Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

Guest Dzhasmin

Sta sta je, pa valjda ko je ?! To je site Amber Erlandsson, fetish modela (inace je zena Adriana Erlandssona-cradle bubnjara) iz UK, a pise ti na biography, pa procitaj STA JE!

Stavi kao avatar...Bas me zanima koja je to slika icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Verovatno je neko vec napisao sve ovo, ali valja se opet:

 

Anathema - One last goodbye, My Dying Bride - For my fallen angel, Tristania - Evenfall (mada ne bih stavio ovo tu), Theatre of Tragedy - Lorelei , Lacuna Coil - Shallow End, Sisters - Black Planet...

 

Ni ja ne shvatam pravu razliku izmedju doom i gothic metala.. Obicno postoji zenski glas i klavijature u gothic metalu, dok u doom-u manje... I doom metal je po "pravilu" depresivniji i blizii death-u od gothic metala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zenski vokali su krajnje nebitna stvar u gothicu. imas gomilu goth metal bandova bez zenskih vokala, a postoje drasticne razlike izmedju gothica i dooma po atmosferi, tematici i nacinu sviranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nazalost, amerikanci, umesavsi svoje prste, sve vise i vise skrnave gothic, ne samo kao muzicki pravac, nego kao i kulturu pre svega naroda Severne Evrope, a potom i nas ostalih...

...priznajem, isfrustrirana sam, ali zbog cega...

...guraju onaj njihov Evanescene u gothic!!! I dokle tako???

kako pozerka u vesticjem odelu moze biti goth???

kako ona bezosecajna muzika moze biti gothic??

 

Sta vi mislite o svemu tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih da te razocaram, ali gothic nije nastao u severnoj evropi, mislim na pokret uopsteno. jedan deo tog pokreta je pa i najjaci u americi, i u principu se svodi na industrial i derivate istog. sam old school gothic je bio najizrazeniji u britaniji i nemackoj, a moderni goth rock je na jako visokom nivou u americi. sto se skandinavije tice, u norveskoj i svedskoj ima nesto goth metala, ali je to toliko nasimfonizovano da me to prosto smara, i imas finsku goth metal scenu, donekle poznatu kao love metal, koja je potpuna redefinicija svega poznatog kao gothic i samim tim nema bas sva opsta mesta gothic zvuka.

btw, sta se sve trpa u gothic, ajvaressence je tu jos i dobar.

sto se emo tripova tice, niko ne moze da tvrdi da je gothic u bilo kojoj varijanti preterano emotivna muzika, koliko je akcenat na nekim skoro cisto intelektualnim percepcijama i kodifikovanim pravilima u tekstualnoj i muzickoj tematici. izuzetak su recimo FOTN, koji su dosta bazirani na jako emotivno nabijenim bandovima poput floyda i sabbatha, a u metalu neki delovi ljubavno-metalurske price koji dosta okrecu ka emo rocku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa dobro, Evanescence je primer kvazi gothica, ali njihovi rani radovi su bili dobri... Na primer Field of innocence, Breathe no more i tako, ima tu par pesmica, ali one i ostaju to-lake pesmice, par tonova, bezveze... Za Nightwish me ne zanima gde spadaju, oni su fenomenalni. Ljudi, ostavite se Tarje, zena je zavrsila Sibelius akademiju, odsek crkveno pevanje, sopran je, peva najklasicnije moguce... Iako nisam bas neki fan tih krupnih operskih glasova sa izrazenim tremolom, ona je meni OK... Ja licno obozavam Autumn tears, oni su neki neo-classical-gothic band, izrazito mracni, OBOZAVAM... Super je i Tristania, Sirenia, Theater of tragedy, Lacuna coil, On thorns I lay... By the way,ako ti se ovo nabrojano svidja, obavezno probaj Demether! Oni su nasi, ali secem vene... Zna li IKO kada ce svirati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, amerikanci, umesavsi svoje prste, sve vise i vise skrnave gothic, ne samo kao muzicki pravac, nego kao i kulturu pre svega naroda Severne Evrope, a potom i nas ostalih...

...priznajem, isfrustrirana sam, ali zbog cega...

...guraju onaj njihov Evanescene u gothic!!! I dokle tako???

kako pozerka u vesticjem odelu moze biti goth???

kako ona bezosecajna muzika moze biti gothic??

 

Sta vi mislite o svemu tome?

ma danas se u gothic trpa sve i svashta.. dovoljno je da ima crni kreon ispod ochiju i da bude gothic... haha kad smo kod toga.. green day icon_smile.gificon_smile.gif

 

josh ako imaju zenski vokal...znachi obavezno..

 

npr. evanescence, nightwish, guano apes icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif shta se smejete, pa imaju zenski vokal icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

icon_razz.gificon_razz.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest So goth...

Sve nabrojano ti je dobro, jedino jos ja da dodam,(ako drugi nisu...) probaj L' Ame Immortelle, The gathering, After forever, Lullacry, Magicu, Xandriu, Dying tears...i evo u ime Lestata (mog finskog brata) icon_wink.gif neki muski goth: To die for, Sentenced, 69 eyes, Paradise lost, mozda cak i Him...Sisters of mercy NE SMES da zaobidjes, ako volis growl vokal tu je Crematory, i jedan laganiji industrial bend(ako su i to, tesko je definisati) za opustanje-Collide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, znam to za Demether... I dalje ostaje to da su dobri, zar ne? Ono sto sam htela da kazem jeste da ce se ljudima koji vole melodicni, gothic metal VEROVATNO dopasti i Demether... Ti si zainteresovan za ovu temu, a vidim da te zanimaju i ovi nasi likovi, tako da mora da sam (bar donekle), i bila u pravu... Elementary, my dear Watson!

 

 

 

Ogni parola pronunciata

Sara lo specchio del tuo dolore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest So goth...

Evanescence jeste komercijala, oni su koliko su mi rekli, a cuo sam svasta npr da su oni Nu metal, chamber pop itd, mislim da je najbliza definicija goth rock. Ali opet, nisu losi (toliko). Npr mnogi cak i pocinju od njih, jer su najdostupniji, kao i Nightwish i Within temptation. Dobri su da zainteresuju nekog pogotovo za zenski goth, jer Amy stvarno ima extra dobar glas. Pesme su isto OK, mada ima i drugih i boljih stvari... Ja ih gotivim, jer zahvaljujuci njima sam se i zainteresovao za gothic, cuo sam dosta toga, (i starije stvari, prethodne albume...) OK su, mozes se naci u nekim pesmama, ja volim da se bedacim uz njih...A zenski goth ima vise (za neke i suvise) osnova u klasicnoj muzici (simfonijski zvuk, horove, orkestre, operske vokale), a mnoge pevacice su zavrsile razne muzicke skole i akademije. Kao sto je Lestat rekao-razlika izmedju muskog i zenskog gothica je ogromna. Ja sam poceo od zenskog, ali ima toliko bendova na istu foru da sad vise pocinjem da se zanimam za muski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, da... Planet Hell, samo kratko... Interesovao si se za Nordicu (davno to bese, doduse), right? U to vreme, imali su par problema sa postavom, pa dugo nisu ni radili... Sad su uzeli novu pevacicu (thank you, thank you, eto malo prilike da se istaknem icon_wink.gif ), nemam pojma kakav ce nam biti program, mali problemi sa konceptom (odnosno, nedostatkom istog...). Videcemo... Eto, tako, da ne bude da niko nece da ti odgovori. Ides li u Zrenjanin na Demether? Taj neodlazak sebi sigurno nikada necu oprostiti...

 

 

Ogni parola pronunciata

Sara lo specchio del tuo dolore

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Evo da i ja preporucim nesto,...hihihi icon_wink.gificon_smile.gificon_wink.gif

Evereve-Stormbirds.

To je po meni njihov najuniverzalniji album,i moguce najsavrsenije iskobinovan,tj uradjen.

Ja sam sasvim slucajno cula za ovaj nemacki bend,i odlucila da rizikujem i kupim nesto njihovo,...definitvno se trunku nisam pokajala.

Edited by AleeciA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...