Jump to content

2010.11.19. *SKC, Beograd* Sabaton


Ninoslav

Recommended Posts

Концерт у Софији 16. новембра је био велики. Звук је био перфектен и на све три групе, Сабатон су свирали саат и пола, Ејлсторм око 45 минута. Ово је био сетлист на Сабатон:

 

На meet & greet Sabatona од наши фан клуба "Bulgarian Panzer Battalion" смо дао им тенк с даљински управљач модела Panzer-III icon_rockdevil.gif -

Желим вам невероватно зарада од концерт вечерас. Живели!

 

 

Svaka čast za poklon, fenomenalno, ja sam se oduševio.

 

 

 

BTW, Sabaton = KIDANJE. Prvi Kamelot i prvi Guardiani dobili konkurenciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican koncert! Za sve pare, sto bi rekli... Atmosfera jako dobra, poseta takodje. Steelwing sam zahvatio kod poslednje pesme i to mi je bio dovoljan razlog da kupim njihov CD. Alestorm.... veselo, nema sta. Sabaton je odvalio maximalno. Perfektna svirka! Mozda su mogli malo duze da sviraju, ali nebitno. Sve u svemu, 10/10. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio jednom recju - pokolj. Prvi put da vidim da za neku pesmu ide 4x sutka... ZLO. Ja sam nazalost sjebao zglob na levoj ruci jos na Alestormu, pa sam na Sabatonu morao da guram ljude jednom rukom :rockdevil: Ortakinji iskocilo koleno u sutci :icon_ne: Kao sto kazu ljudi, Gardijani i Kamelot dobili opasnu konkurenciju :D E da, imam potpisan slem :rockdevil:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzabe sve kada su svirali kao headlineri 70 min...

 

Ako i toliko...

 

Iskreno, kada je vec bila onakva atmosfera, i ako ih je vec toliko odusevila publika...ako se za takve veceri ne daje bis, onda ne znam kada se daje...

 

Ja otisao primarno zbog Alestorma, i sasvim OK nastup, bolje nego sto ocekivah maltene, samo sto mislim da su oni mogli i bolje da odgovore na atmosferu koja je i za njih bila prevruca, a ovaj mi se dere nesto, glumi pijanstvo... Ne mogu bas ozbiljno da ih shvatim, ne nakon roze mikrofona i klavijaturica :] Real pirate colours... Njihova lista:

 

1. Heavy Metal Pirates

2. Wenches & Mead

3. Wolves Of The Sea

4. Leviathan

5. Nancy

6. The Quest

7. No Quarter

8. Captain Morgan's Revenge

9. Keelhauled

 

 

Sabaton pre sinoc u zivotu nisam cuo, i nesto i nemam zelju ni sada, ali me je poseta i atmosfera zapanjila. Ljudi su uspeli da skupe ljudi kol'ko Gamma Ray i Stratovarius zajedno, pa jos 50% od toga... Ne znam sta da mislim. A vidjao sam/sretao ljude koje sam mislio da nikada ne bi ni dosli (opet) na metal koncert... Mozda ipak obrnem nekad bend, cisto da cujem sta to dojmi svima... Uzivo, nista specijalno, simfonicni Hammerfall sa numerickim tekstovima :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da se slikam samo sa klavijaturistom, i to me je jedino pomalo razocaralo.

 

Za prvu predgrupu, Steelwing, svakako nisam ocekivao onako dobru svirku, ali momci su posteno isprasili!! Svaka im cast!!

 

Alestorm me je pomalo smorio. Nisu svirali Black Sails at Midnight ( :confused: ) sto me je dodatno razocaralo.

 

Sabaton je RAZVALIO!!! Atmosfera je bila odlicna, super ekipa. Pozdrav svim ljudima koji su me nosili na ramenima ( :redface: ).

 

Setlista je bila okej. Ja sam zadovoljan. Nisu me ispalili za Price of a Mile i Wolfpack.

 

Jednimo me zanima da li se pevac onako odusevljava u svakoj zemlji i drzi iste govore, ili je stvarno bio zadovoljan nasom publikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako i toliko...

 

Iskreno, kada je vec bila onakva atmosfera, i ako ih je vec toliko odusevila publika...ako se za takve veceri ne daje bis, onda ne znam kada se daje...

 

Bis je bio. Ako to niste izvalili onda stvarno:

 

Coat Of Arms

Primo Victoria

Metal Medley

Edited by Xibir
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja sam tek na kraju certa shvatio da je to zapravo bio bis. Nešto su se mnogo brzo vratili, jbg, zato mnogi to nisu doživeli kao bis.

Inače, da, jedina zamerka je to što nisu malo duže svirali. No, ja sam svakako čuo sve što sam želeo, pa im neću uzeti to za zlo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bis je bio.

 

Ako ono bezanje sa stejdza i pustanje introa 10sekundi kasnije nazivas bisom, onda je realno bilo dva bisa :] (prvi negde na pola svirke, ne znam kad tacno)

 

Kako god vi to sebi objasnjavali, OK, ja se iskljucujem, te WASPovske fore sa heavy svirkom od sat vremena nikada nisam razumeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisak veceri – krcat SKC! Posjecenost sigurno veca nego na Therionu prije dvije veceri. Ako je na Therionu bilo oko 500-600 ljudi, sinoc je bilo sigurno oko 700-800. Sto se mene tice, prijatno iznenadjenje.

Atmosfera je bila odlicna! Publika je odlicno ispratila sva tri benda. Steelwing su poceli par minuta iza 20h. Momci koji djeluju da u prosjeku imaju 19 godina bas dobro prze. Ultimativni retro HM, i stilski i vizuleno. Ono je bilo nesto kao povratak vremeplovom u 1982. godinu, recimo. Dobro momci sviraju, nisu to sada neke vanserijske pjesme, ali taj retro feeling je uhvacen. Uz svo duzno postovanje prema njihovom trudu, ipak mislim da npr. nas Forever Storm za klasu sije njih i njima slicne bendove i da bi Kragujevcani ‘ladno mogli svirati kao opening act na koncertima stranih bendova, ali to je sada vec neka druga prica.

Alestorm – sasvim OK za zagrijavanje, poprilicno je to veselo za moj ukus, ali moze proci. Podavno sam slusao album Captain Morgan’s Revenge, ali sam sinoc uspio da prepoznam naslovnu pjesmu, kao i "Nancy Tavern Wench", koja mi je najbolje legla. Zaista dobra pjesma.

I onda Sabaton – opsti krkljanac uz "Ghost Division", "Uprising", "40:1", a onda negdje na polovini koncerta - :rockdevil: Wolfpack!!! :rockdevil: E to mi reci! To se cekalo! Bas gotivim tu pjesmu, sinoc mi je legla ko kec na jedan’es’.

 

"In their own track, came the Wolfpack...!" :rockdevil:

 

Cinjenica je da Sabaton postaje nova HM atrakcija, publika odlicno prihvata njihove pjesme, vidjecemo koliko ce im taj status trajati, ja se nadam sto duze.

 

Za kraj detalj sa tour majice:

 

77317527.th.jpg

 

Rispekt carevi! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super koncert, zaista, fenomenalna atmosfera. I meni je zao sto nisu svirali duze, ali dobila sam Wolfpack, tako da se ne bunim. :) Obe predgrupe su bile dobre - Alestorm znam od ranije, ali i Steelwing me je vrlo prijatno iznenadio, istrazicu ih detaljnije. :) I to je dobar dokaz kako predgrupe itekako znace - uporedite samo sa Therionovom svirkom od dva dana pre. Jesu Therion bogovi metala i cinjenica je da Sabaton ima jos daleeeeeko da ide do te slave, ali Sabaton je imao bolju atmosferu na samom pocetku, tj. publici nije toliko trebalo da se zagreje, jer su imali bolje predgrupe.

 

 

Nego, da nije neko slucajno na koncertu nasao jednu izgubljenu koznu narukvicu sa siljcima? Ako jeste, moja je. :) Trouglastog je oblika kad se razvije, po ivicama su nitne a u centralnom delu siljci srednje duzine i ostrine, i relativno je mala, tj. nije za mnogo debelu ruku. Gledala sam po podu posle i pitala ljude iz obezbedjenja da nisu nesto nasli, ali nista, pa pretpostavljam da je neko pokupio. Ako jeste, racunam da je to zato da ne lezi dzaba na podu, a ne da bi je maznuo za sebe - nismo mi metalci valjda takvi. ;) Elem, ako je neko nasao narukvicu, neka mi posalje PM, bicu vrlo zahvalna ako mi se vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvalili su! Ali svi!

 

Steelwing me je do jaja priajtno iznenadio uživo.

 

Alestorm su još 1000000 puta luđi i zabavniji uživo nego na live snimcima, i momci su stvarno carevi!

 

Što se Sabatona tiče. Pokidali su, pocepali i otkinuli sve živo! Još bolje nego prošle godine na HF-u! Riiiiiiiiiiispeeeeeeeekt!!!

I zaista mislim da je njihovo, posebno Joakim-ovo oduševljenje bilo autentično. Onaj njegov osmeh dečji sve govori. To ne može da se lažira. Carevi!!! XD

 

Jedino mogu da kažem - jedva čekam opet! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steelwing su me po drugi put oduševili live nastupom (na Metal Campu sam ih otkrila i oduševila se), Alestorm napravili odličnu atmosferu, očekivano, a Sabaton razvalio, što je takođe očekivano bilo, je l'.   :mrgreen:

 

Inače, primetilo se da su bili oduševljeni publikom, i to nije bilo lažno oduševljenje, i nije Joakim čisto iz pristojnosti pohvalio publiku. I posle certa je rekao kako nije očekivao da će biti baš ONAKVA atmosfera i horsko pevanje na Ghost Division, čini mi se (brat mi je prepričao to, pošto sam ja dok je Joakim to pričao, čekala da se basista potpiše svima, pa da mi vrati marker   :haha: ).

 

Atmosfera na Primo Victoria je bila... no comment! Oduševila sam se publikom tokom te pesme jer je bilo i pevanja i skakanja, a i tokom još nekih pesama smo bili poprilično glasni.   :bigblue:

 

Sve u svemu, fenomenalan koncert!   :rockdevil:

 

 

 

 

 

 

 

Aman vegeta,vec milion puta je receno ovde na temi i ko zna gde sve ne da ovo radi neko iz Exit ekipe,i odakle ti sad ideja da radi Legacy? :uhoh: 

 

To sto je Frubi samo preneo info o tome sta ce biti veceras u Voodoo-u nema nikakve veze sa tim da oni to organizuju.Taj info je mogao da prenese bilo ko.

 

O covece...

 

Opusti se Lazo.   :razz:

 

 

 

 

I ja sam ih gledao 4 puta.

 

 

2 puta kod nas i 2 puta u Budimpesti.

 

A šta je sa Metal Campom?   :haha:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

brat mi je prepričao to, pošto sam ja dok je Joakim to pričao, čekala da se basista potpiše svima, pa da mi vrati marker

 

На коју фору су људи остали унутра да се сликају с њима када је обезбеђење готово зилотски избацивало људе из мале сале? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...