Jump to content

FIFA Ballon d'Or


Јарослав

Recommended Posts

Полако али сигурно се приближава и избор за најбољег фудбалера године. До сада су се додељивале две награде: једна је била од стране часописа France Football, а друга директно од ФИФА-е. Од ове године, те две награде су спојене у једну, која ће се звати FIFA Ballon d'Or (ФИФА-ина златна лопта). Номиновани су следећи играчи: Lionel Messi (Argentina, FC Barcelona), Xavi (Spain, FC Barcelona), Carles Puyol (Spain, FC Barcelona), David Villa (Spain, FC Barcelona), Daniel Alves (Brazil, FC Barcelona), Andres Iniesta (Spain, FC Barcelona), Iker Casillas (Spain, Real Madrid), Xabi Alonso (Spain, Real Madrid), Cristiano Ronaldo (Portugal, Real Madrid), Mesut Ozil (Germany, Real Madrid), Cesc Fabregas (Spain, Arsenal), Samuel Eto'o (Camerun, FC Internazionale), Maicon (Brazil, FC Internazionale), Wesley Sneijder (Netherlands, FC Internazionale), Julio Cesar (Brazil, FC Internazionale), Asamoah Gyan (Ghana, Sunderland), Didier Drogba (Ivory Coast, Chelsea FC), Diego Forlan (Uruguay, Atletico de Madrid), Miroslav Klose (Germany, Bayern Munich), Philipp Lahm (Germany, Bayern Munich), Thomas Muller (Germany, Bayern Munich), Bastian Schweinsteiger (Germany, Bayern Munich).

 

Ако ће се наставити пракса да у години СП-а ова награда одлази у руке најбољег играча првенства, онда нема сумње да је главни фаворит господин Ћави Ернандез. Уз њега бих још сврстао Инијесту и Месија. Није што сам субјективан, али чини ми се да нико од осталих није претерано много показао да би се окитио овом ласкавом титулом. Можда бих још додао само Форлана који је на СП показао ко је и шта је.

 

Па, дакле, да се чују ваша мишљења...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za netaknute loptice mosnice pohvalu treba dobiti covek koji zeli ostati anoniman,ali je poznat po tome sto mu je postavljanje na funkciju potpisao predsednik vlade licno.Prica se da je rec o jednom nasem istaknutom piscu erotskih romana.

 

ako cemo objektivno,miler bez pogovora.

 

 

:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад озбиљно, Снајдер је мој избор. Цигани сепаратисти ничим то нису заслужили, а Холанђанин је освојио троструку круну и довео репрезентацију у финале СП.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад озбиљно, Снајдер је мој избор. Цигани сепаратисти ничим то нису заслужили, а Холанђанин је освојио троструку круну и довео репрезентацију у финале СП.

 

Nicim to nisu zasluzili?Ajd nemoj zajebavati.Slazem se i ja da Snajder treba dobiti,ali reci da ovi nisu to nicim zasluzili je glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Снајдер, нормално. Човек је одигро одлично целу сезону, имао највише успеха у истој и био моторна снага Интера у историјској години. Све похвале каталонским смрадовима али Снајдер. По мом мишљењу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:haha:

 

elaboriraj.sam doveo njemce do polufinala,on i ona 2 manijaka doveli bajern do finala LS,uzeli titulu.da nije podolski doveo njemce do polufinala?i iskreno,mislis li da bi polufinale onako proslo da je on igrao?

 

 

snajder dobar,ali je u interu bilo previse dobrih pojedinaca da bi on pokupio toliko zasluga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snajder uzeo sve sto se uzeti moglo,uz Milita najbolji igrac svoje ekipe,doveo svoj tim do finala SP.Mnogo vise nego Miler.Cavi takodjer.Bio prvak sa Barselonom,najbolji igrac reprezentacije koja je bila prvak sveta,igrao polufinale LS u ciklusu u kojem je bio sjajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Снајдер јесте био сјајан, и чињеница је да је држао целу игру мртвог Интера. исто тако, и на СП је био одличан (јбг, ипак је ово година у којој се одржала светска смотра фудбала, па то треба узети као главни показатељ), али више од другог места он и Робен нису могли. кажем њих двојица, јер ниједан Холанђанин поред њих на мене није оставио ништа посебан утисак. можда још онај млађани Ван Дер Вил, и то је то. слажем се да има неких небулозних имена међу номинованима (Гијан, Швајнштајгер, Клосе [ко се њега само сетио?!?!]...), али опет смо сведоци да се већ неколико година једни исти играчи сматрају главних фаворитима, и редовно улазе у првих 5-10 (нпр. Ћави, Меси, Инијеста, Роналдо, Касиљас...) и то је само показатељ да су то стварно врхунски играчи, чим годинама играју на високом нивоу, и тешко ко може да предвиди кад ће стати. мој глас, ако морам само за једног да се одлучим, ипак би ишао Ћавију, јер је човек мотор шпанске репрезентације од које, реално, тренутно јаче нема. а поред њега, у неких топ 5 би ушли још Форлан (најбољи на СП), Меси (да ли је објашњење потребно), Инијеста (гол Холанђанима, уз Ћавија најбољи плејмејкер на свету) и Милер (он је за Немце на СП био исто што и Форлан за Уругвај, плус је проглашен за најбољег младунца на СП).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, шта пручаш - "Држао игру мртвог Интера." Милито је дао најважније голове у сезони, Ето'о играо феноменално, Снајдер био моторна снага, а одбрана је феноменална. Можда и најбољи штоперски пар у Европи (Лусио - Самјуел) и + најбољи голман. Ако ти је то мртва екипа, онда не знам шта да ти кажем. Винули су Барселону у небеса у двомечу, а о Бајерну да не трошим речи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ja malo slabije prartim klupski fudbal, a nerviralo me što su izvikane zvezde istog loše igrale na svetskom prvenstvu, onda moj glas za igrača godine definitivno ide Dijegu Forlanu, jer je jedan od retkih igrača koji je pokazao da ume da igra i za reprezentaciju, ne samo za klub.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја нешто контам, можда нисам у праву али најпоштеније је да награду добије најбољи играч најбоље екипе, значи Интера. Или пошто је 2010та година светског првенстба мого би да улети неко од шпанаца.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...