Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

da li je moguce da vise niko ne slusa "muski" gothic?

Ja sam i dalje za Paradise Lost, Sentenced...

 

Evanescence - uzas!...

 

Ok, devojka ima lep glas, ali daaaaj!... Sta im je Gothic zgresio da ga tako skrnave? mad.gifmad.gifmad.gif

 

Mislim da najbolji Gothic imaju Holandija, Nemacka i naravno Skandinavijske zemlje...

 

Italijani su kao poceli sa goth zvukom (Lacuna Coil medju njima)...

 

Ameri od Gothica jedino sto imaju je Type O Negative (zar nisu iz Amerike, ispravite me ako gresim biggrin.gif ) bend, koji i nije nista posebno...

 

(sto je jedan moj drug goth izjavio "Taj bend treba spaliti!" icon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gif )

Edited by <Ph@NtoMinTHeMirRoR>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evanescence ne svrstavaju sami sebe u gothic. Oni mogu biti neki kao dark rock, ili sta vec... ali gothic nisu. Mada, ako se gledaju stariji radovi, mislim na pesme Understanding, Before The Down, Solitude... itd, sigurno bi se to nazvalo goth muzikom. Ne znam gde sam procitala da ih je neki imbecil stavio u goth pop rock. Mislim...

 

Anyway, oni su me i navukli na goth.

 

 

A preporucujm Lacrimosu i Theatre Of Tragedy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Evanescence ne svrstavaju sami sebe u gothic. Oni mogu biti neki kao dark rock, ili sta vec... ali gothic nisu. Mada, ako se gledaju stariji radovi, mislim na pesme Understanding, Before The Down, Solitude... itd, sigurno bi se to nazvalo goth muzikom. Ne znam gde sam procitala da ih je neki imbecil stavio u goth pop rock. Mislim...

 

icon_da.gif

Even in Deth,Lies...Rani Ev radovi icon_da.gif ...Sve sto je usledilo... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve,sve al' Sistersi.......

Neko jednom rece:

Najbolji ben na svetu su sistersi,pa sedam praznih mesta,pa ope' sistersi.....so troo....\

 

Uvek aktuelni bili,jesu,bice....

 

Moze i MissionUk....Pola clanova bilo u sistersima......

Ja volem i Qntal......

sistersi su mi nekako suvise isfurani.

 

mission jako volem.

 

ali sto se matorog gothica tice, fields of the nephillim. zombie cowboys from hell. sta dalje reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

sistersi su mi nekako suvise isfurani.

 

mission jako volem.

 

ali sto se matorog gothica tice, fields of the nephillim. zombie cowboys from hell. sta dalje reci

Isfurani ne isfurani,ali ljudi koji pocinju....savrseno.....Taman ce uci ddirektno u srz.......

 

Nefilim ok,a i za pocetak mi nekako ide i Joy Division.....Lagani su iz razloga....

Film je skidao nekoliko njihovih stvari,a i Jura se lozio na Iana.....Tako da,blisko je ljudima...... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuj, pa blisko je... ok je za pocetak. ali postoje razlicite tacke pocetka, i nije hronologija uvek dobar pristup. ja sam u tripu pocinjanja sa necim sada aktuelnim i onda istrazivanjem u proslost i pracenjem u buducnost. ja sam naveo neke osnovne tacke sto se matorana tice. i kako da zaboravim the cult. to je savrseno pitko. pitanje je koliko je gothic uopste, ali je dobro i mracno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem,ali priblizis im na nacin da mogu da ga porede...tj. ne uporede sa nasima,ali ima mnogo onih koji su se ugledali na grupe iz gotik OKRUZENJA.....Kada pomenes termin gotik,poznata ti je reakcija ljudi...verovatno,a u stvari ne shvataju da je to preteca naseg novog vala.....jbg. nije bas tako jednostavno al' ovo su preporuke,ne icon_wink.gificon_wink.gif Isto tako,ja volim idole da svrstavam u post-pank na nasem podrucju jer u pojedinim pesmama(moja si) imaju tako bauhausovsku atmosferu....Mozda tripujem,ali cini mi se da je to to.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

kod Solicitora ;)

 

 

Heh... Thanx...

 

 

Mizar OBAVEZNO! A moze i Moi Dix Mois i Malice Mizer.

 

narawno mizar :P

 

a od qntala imam swe i jaako su dobri

 

onda serahim shock

 

 

Jel imas nesto VIDEO od njih? Ja imam samo neki video sa maskama... nemam naziv... al mi se svidja, dobra je i muzika i spot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

D? Kakve veze Qntal, Mizar i ostale preporuke imaju sa gothic metalom?

A da su odlicni, jesu! :da:

I vec jednom - Sistersi nisu gothic! Oni su POP. To sto ih danas goticari (da ne kazem goticarke) slusaju, ne menja stvar...

After Forever - to je dobar gothic metal. :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...