Jump to content

Debustrol


Angelystor

Recommended Posts

Evo jos jednih thrashera iz Cheshke, not as good as Arakain, ali ima i Debustrol svojih kvaliteta. Riffs? Yeah kid, you got it. Ali odma' da kazem, posto ocekujem da to bude spomenuto vec u 1. il' 2. reply-u, da da. Jeste ime kanda glupo, tj. glupo zvuci tako, mene podseca na neku pastu za zube, ali sta stvarno znachi, nisam uspeo da saznam. No to je, stvarno, manje bitna stvar.

 

Najbitnija - muzika. Europejski thrash, ne bih ga sad svrstavao blize nekoj drzavi, mozda Germanija na trenuci, a iako su iz iste drzave, Arakain i ova momchad mi stvarno nisu ni blizu. Pre sveg' sto Arakain bolji, a i Debustrol ima nekak' vishe pankerski pristup, i to bas u kasnijem periodu.

 

Diskografija:

 

1991 Neuropatolog

1992 Protest live!

1992 Svìt co zatoèí s tebou

1994 Chytrá past

1995 Vyhlazení

1998 Pád do hrobu mrtvol

1999 Apokalismus

2001 Steak

2005 Pøerushit

 

Lichno preporuchujem pre svega prva dva studijska, dakle "Neuro.." i "SCZST". Nijedan od ova dva albuma, sam, nije nesto preterano prejak, oba imaju svoje adute (Neuro u "Vyznani Smrti", a drugi u, meni najboljoj pesmi benda "Udel Jinych"), ali i dosadnijih pesama, pa je krajnji result negde osrednji. Spomenuh gore Germaniju, ali izgleda da ima tu i uticaja Slayera, do jaja je kraj "Pokrok"a, gde na zadnjih 2 sekunde ubace suptilno "Silent Scream"a malo :D

 

Od daljih albuma, slushao sam ovaj iz '95e, koji je blizu prva dva po zvuku, ali kvalitetno mi je dosadan. Dalje, nesto se desava u razvoju benda, i na "Apokalismus" i "Pøerushit" (verovatno i na "Steak"), pristup je vishe hc/punk orijentisan, sas thrashom josh prisutnim, ali meni nije to to, i ova dva albuma mi se uopste ne svidjaju. Ali, ako nista drugo, vokal (koji se ne menja od pocetka benda), vishe ide uz ovakvu Debustrol mjuzu. Na apokalismusu je inace prva pesma nazvana "Yugoslavia", though ne kapiram cheshki pa ne znam o chemu su lirici... I vredi spomenuti zaaaaaniiiimljivu obradu "War Pigs" klasika, ovde nazvana "Prase", though dosta skracena, traje oko 2 min. kao i ostatak pesama albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Nastali 86` i jos sviraju

 

Trenutno slusam album "Neuropatolog " i... nemam rec .. fenomenalno

 

 

PROTEST !!!

 

 

 

 

Diskografja

 

 

Vyzn�n� smrti Demo, 1988

Neuropatolog Full-length, 1991

Protest live! Live album, 1992

Svìt co zatoèí s tebou Full-length, 1992

Chytrá past Full-length, 1994

Vyhlazení Full-length, 1995

Pád do hrobu mrtvol Full-length, 1998

Apokalismus Full-length, 1999

Steak Full-length, 2001

Pøerushit Full-length, 2005 [1 review, 90%]

XX let totálního masakru DVD, 2006

Rwanda Full-length, 2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...