Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

Ma poslusaj Type O Negative za pocetak... oni su me i navukli na gothic..

 

Preporucujem i The 69 Eyes,London After Midnight,Sisterse

 

Upravo tako...

 

Koja ti je najbolja pjesma ot The 69 Eyes?

 

Nemam bas konkretno omiljenu,ali recimo da mnogo volim Framed In Blood i Velvet Touch...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da vidim da su LAM popularni bilo je i krajnje vreme. Samo mogli biste i da poslusate i neke dr. pesme osim onih koje DJ-evi stalno pustaju, jer kao sto, znamo najbolje stvari neke grupe nikada nisu bile popularne u klubovima.

biggrin.gifa: LAM su najchistiji moguci gothic ,a i mislim da je tip hteo da cuje neki gothic rock ,ne metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, meni je omiljena od LAM, Carry On Screaming (Ruins). Fenomenalna stvar.

 

jeste...ja najvise nekako volim Claire's Horrors....

 

pogotovo onaj deo...

 

Beneath the stars a bell begins to toll

For reasons which we really shouldn't know

So take a walk with me

Down to the cemetary

Wrap me in darkness

Claire make love to me!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ma poslusaj Type O Negative za pocetak... oni su me i navukli na gothic..

 

Preporucujem i The 69 Eyes,London After Midnight,Sisterse

 

Upravo tako...

 

Koja ti je najbolja pjesma ot The 69 Eyes?

 

Nemam bas konkretno omiljenu,ali recimo da mnogo volim Framed In Blood i Velvet Touch...

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Chair i Sleeping With Lions

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ,svi bendovi koji su navedeni su uglavnom odlicni,ja ih tdje sve volim ali nekako je ponekad tesko napraviti granicu doom-gothic....

 

neko je naveo after forever-cist gothic,therion tdje,lacrimosa.........

no opet imam nekoliko gothic kompilacija na kojima je i cure i svasta josh cak i era(na drugoj kompilaciji je imam kao instrumentalnu muziku pa sad vidi) tako da zaista vise ne znam ko pravi te razlike i ko to kategorise uopste?!?!

 

Slusaj ono sto ti se svidi,a kad preslusas sve ovde navedeno-sigurno ti nece biti bitno u sta spada,muzika sluzi da poboljsa kvalitet zivota,zato samo uzivaj............

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eto Nelphine preporucuje Sisters i kojesta... ovaj ono, ovaj ovo... 8)

 

 

Dragi therapside, aj' ja cu da ti preporucim neke dobre goth-metal grupe koje bi' trebalo poslusati: Orgy iz Hollywooda, New Yorkski Bille,tj. Zuc je industrial, Merlyn Manson(on je 100% goth ali ga mrzim) i KMDFM...

 

Ostali bendovi su: Rakit, Uranium 235, Convenant, Screw...

 

biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ne umete, vidim ja, da nabrojite ni dva gothic metyal benda... Therion recimo nisu gothic vec simfonijski metal, a M. Manson se nije ni ocesao o gothic. Sistersi jesu gothic, bas kao i dobar deo opusa The Cure. To sto vi ne znate sta je gothic vas je problem, ali gothic NIJE METAL ma koliko vas to bolelo! Idite obrazujte se negde muzicki i ne blamirajte se ovde ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ocigledno sem Tristanie ni ne znate za nesto drugo od gothic metala. Sem toga goth rock ume da bude bas cvrst. Killing Miranda, Sanguis et Cinis, Christian Death i ostali tesko da se mogu okarakterisati kao meki. Cak naprotiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nemoj tako .. sta je sa Sireniom. :mrgreen: Eto to su dva benda ... biggrin.gif

 

Ne bih reporucio bas neki bend specijalno (mada moze ovaj odozgo),

licno mi se svidjaju svi bendovi koji bar malo gothic elemenata ubacuju u svoj zvuk. Najbolje je kada je to ubaceno u black pa zacinjeno zenskim vokalima ... a goth-rock? Pa ne bih bas rekao da bih to nekome preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Within temtation moze..........Nightwish je gothic nego sta drugo i Tarja peva kao Bog......nema lepseg zenskog vokala...........takodje obavezno My Dying Bride......to je grupa ubica.........moze i Antichrisis ...Arise from thorns............mozda..........

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirenia? Pa zar to nije bend proizisao iz Tristanie? Mozes ti to i bolje ... ili mozda ne mozes?

 

Nightwish nije gothic definitivno. To sto neko ima opersko pevanje ne znaci da je to odmah i gothic. My Dying Bride nisu gothic...Arise from thorns su pre progresiva nego gothic. Tak obar sam isebe smatraju a i recenzije su im takve...

Ak ocemo vec da pricamo o gothic metalu onda su tu dobra imena Lacrimosa i Umbra et Imago. Moze i Theatre des Vampires eventualno i samo u nekim pesmama. Ostalo je uglavnom bezveze ... uostalom metal je sam po sebi bezveze u svim varijantama ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam sta je Sirenia! Pokrenuo sam i temu ovde nego izgleda da jos niko nije cuo za njih?!? Ili ih bar nije slusao?

 

Poslednjih meseci sa metal scene me je posebno odusevio Dismal Euphony-All Little Devils (ovaj album posebno mada imam jos neke njihove novije albume albume). Mnogo mi se svidja njihov stil, uvrnut je prilicno na ovom albumu ... preslusaj obavezno ako vec nisi.

 

A recimo jos Haggard, Within Temptation, Dargaard, The Sins Of Thy Beloved, ... Devlin njihov debi jos nije izasao ovde ali prosetaj do foruma za ovaj bend skini mp3 Underworld pa kazi sta mislis. To je inace bend proizasao iz Siebenburgena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo: Therion jesu gothic, tj preciznije symphonic opera GOTHIC, To je odgovor za Gwydion-a.

 

Drugo: Beauty In Darkenss kopmpilacije pretezno jesu goth. Slazem se sa onima koji su napisali da je razlog raznolikosti sama kuca koja je raznolika po svojim izdanjima. Ali nije cist goth jer bendova poput Dimmu Borgir-a, Atrocity-a, In Flames, itd

 

My Dying Bride nisu goth vec cist doom i najbolji bend svih vremena iz tog zanra

 

Preporuke:

 

bez zenskih vokala:

Love Like Blood

Secret Discovery

Moonspell

Paradise Lost (raniji albumi)

Crematory

Tiamat (raniji albumi ali ne kada su svirali death)

Darkseed

 

sa zenskim vokalima:

THERION

The Sins of Thy Beloved

Tristania (raniji albumi)

Sirenia

Devlin

Macbeth

Lacuna Coil

Within Temptation

Haggard

e sigurno ima jos ali ovoga momenta ne mogu se setiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...