Jump to content

Najbolji metal vokal


BruceD

Recommended Posts

PO MENI:

 

ROB HALFORD

GEOFF TATE

JEFF SOTTO

DIO

IAN GILLAN

MIDNIGHT

BRUCE DICKINSON

JOEY TAMPEST

MARC BOALS

MICHAELL KISKE

 

Za nekih pet godina na ovu listu ce uci i :

RUSSEL ALLEN

KHAN

 

Privatno takodje volim (ali smatram da ne treba da se nadju na ovoj listi)

JOE ELLIOT

GRAHAM BONNET

UDO

MIKE TRAMP

CLAUS MAINE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PO MENI:

 

ROB HALFORD

GEOFF TATE

JEFF SOTTO

DIO

IAN GILLAN

MIDNIGHT

BRUCE DICKINSON

JOEY TAMPEST

MARC BOALS

MICHAELL KISKE

 

Za nekih pet godina na ovu listu ce uci i :

RUSSEL ALLEN

KHAN

 

Privatno takodje volim (ali smatram da ne treba da se nadju na ovoj listi)

JOE ELLIOT

GRAHAM BONNET

UDO

MIKE TRAMP

CLAUS MAINE...

Na cemu si ti veceras....daj meni malo icon_smile.gif

'ladno ti je halford prvi...

kralj je halford, al'.....ma ok za turbo jebaca, nego midnighta, i chika dziofa, koji jw vodio zenu u bugarsku i madjarsku da mu (ga) drzi support kada (mu) se umori....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakve veze to ima sa tim kakav je on muzicar? Uostalom Tate ima akademiju i neverovatno bolje scensko izvodjenje ,Halford,Midnight i Sotto su daleko bolji tehnicari a i uzivo su tokom karijere bili bolji od Dickinsona, Joe Tampest je odlican kompozitor koji je kompletno uradio (muziku,tekst,aranzamane) 90 % Europe pesama, a ako bas hoces da uporedjujes solo karijere onda prvo pomeni DIA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema veze...dokazao je da moze da funkcionise i van benda...i muzika koju pravi je jako raznovrsna i kvalitetna...a uz to i odlicno svira gitaru...sto se tice Tate-a...pa ono mozda ima bolji scenski nastup...nisam se toliko udubljivao u to moram da priznam icon_smile.gif ...ali niko sem Halforda ne moze da se poredi sa Bruce-om kada je u pitanju "manipulacija mase" ...dzaba Tate-u svi ti "pozorisni" pokreti kada ga publika ne jebe 2% icon_smile.gif ...sto se tice Dia...pa ono, on je koliko znam komponovao samo metal muziku pa ga zbog toga nisam pomenuo...uostalom to je samo moje misljenje...jer je po nekim mojim kriterijumima "raznovrsnost" odmah iza "originalnosti" sto se tice pravljenja muzike...pa sam prvenstveno zbog toga dao Dikiju prednos' icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dzaba Tate-u svi ti "pozorisni" pokreti kada ga publika ne jebe 2% icon_smile.gif

Idi ti na koncert Queensrycha (samostalan,gde su samo njihovi fanovi) pa ces videti ko koga jebe a ne na koncert gde dodje gomila naprzenih klinaca. Tate je za mene kada je rock/metal u pitanju jedan od neprevazidjenih izvodjaca.

 

A sto se tice Dickinsonovog nastupa, pa on ponavlja iste sablone vec vise od dvadeset godina i meni postaje dosadno da gledam sve one klince kako se prze kada po milioniti put vikne ,,scream for me...,, kada na trooperu mase zastavom i jednostavno trckara po bini. A njega licno tek ne mogu da shvatim. Da jedan covek koji ce ove godine napuniti 47 godina moze da se na bini ponasa kao klinac i veoma nezrelo.

 

Halford je i pre dvadeset pet godina imao zreliji nastup od Dickinsona. Utemeljio je svoj izvodjacki pristup i uspesno ga koristi i danas,stim sto na svakoj turneji uvede nesto novo. Recimo letos,ono izlazenje iz onih kapsula ili sta vec,nastup za metal god...su nesto novo ali ono izlazenje na motoru za hell bent for leatter je tradicionalno. Dakle sve sto radi ,radi bolje od Dickinsona.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i klinci cine deo publike zar ne?...valjda je vaznije da neko "dopre" do njih dok su mladi nego da se tripuje i da se pravi ozbiljan, ne bi li ga stariji fanovi vise gotivili...ipak je to heavy metal icon_smile.gif ...sve je to na neki nacin smesno ako se gleda iz odredjenog ugla...Bruce je oduvek bio malo sasav sto se nastupa tice i to je oduvek koristilo Maiden-ima...tj. nebi bili ono sto jesu da je na primer Tate bio u bendu umesto njega...a isto tako ni QR nebi bio ono sto jeste da im je Bruce bio frontmen...pokusavam da ti kazem da svako ima svoju svrhu u bendu i da svaki clan mora da shvati svoju duznost i da se ponasa na bini u skladu sa muzikom...muzika Maidena je vesela, energicna pa se Bruce ponasa u skladu sa time...a sa druge strane muzika QR je ozbiljnija i malo blaza pa je sasvijm normalno da se Tate ponasa umerenije...a Halford...pa ono, ne zovu njega Metal God za dzabe icon_twisted.gificon_smile.gif ...doduse i on je bio malo "veseo" (kao Bruce icon_smile.gif ) za vreme Turbo perioda icon_smile.gif ...ali se posle Painkillera uozbiljio... i siguran sam da bi i njega ti "klinci" gotivili kao Dikija da nije peder icon_smile.gif ...predrasude sta da se radi...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

...muzika Maidena je vesela, energicna pa se Bruce ponasa u skladu sa time...a sa druge

Ma sve je to u uredu bilo pre petnaest do dvadeset godina ali danas u 47oj godini...pa i Gillan je bio veseo u svoje vreme ali se uozbiljio kad je zasao u godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...