Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

Kod mene je bas obratno,za razliku od jebaca.Mnogo slabija godina u odnosu na proslu.Prosle godine sve sami biseri...Slayer,Megadeth,Paradox,Artillery,Grave Digger...ove godine ni blizu.Jedini album koji me je totalno raspametio je novi Black Label Society,fantastican album.Heathen i Overkill su dobro oprzili,Accept i Halford takodjer,ali ostalo manje/vise nista posebno.Sledeca godina se ocekuje sa nestrpljenjem.Pre svega novi Testament,pa Onslaught,Machine Head...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedne dobre:

http://community2.metalreview.com/blogs/editorials/archive/2010/12/22/the-top-25-albums-of-2010.aspx

 

 

10. AVANTASIA - THE WICKED SYPMHONY/ANGEL OF BABYLON

Dva albuma odjednom, inače se ni jedan ni drugi ne bi mogli naći na listi odvojeno. Ovo bi mnogo bolje zvučalo da su izdali samo jedan album i sastavili ga od najboljih pesama sa oba.

 

9. GAMMA RAY - TO THE METAL

Ovaj album mi je u početku delovao simpatično, a sada prilično bledo u poređenju sa drugim izdanjima ove godine.

 

 

Jebo ja ovakvu listu ako su ti u top 10 albumi koje ovako komentarišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, kad većina ljudi ovde ni ne presluša 10 albuma za godinu dana.

 

Nisam od tih, ali bolje i to nego da ima listu top 25 albuma godine kao neki :udri:

 

Samo te albume si slusao u proseku 2 nedelje. A ako uracunamo i sve ostale albume izdate te godine i starije albume koje volis da slusas i dalje (ako takvih ima) onda u proseku cak i "omiljene" albume slusas 2 puta pa ih zakopas.

 

To je sranje!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako uracunamo i sve ostale albume izdate te godine i starije albume koje volis da slusas i dalje (ako takvih ima) onda u proseku cak i "omiljene" albume slusas 2 puta pa ih zakopas.

 

To je sranje!

Apsolutno se slažem, fala kurcu te neko dijeli to mišljenje sa mnom. Kvantitet i dostupnost muzike saks, zbog toga se neki albumi koji zaslužuju pažnju zagube često u gomili drugih.

Takođe mi se povraća od ocjenjivanja albuma poslije jednog ili dva ofrlja preslušavanja.

 

oftopik vooorn

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto je hiperprodukcija toliko uzela maha,da neko ko zeli da bude u toku SAMO JEDNOG zanra muzike,mora da cuje masu albuma,a to mu oduzima vrijeme da slusa jedan album i posveti mu punu paznju. Prosle godine bih refreshovao 13 raznoraznih sajtova za skidanje muzike svakih 10 minuta,naslušao se raznoraznijih govana i nasao 20 albuma koji mi se svidjaju. Ove godine sam ih nasao 10 (i to ne samo metal),ali bar ponesto i izjebem usput,tako da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo ja ovakvu listu ako su ti u top 10 albumi koje ovako komentarišeš.

 

управо оно што сам ја посмислио кад сам прочитао опис Авантазије. па, човече (Принче), ја тако описујем албум који ми се не свиђа :haha:

 

онтопик: додао бих још два албума (оба првенци), младих бендова и будућих нада Хеви/Спида:

 

Striker (CAN) - Eyes in the Night

 

Steelwing - Lord of the Wasteland

 

@Леми: Heathen албум је из прошле године :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam od tih, ali bolje i to nego da ima listu top 25 albuma godine kao neki :udri:

 

Samo te albume si slusao u proseku 2 nedelje. A ako uracunamo i sve ostale albume izdate te godine i starije albume koje volis da slusas i dalje (ako takvih ima) onda u proseku cak i "omiljene" albume slusas 2 puta pa ih zakopas.

 

To je sranje!

 

Da, i tačno ćemo mi koji inače pišemo o muzici i to nam je u neku ruku posao da slušamo tako malo albuma. Ja za jedan broj magazina uradim po 40-tak recenzija u proseku i to su većinski diskovi za koje dobijam promo materijal, odnosno MORAM da ih ispoštujem i recenziram. I nije to nikakva preterana brojka, uzmi koji hoćeš muzički magazin i vidi koliko recenzija u proseku uradi jedan novinar. Tako to jednostavno ide, i moraš se navežbati da što brže i lakše prepoznaš kvalitet, inače i nisi za ovog posla.

 

A i mislim da bih umro od dosade kad bih slušao tako malo bendova, ne mogu ja to.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo ja ovakvu listu ako su ti u top 10 albumi koje ovako komentarišeš.

 

 

управо оно што сам ја посмислио кад сам прочитао опис Авантазије. па, човече (Принче), ја тако описујем албум који ми се не свиђа :haha:

 

Pa zato su tako nisko plasirani. Deseto mesto u godini je relativno slabo za mene, nego vidim da svi prave liste sa većim brojem albuma, pa rekoh da napravim ja makar sa 10. Za godinu u celini sam ustanovio da je odlična, jer ima 4-5 albuma koji zaslužuju da se kupe na originalu, dok je u prethodnih nekoliko godina bilo po 2-3. I plus albumi mladih bendova koji obećavaju, a bilo je i jako dobrih pesama sa albuma izvan ove liste, recimo Enforcer - Katana ili Helloween - Who Is Mr. Madman? Da ne zaboravim ex-yu snage, tj. novi album Osmog putnika.

Edited by Палач

Share this post


Link to post
Share on other sites

као прво: Еnfocer цео сабија (без проблема у топ пет албума 21. века, за сада).

 

као друго: што онда ниси направио листу са 5 албума, а не са 10? немој се угледати на друге, већ уради нешто своје. ја сам могао да саставим листу са 30 албума, па да кењам зашто је тај и тај на 27. месту, а онај на 14. овако, лепо сам турио само један бенд (Overkill), а осталих 9 чисто набацао реда ради, с тим што је Enforcer заслужено на другом месту.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mojih 5 albuma, da ne bude da samo serem:

 

5: The Foreshadowing - Oionos

4: Ihsahn - After

3: Pendulum - Immersion

2: Star One - Victims of the modern age

1: Poets of the fall - Twilight theater

 

Neki 100% zaboravih, al jbg, to su prvi koji su mi pali na pamet. Poetsi i Star One dijele prvo mjesto ali sam Poetse više slušao, pa im dajem prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubaci ih (ako bas moras) umjesto Penduluma ili Poetsa jer ni jedni ni drugi nijesu metal.

 

ali da se ne pokrene lavina postova kako je sjajan a ja nemam pojma, samo bih htio da kažem da album ipak nevjerovatno dobar.

 

:haha:

 

Edit: Onda ubaci album benda sa avatara.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

као прво: Еnfocer цео сабија (без проблема у топ пет албума 21. века, за сада).

Auuu... :haha::haha::haha:

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heathen - The Evolution of Chaos

 

Full-length, Mascot Records

December 23rd, 2009

 

додуше, тад је за јапанско тржиште изашао. за Европу у јануару, а САД у фебруару, али прво издање је изашло у 2009., па ја по томе гледам.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steelwing - Lord Of The Wasteland

Firewind - Days Of Defiance

Sabaton - Coat Of Arms

Crashdiet - Generation Wild

 

 

Vredni pomena:

 

Labyrinth - Return to Heaven Denied Pt II

Enforcer - Diamonds

Pathfinder - Beyond The Space Beyond The Time

White Wizzard - Over The Top

Crystal Viper - Legends

Grave Digger - The Clans Will Rise Again

Voltax - Fugitive State Of Mind

Lord - Return Of The Tyrant

Helloween - 7 Sinners

Holy Grail - Crisis In Utopia

Striker - Eyes In The Night

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...