu.Totalni raspad i krs,tamo se vracati necu sem ako ne bude ponovo neki dobar koncert.Ili SP u fudbalu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nama je sve bilo u redu sto se tice kontakta sa ljudima i organizatorima.Cak su nas pustili sve zajedno na isti ulaz iako nismo imali svi iste ulaznice.Svuda ima finih ljudi a ima i budala.Nasi dizelasi iz obezbedjenja su daleko gori od ovih bugarskih.Inace smo mnogo vise divlji kao narod od Bugara.Grad nije nesto sredjen ali ima dusu,ne mora to bas da bude sve extra sljastece.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja se vala ne bih vratio vise nikad tamo!! Kada sam isao Metallicu da gledam posle pauze da pijem vode, prolazim kroz masu i neki bugarin mrtvi pocne da mi sere gde ces ti i ja njemu na srpskom: ne razumem te nindza, iako sam ga razumeo i on kao ajde nazad da te ne bih polomio. Vratim se ja nazad. I u toku koncerta on i jos neka njegova zerpo familija, zena deca i valjda braca dizu "zastavu" neku sto su pravili na papiru, hahhaha, i neka carina pogodi tu zastavu prvo flasom piva, a zatim dodje i pocepa im. Kako sam bio srecan, priceless. A i mnogi su se mrstili kada ste dizali nasu zastavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih svakakvih, govorim iz iskustva. U pravu ste, Sofija nije neka lepota od grada, mada, ako ste ishli samo od zeleznichke do stadiona- niste videli skoro nishta. I da- ima dushu. A na stadion sam mogla i vola da unesem, samo da sam to htela. Sa nekima, jednostavno, treba znati kako xD E, da- i veliki plus za nashu zastavu :D neki se mozda jesu mrshtili kada ste je dizali, ali znam i neke koji su bili odushevljeni ;)

A Metallica je, po mom mishljenju, bila mnogo bolja pre dve godine na ovom istom stadionu, nego sad. Tad je stadion bio dupke pun, a sad je bilo puno praznih mesta. Sonisphere je posetilo oko 41 000 ljudi (toliko je ulaznica prodato, ljudi je bilo bar malo vishe). pre dve godine je samo za Metallicu prodato 50 000 ulaznica. To mi je bilo malo chudno- mislila sam da u toku festa nece moci da se dishe na stadionu.

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stajao sam posred srede u fan pitu,recimo nekih 5-10 metara od bine.Zvuk je bio katastrofa.Ocaj.Bubanj je bio toliko jebeno glasan,pre svega noga tj.bas pedala,da je to bilo neizdrzljivo.Prdelo je i probijalo,i gitare se nista nisu cule.Katastrofa.U Beogradu je zvuk bio banja u poredjenju sa ovim uzasom.

 

 

 

 

E a ja sam stajao iza onog prvog boksa sa kamerama (u fan pitu) i zvuk je bio odlican. Od koncerta Megadetha u bgu ne idem ispred bine zato sto je uvek preglasno. Da si se udaljio, mogao si da uzivas. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jebo majku samo kukate SLAYEEEEEEEER BREE!!!

 

Ал смо их поћерали на Рејн ин Блад.

 

До јаја је било. Ја нисам имао проблеме ни са обезбеђењем, ни са бугарима ни са грцима.

 

Додуше и сувенир имам. Модрица на десној цеваници ко шака, а и боли у пичку материну.

 

У сваком случају вреди поновити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vi kukate zbog parkinga,a mi koji smo vozom isli,pa morali da stojimo jer su vagoni bili prepuni,a posle certa spavali po klupama po onoj zimi jer voz tek krece oko podne, itd... Ko je isao vozom zna o cemu pricam,a ako ih ima na forumu dodace jos... Ali zato dok smo isli ka Sofiji,iako smo svi bili neispavani,u vozu je bilo do jaja zajedno sa onim pijanim likovima,pola puta sam se smejao :pivopije:

Sofija ima lep centar grada,ko nije prosetao samo na relaciji stanica-stadion imao je sta da vidi... Svidelo mi se cena pica na stadionu,pivo samo 1 evro,a ne ko u areni voda 120 dinara... O koncertu ne bih nista mnogo da dodajem,sem da je bilo JEBENO ODLICNO :rockdevil:

Inace ja sam bio na tribinama,koje su desno od fan pita kada se gleda ka bini, mahao nasom zastavom,mozda me je neko video...

Ajde ljudi postavite slike trzalice koje ste pohvatali,evo od mene nesto:

 

http://img249.images.../dscn0455k.jpg/

http://img685.images.../dscn0463n.jpg/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ja sam bio na tribinama,koje su desno od fan pita kada se gleda ka bini, mahao nasom zastavom,mozda me je neko video...

 

Hehe ladno sam te video!   :pivopije:

 

 

I ja bio na istoj tribini. 

 

Jos mi kolega kaze "gle onaj s nasom zastavom"  :srbija:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PARKING!!!

 

Jutros sam se setio "Parking! The meaning of pain..." i krenuo da se smejem ko budala :haha:

 

Dakle, highlightsi:

 

Anthrax - Be All, End All

Megadeth - Hook In Mouth

Slayer - Chemical Warfare

Metallica - Blackened

 

 

Nezaboravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisci su mi slichni kao i sa svima vama,ima i dobrih i losih.Dodao bih da je drugi dan zvuk svima bio dobar,al svi su malo krace svirali.Razocharan sam zbog Manowar,samo 7 pesama,mnogo price i lozenja mase,bez tog je moglo bar jos 3 stvari da se odsviraju.I kao da su ih pozurivali da se kupe sa bine,da bi se spremila za Rammstein.Sve u svemu posle ovog mirno mogu u HM penziju :pivopije::rockdevil:

U ZDRAVLJU!!!ZIVELI!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хе, и ја бејах у возу, јесте да смо нас тројица били чини ми се једини грдници који нису имали купе, те смо стајали све време до Софије и на крају спавали пре концерта на неким клупицама иначе би поцркали  :pivopije:  , ал је зато атмосфера у возу била одлична, пуно позитивних ликова поготово екипе из Н.С-а и Ковина и пуно поздрава од оног што је стално причао, те нисте могли да пајките... :meshuggah:

 

ПС: Било је одиста доста наших тамо, ја сам видео неке ликове у дресевима наше репрезентације и црвене звезде и стварно је било доста наших застава.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...