Jump to content

Pečurke


Guest Administrator

Recommended Posts

 

 

Zar magicne pecurke nisu sve koji izazivaju halucinacije ? Istina je da muhara izaziva povracanje , dijareju i mucninu ali to se ne desava svakom. To sve zavisi u kakvom je on "mentalnom stanju " kao i sta je jeo. Moras se dobro psihicki pripremiti za njih.

 

 

Koliko ja znam,izraz magic mushrooms se odnosi na psilocybe,ljudi ovde uglavnom i ne znaju da postoje halucinogene pečurke pa si ti možda u pravu da se ovde taj izraz koristi za sve njih.

 

Mentalno stanje nema veze sa efektima muhare,eventualno količina.Mom ćaletu se desila da je zvao prijatelje na večeru(ne na muhare,naravno) i da je njemu jedinom bilo muka i povraćao je,dok ostali nisu imali takvih problema,tako da postoji i taj individualan momenat,u smislu neko ima bolji stomak,brže vari i takve stvari,ali veruj mi na reč,mentalno stanje nema nikakve veze sa tim.Ukoliko pojedeš dovoljno muhare,otrovaćeš se,osim ukoliko nisi nekakav medicinski fenomen...tako da nemojte jesti muharu,jel neprijatnosti koje ćete doživeti će verovatno samo biti pojačane i halucinogenim dejstvom pečurke,dakle teško da ćete se lepo provesti.

Ne pričam ovo u smislu,say no to drugs,ja bi isto rado probao "pravu" stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Na mentalnu spremost mislio sam na to kako ces iskusiti halucinaije. Ako si negativna osoba moze se desiti da ti bude nikako . Ako si pozitivan , srecan , mozes da imas jako lepo iskustvo. Elem , da ne pricamo o "drogama " :)

 

Evo jedne izuzetno lekovite gljive

 

Ganoderma ( ima ih vise vrsta pa da nabrajam 2. latinsku rec). Nova istrazivanja pokazuju da je jako efikasan u lecenju tumora i da od 5 slucajeva u 4 je uspesan.

 

Slikano na Iriskom Vencu u subotu

 

p92501201024x768.jpg

 

Ove druge , verovatno znate , Suncanice. Veoma popularne i jestive gljive.

 

p92501161024x768.jpg

 

Dosta su lagane , i jako su mekane , zato pazljivo sa njima. Nemojte da vas cebasta povrsina plasi , to se samo oguli prstima

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Muhara je otrovna,nećete umreti od nje iako spada u red Amanita...

Ta porodica/red/sta li je su bas zajebane i moguci su smrtni ishodi prilikom konzumiranja.

 

Ne mogu bas konkretno da tvrdim da se od muhare moze umreti,ali da se ne moze umreti od pecuraka to svakako ne stoji.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Muhara nije smrtno otrovna.

 

A postoje : jestive , uslovno jestive , nejestive , otrovne , smrtno otrovne pecurke.

 

Od Zelene Pupavke najvishe ljudi umre godisnje.

 

Zelena_pupavka_Amanita_phalloides.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Pa ...skoro ......ima dosta pecuraka koje imaju svoje dvojnike. Zato treba dobro poznavati njihovo staniste.

 

Npr neke otrovne gljive rastu samo na panju dok njen "blizanac" , tj jestiva raste oko drveta. Tu su male razlike u boji , velike ili male razlike u mirisu ,u nekim slucajevima je treba i raseci i videti koju boju dobija ili da li pusta neke sokove.

 

Ima raznih nacina da se prepozna sta je otrovno a sta nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao pecurke u Amsterdamu, odlican je osecaj, dok ne pocnes da preispitujes ceo zivot...taj deo je jeben.

Zanimljivo je koliko muzika zvuci extremnije kada si uradjen.

Morao sam da iskljucim Reality Dream 3 od Riverside, jer sam se tresao od straha :D.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je bilo 10-15e, uzeo sam beginner's kit - 10g, regularna doza je 15g, s' tim sto prvo uzmes pola, pa ako te ne radi jos pola.

Drzi oko 4-5 sati, ali sam ja morao da prekinem dejstvo(popijes djus ili energy drink) posle 3 sata, jer sam poceo da crnjacim :).

Tripovi su ok(u jednom trenutku sam skontao da ne mogu da mislim na srpskom, samo na engleskom :)) - muzika zvuci lepse, nisi svestan ljudi oko sebe, opusten si. Halucinacije su slabe - uglavnom se radi o razlivanju boja, mada sam se najvise tripovao od krava(putovao sam vozom). Zeznuto je bilo kada sam izasao na stanici u Brizu i okruzili su me prosjaci, invalidi, ljudi sa cirevima, bez ruku i slicno.

Sve u svemu, ako mozes da se kontrolises(jako si podlozan sugestiji), odlicno ces se provesti.

E sada, ako po prirodi crnjacis, ovo nije za tebe.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam eno stavio slike na "internet droga" temi , to moj ortak gaji,vrsta je F+ ili florida white , naruci se za 1 euro iz holandije ,posalje ti print ,posle sam razvijas,ima na jutubu kako se sve pravi...efekti su nenormalno nezaustavljivo smejanje xD , teske noge ,u stvari sve slicni efekti ko sto je 23/16 naveo al bas isti ,mozda je i uzo iste xD,najgore je kad izadjes na ulicu sve neki frikovi od ljudi lol , a najgore je kad se krene tema o zivotu i cemu zivot,totalno se ubedacis,zato na tu temu nista,ovo je pecurka za bleju ,nema nikakvih stetnih efekata , doza je 1 do 2 mgra :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Bio sam u nedelju na gljivarenje Fruskom Gorom i ubrao sam a lot sharenih gljiva.

 

Zelene Pupavke je bilo na sve strane da je to jezivo.

 

Od 100 % jestivih sam nasao samo 2 suncanice , dok su ostale ili nejestive ili uslovno jestive

 

PA040169.jpg

 

I like the colors

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Da ,sve je to sa Fruske Gore. Oktobar je vreme slave pecuraka , ima ih bukvalno na sve strane u svim bojama. Cak smo nasli i Muhare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Bio sam opet u Nedelju na gljivama.

 

Imali smo uspesan ulov :)

 

Zelenih Pupavki je bilo svugde i njih smo samo slikali jer su stvarno lepe.

 

Od smrtno otrovnih pored njih nasli smo i Amanita pantherina tj Panterovku.

 

Od jestivih smo ubrali : tikvastu puharu , biserku i zeku (Russula cyanoxantha) (slika ispod)

 

2004522163154_DSCN5842.JPG

 

Ovo je jedina pecurka koja moze da se zameni sa Zelenom Pupavkom ali to za nekog ko se stvarno ne razume ni u osnovne stvari.

 

Drska kod Zeke je debela i bela , sesir je tvrd i nema prsten za razliku od Zelene Pupakve. I veoma bitno je to da Zelena Pupakva raste iz jajeta.

 

Razlike su stvarno velike cak i za pocetnike kao sto sam ja.

 

I onda smo od svog tog ulova napravili predivni paprikas , mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :)

 

Elem . krajem oktobra na Iriskom Vencu ce biti odrzana izlozba gljiva a bice i gljivarski paprikas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...