Jump to content

The Walking Dead (2010- )


Guest Administrator

Recommended Posts

Na momente dosadna, doduse. Malo su vise rastegli pricu. Izgleda da je trend ostaviti pravu akciju i uzbudjenje za kraj, a meni se to ne svidja. Hocu akciju i uzbudljiva desavanja nonstop, pa u pitanju je zombi apokalipsa pobogu.

 

Ti onda gledaj neku zombi akciju i prekinite da smarate kako ocete non stop akcije i izbudljivih desvanja. Da je non stop akcija smorilo bi jer bi sve bilo sablonski.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna stvar nerealna u celoj priči. Kako je moguće da veći deo stanovništva, sa sve moćnim državnim aparatom, vojskom, naoružanjem, tako brzo poklekne pred napadom zombija, a grupica oskudno opremljenih random ljudi (od kojih je tek poneko zaista osposobljen za borbu i preživljavanje) uspeva ovako dugo da im odoleva? Kontam da ima dosta takvih grupica, ali su uglavnom međusobno izolovane. Logično bi bilo da jednom kada bi se virus proširio da napravi ovakav haos, potpuno uništenje čovečanstva postane samo pitanje trenutka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam, naravno. Ja sam fan zombi filmova i cele price o zombi apokalipsi mnogo pre nego sto je to postalo trendi, pa sad imas milion igara, novih filmova, majice, knjige, prirucnike, vodice, serije i raznorazne strucnjake o ovoj subkulturi. Ja sam prve prirucnike i vodice za prezivljavanje pisao sa 12-13 godina, na osnovu filmova koje sam gledao kao klinac, a nakon prvog susreta sa Resident Evil igrom, tamo negde 1998. pisao sam citava scenarija za igre, filmove i sl. Pouzdano znam i tvrdim da nema plodnije njive koja moze dati vise socnog materijala za pisanje dobre akcione/avanturisticke/dramske/epske sto da ne i ljubavne (u odgovarajucoj, normalnoj dozi) price od zombi apokalipse u kojoj sve sto znamo, kompletan sistem, ljudsko drustvo, moderni robovlasnicki sistem, kapitalizam, mekdonalds, jevrejska tajna drustva i televizija prestaju da postoje, i nakon toga mentalni okovi prouzrokovani masovnom hipnozom i halucinacijama o illuziji zivota se lome, sto doprinosi budjenju nekolicine prezivelih, odabranih ratnika i oceva nove generacije ljudske vrste, blize prirodi, plemenskom uredjenju, sa zdravim, stvarnim medjuljudskim odnosima. Jezik, reci, materijal koji zaista definise i cini ovaj svet bi se preporodio, kompletna prljavstina i idiotizam prouzrokovani masovnim medijima, elektronskim medijma, internetom, globalizacijom i sl. a koji su prekrili prelepo i kristalno cisto more lepote govora bi nestali pod talasom zombi terora - ljudi bi povratili smisao reci, svet bi se preporodio iz tog haosa a covek dobio potpuno novi smisao u potpuno novom vremenu.

 

 

Jos samo cekam da naprave ljubavnu teen dramu o zombijima, a la twilight, gde ce glavni protagonista, zombi sa tragicnom sudbinom koja lezi ne u tome da je on - undead, zombie, vec da je nekako u tom stanju zadrzao ljudskost u sebi, dusu... i pri tom je zaljubljen u lokalnu plavusu, cheerleader-icu (ili hispter intelektualku kojoj ne bi ginula scena u kojoj pije vruc caj i gugla psihologiju i anatomiju zombija, kako bi bolje razumela svoju trulu ljubav ), koja nakon toga zaista zeli da postane zombi i u tami novog sveta provede vecnost sa njim, loveci pacove, i kojoj ZAISTA ne smeta sto ovaj smrdi na trulo meso, sto mu creva ispadaju kroz anus i magicne pecurke rastu na otvorenom mozgu, a da ne spominjem dah a la zmaj bljuje vatru u tvoje lice, sto nosi javnu, moralnu poruku da fizicki izgled ZAISTA nije vazan danas, vec ona unutrasnja lepota, sto, khm, realno i istinito reflektuje stanje u modernom drustvu - eto, neka to bude moderna verzija lepotice i zveri. Vrhunac bi bila scena u kojoj trce kroz sumu i valjaju se po cvecu, sa sve ostacima mesa u njenim ustima nakon svakog poljubca. Kakav bi to sok bio za mladu publiku, kakva revolucija u nacinu razmisljanja.

 

Poenta je da nonstop akcija ne znaci da bi bilo dosadno. I sta uopste znaci nonstop akcija? Ja definitivno nisam mislio na nonstop jurnjavu ulicama i pucanje, u fazonu sto vise krvi, sto vise ubijanja bolje. Jednostavno, u takvom svetu moras svake sekunde osetiti napetost, moras se zapitati sta se krije iza sledeceg ugla. U ovoj seriji se ponekad osecam kao da gledam dinastiju ili melrouz plejs. Lepo je raditi na produbljavanju karaktera, medjuljudskim odnosima i slicno, sto je i normalno kada imas situaciju u kojoj jedna grupacija mora da radi zajedno kako bi prezivela, ali nesto tu ipak fali.

Generalno, serija je dobra, ne kazem da je losa, samo mislim da sve to moze daleko bolje i interesantnije. A sve mislim da ce tako biti kako se priblizavamo kraju sezone a to je po meni cisto varanje miliona gledalaca koji svaki trenutak provedu ispred ekrana ocekujuci nesto..

 

 

EDIT - Bata Trokrilni: Mislim da je sansa da neka oskudna grupica ili individua u nekoj zabiti prezivi veca nego neka armija iz prostog razloga sto je glavna poenta u celoj ovoj prici skrivanje, biti nevidljiv. Suva snaga, oruzje i brojnost u zombi apokalipsi ne donose pobedu jer su brojne mane u takvoj organizaciji, mnogo je rupa kroz koje zombi virus moze inficirati ceo sistem. Lakse je braniti se kada si pokretljiviji, manji - naravno, kada je ovakva situacija, ne kazem za sve.

Edited by Novaliis
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna stvar nerealna u celoj priči. Kako je moguće da veći deo stanovništva, sa sve moćnim državnim aparatom, vojskom, naoružanjem, tako brzo poklekne pred napadom zombija, a grupica oskudno opremljenih random ljudi (od kojih je tek poneko zaista osposobljen za borbu i preživljavanje) uspeva ovako dugo da im odoleva? Kontam da ima dosta takvih grupica, ali su uglavnom međusobno izolovane. Logično bi bilo da jednom kada bi se virus proširio da napravi ovakav haos, potpuno uništenje čovečanstva postane samo pitanje trenutka.

 

Pa , ako vojska postoji prvo bi tamanili zombije u vecim gradovima , pa tek onda u manjim naseljima. Ipak se ova radnja desava u nekoj vukojebini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna stvar nerealna u celoj priči. Kako je moguće da veći deo stanovništva, sa sve moćnim državnim aparatom, vojskom, naoružanjem, tako brzo poklekne pred napadom zombija, a grupica oskudno opremljenih random ljudi (od kojih je tek poneko zaista osposobljen za borbu i preživljavanje) uspeva ovako dugo da im odoleva? Kontam da ima dosta takvih grupica, ali su uglavnom međusobno izolovane. Logično bi bilo da jednom kada bi se virus proširio da napravi ovakav haos, potpuno uništenje čovečanstva postane samo pitanje trenutka.

 

Misis nerealna,pored zombija?Jbg to ti je recept svakog zombi ostvarenja,da ce prezive i obicni ljudi i da se bore.

 

 

Stvarno je na momente bila predosadna i smaracka,

npr kad ona kurva nevernica kenja i sere zasto da ne pusti malog da rikne.Umesto te patetike mogli su bar dubace kako ono dvoje kokaju jos kog zoNbija.Jbt onog malog ce doperisu jos bar dve epizode,pa jos dok se oporavi,u kurac sve. :mhihi:

 

Moze to malo dinamicnije,taman mislis sad ce biti necega,ono kita,kraj epizode,e sad ce u sledecoj...e u kurac,opet nista spec,a godinu dana drve cekaju prave famu,ovako su mogli odmna' da nastave,posle pauzice od mesec dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јес досадна докторка из затворског бекства. Тровање...

jes vala, mnogo iritira...elem, kad gledas ovakve serije to ti je kao da gledas crtani film, nema tu mesta nekom razmisljanju o realnosti i logici, to je serija u kojoj trebas da pustis mozak na ispasu i uzivas tih 40 minuta gledajuci krv,creva,mrcvarenje...upravo iz tog razloga i smaraju ti dramski momenti i izlivi patetike, a i ne deluju uopste ubedljivo...mislim sine, pola epizode gledas onog klinca u krevetu i ovo dvoje kako smaraju jedno drugo i onog doktora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti onda gledaj neku zombi akciju i prekinite da smarate kako ocete non stop akcije i izbudljivih desvanja. Da je non stop akcija smorilo bi jer bi sve bilo sablonski.

A ova fora sa akcijom u poslednje dve epizode sezone svake serije nije šablon? Nigga, please.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...