Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

Citiracu sebe: "Mrzim da delim tako ali ajd kad mora", ovo je napisano neposredno posle pitanja, a napisala sam na jos jednom mestu da je najgluplje odvajati bendove po zanrovima, samo se pitam da li mi je neko obrisao poruku!!!! i zasto? :|

 

Sta kazete za Diluvium?

 

I nisam rekla bas nista toliko lose o power-u. Samo jednu rec. Uostalom i ja slusam neke power grupe...samo sam rekla lose o Luci...ne moramo da se krvimo zbog necijeg misljenja da li mu se nesto svidja ili ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a napisala sam na jos jednom mestu da je najgluplje odvajati bendove po zanrovima, samo se pitam da li mi je neko obrisao poruku!!!! i zasto?

 

Ja je sigurno nisam obrisala, a ne verujem ni da je Nephilim - verovatno je neka od onih poruka koja je nestala prilikom prebacivanja foruma na novi server. Znam da je meni iscezao jedan post, bas sa ove teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sasvim je moguce. Predlozila sam i Demimonde, ali nesto ne mogu da pronadjem ni to. Ali nije ni vazno.

Znam da vas dvoje ne biste ni obrisali ali sam mislila da je neko drugi moderator, ko je mozda i imao razloga, al' sam se zeznula...

sve je u redu...

Bas je dobro sto je prilicno dosta toga sacuvano, cini mi se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta mislite o radu benda Antichrisis, mozda moze uci u ovaj forum cak i kao preporuka?

Ja imam jedan album cini mi se, posto imam gomilu mp3 diskova ovde koje ne mogu da ucitam jer mi CD-rom ne radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I nisam rekla bas nista toliko lose o power-u. Samo jednu rec. Uostalom i ja slusam neke power grupe...samo sam rekla lose o Luci...ne moramo da se krvimo zbog necijeg misljenja da li mu se nesto svidja ili ne svidja.

 

Ne moramo...zato ne pocinji...ali kad si vec pocela, sta mislis o Ancient forest of elves

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Cinjenica da je bend"Dreadful Shadows"sa svojim albumom "Beyond the Maze" bio pet nedelja na prvom mestu alternativne top liste Radio Politike pre rata kada smo imali,po meni, izvrsnu emisiju "Polimix Alternative"(Suspiria) i smatram da izvaredna nota tmine sa misticnim,prodorno snaznim muskim vokalom ove grupe atmosferu i oblik gotike cini vrlo specificnom.

Takodje nemoj izostaviti nemacki bend"Deine Lakaien"koji sa albumom"Dark Star Tour" pokazuje moc autenticnih srednjovekovnih instrumenata sa elektronskom muzikom.Naime,melanholican i interesantan zvuk sa vrlo upecatljivim i izuzetno mocnim glasom Aleksandra Veljanova izaziva dozu setnosti a uz sve to i tesku gothic dubinu poniklu iz slovenske duse.

Uzivaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest nesa_brus

Moj izbor za ulazak u Gothic/gothic metal je Tiamat-A deeper kind of slumber(ima i jakih ali i ambijentalnih stvari) i Cemetry of scream-bilo koji album. :oops: :oops: :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ako si slusao prvo Nightwish, onda mislim da bi najbolje bilo da sada polako predjes na Therion, na novije albume, posle toga Tristania-World of Glass, to ce ti se sigurno dopasti a i to je kao gothic metal, recimo. Within Temptation nije goth, ali mozes i to za pocetak. Onda od Tristanie uzmi Beyond the Veil, to je malo vise doom, nego gothic, ali je ok. E sad ako te interesuje pravi gothic, preporucujem: Sisters of Mercy definitivno, dalje Mission, Autumn Tears, Bauhaus, a mozes i The Cure, mada oni nisu bas goth.

 

P.S Mozes da uzmes jos i Lacuna Coil, My Dying Bride, Paradise Lost, i tako to, za pocetak ovo ti je dovoljno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si slusao prvo Nightwish, onda mislim da bi najbolje bilo da sada polako predjes na Therion, na novije albume, posle toga Tristania-World of Glass, to ce ti se sigurno dopasti a i to je kao gothic metal, recimo. Within Temptation nije goth, ali mozes i to za pocetak. Onda od Tristanie uzmi Beyond the Veil, to je malo vise doom, nego gothic, ali je ok.

 

WT nije goth :roll: :?

 

E sad ako te interesuje pravi gothic, preporucujem: Sisters of Mercy definitivno, dalje Mission, Autumn Tears, Bauhaus, a mozes i The Cure, mada oni nisu bas goth.

 

a gothic metal nije pravi gothic :roll: :?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

gothic metal - moonspell

gothic - sad ovisi koji genre kog zanima,gothic globalno gledano je prepun podgenreova a mrzi me da sad nabrajam svaki,ako koga neki od njih (ebm,darkwave,dark ambient,neofolk,gothic rock,batcave,deathrock,industrial,neoromantic,ethereal,blah... ovo sam ugrubo navela jer dosta ljudi ovo sve trpa u isti kos)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...