Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

  • 1 month later...

Znaci, covek stvarno izlazi ove godine?

 

Poslednji put sam posecivala ovu temu tamo negde 2002./3., a , vec par godina kasnije, otisla sam u nekom drugom pravcu sto se muzike tice... Bas cu ovih dana da iskopam albume Burzuma.

 

Ha, ha, kako je to cudno... Kad sam ja dolazila ovde bilo je spekulacija vezanih za to da ce izaci 2006., a sad, evo, ta godina je i dosla.

 

Pitanje za fanove Burzuma:

 

Mislite li da biste se manje divili Vargu, uopste, manje obracali paznju na Burzum, da se nisu dogodili svi ti skandali vezani za njegov zivot?

Neki ne bi priznali, ali verujem da u svetu ima mnogo takvih primera. icon_da.gif

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu ti reci svoj primer. icon_da.gif

 

Pre doosta godina, dobijem ja jedan cd od druga i kaze on meni:" brate obrati paznju na glas, najbolesniji koji sam ikad cuo ".

 

I na prvo slusanje mi se odmah svidelo.U pitanju je bio Ragnarok:A new begining.I naravno, u pocetku nisam znao ni za bilo kakvu njegovu filozofiju, da je u zatvoru i slicno.Svidela mi se samo muzika.

 

U medjuvremenu, razvijem ti ja interesovanje za paganizam(posebno nordijski) i zaista kada sam prvi put procitao neke njegove intervjue i dela koja se mogu naci na net-u, shvatio sam da razmisljamo na istoj frekvenciji. icon_biggrin.gif

 

Da skratim:Cenim Burzum zbog muzike(+ ona dva ambijentalna albuma koja slusam svaki dan) i cenim Varga Vikernesa zbog njegove interpretacije evropske drevne istorije i paganizma( delimo istu ljubav, reklo bi se icon_smile.gif )

Takodje, kada sam procitao Burzum story gde on opisuje svoj zivot pocevsi od detinjstva kada se igrao po norveskim sumama sa drvenim macevima itd. i opisivao svoje emocije vezane za prirodu, prema ljudima i modernom svetu..jednostavno, shvatis da ti i taj covek razmisljate isto.Isti nivo, frekvencija..ne znam kako da objasnim. icon_wink.gif

Dalje, nekako shvatam nerazumevanje ogromne vecine za lik i delo Varga Vikernesa..napadanje od svih i svakakvih:hriscana, satanista, pagana, metalaca..e sad shvati: JA koji razumem svaku njegovu rec, kada vidim(a cesto imam prilike) kako ga pljuju i vredjaju argumentima koji nisu na mestu, jos vise imam razloga da stanem na njegovu stranu.

Sto se tice razloga za njegovu medijsku populaciju(paljenje crkava i ubistvo), ja i svi ostali koji cenimo Varga Vikernesa, cenimo ga(manje-vise) iz gore navedenih razloga.Meni licno su ta desavanja vec davno zaboravljena.Zasto ih se prisecati?Odsluzio je kaznu zbog toga, a neki ga i dalje napadaju.Za njih, Vargov zivot kao da je stao avgusta 1993...kao da nista nije uradio za ovih 13 godina. icon_rolleyes.gif

Imao sam srecu i da se dopisujem sa njim i dobijem odgovore na neka pitanja sto je samo ojacalo moju veru o Vargovoj pozitivnosti.Necu reci o cemu je rec. icon_razz.gif

 

Svejedno mi je da li ce snimiti jos neki album (mada bih voleo da snimi) jer je on postao nesto vise od obicnog muzicara.Postao je izuzetno kvalitetan pisac(pored kratke price za decu, pisao je i o evropskoj istoriji, nordijskoj mitologiji i upravo sprema gothic novelu).Dakle ima nekoliko knjiga iza sebe+sjajne tekstove na burzum.org koji se povremeno updejtuju.

 

Jasno je da sam ovo subjektivno pisao i da je ovo moje licno vidjenje Varga Vikernesa i projekta Burzum.Vecina se nece sloziti sa mnom, ali ti si postavila pitanje " fanovima " Burzuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, to vezano za izlazenje ove godine, jel samo jos neka pretpostavka, ili potvrdjena stvar? Ja ne videh nista na sajtu, mada, moguce je da nisam dovoljno pretrazila. ph34r.gif

 

Usput, moje pitanje mozda nije bilo na mestu, cak sam ga i formulisala na bezvezan nacin... Inace, mnoge se stvari radi pomodarstva rade sto je u duhu ljudskog drustva. Narod voli ono sto je misteriozno, cudno na neki nacin. Zato verujem da su neki ljudi poceli bas zbog toga neke stvari dizati u nebesa. Uostalom, Mayhem su neuporedivo popularniji postali od trenutka kada su se svi ti skandali dogodili.

 

Inace, vrlo sam zadovoljna odgovorom. icon_da.gif Cenim ljude koji pre svega posmatraju kvalitet stvaralastva, dok ih privatne pikanterije pretezno ne zanimaju. Odoh sad i ja da poskidam neke stvari sa sajta i cituckam. Ne zamerite sto nisam u toku sa temom, nisam bila aktivno na netu maltene vise od godinu dana. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

..na istom nivou sa neobrazovanim gay neonacistom koji robija zbog ubistva i naziva sebe Count Grishnackh...

 

wow!

Stvarno wow!

Toliko neznanja u jednoj recenici..

 

@Mary Joe:

 

pivopije.gif

 

Pitanje je bilo veoma dobro i na mestu. icon_da.gif

 

Inace, to vezano za izlazenje ove godine, jel samo jos neka pretpostavka, ili potvrdjena stvar? Ja ne videh nista na sajtu, mada, moguce je da nisam dovoljno pretrazila.

 

Da, ne pise nista jer nije sigurno.Uvek mogu da promene zakon i zadrze ga na duze.Videcemo..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, drugo za ocekivati nije (naravno, odnosi se na tvoj post ukoliko je u sarkasticnom smislu mhihi.gif )... Kad samo pomislim na takav zivot, najezim se. Verujem da je veliki stres provesti na takvom mestu i par meseci, a ne godine. Jos pored toga ispunjavati vreme kreativnim i umnim radom...

 

 

P.S. Kao oni bestelesni vilenjaci... mhihi.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. Kad samo pomislim na takav zivot, najezim se. Verujem da je veliki stres provesti na takvom mestu i par meseci, a ne godine. Jos pored toga ispunjavati vreme kreativnim i umnim radom...

 

 

P.S. Kao oni bestelesni vilenjaci... mhihi.gif

Sigurno da je tesko.Kako je i sam rekao, vidjao je mnoge u zatvoru kako su jednostavno prsli sa mozgom, vrsili samoubistva itd.

On sve vreme provodi citajuci, pisuci..kako i ne bi postao strucnjak kad ima toliko vremena da se posveti samo knjigama i razmisljanju. icon_biggrin.gif

Sto se tice fizicke kondicije, tu su sklekovi i trbusnjaci. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, pretpostavljam da, kada covek ima toliko slobodnog vremena, ukoliko ga ne upotrebi na nesto konstruktivno, bilo sta sto ce ga ispunjavati, neminovno je da ce to uticati na psihu i ponasanje...

 

Nije ni cudo sto vrse samoubistva. Ne znaju sta ce sa sobom, a najlakse je razmisljati o tome kako ti je zivot tuzan i kako ga zelis prekinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, dodjavola... Meni nema onog CD-a gde mi je bio Burzum. Vise se ni ne secam kome sam ga dala... Standardna prica, das nekom da presnimi CD, i ode ti u nepovrat.

 

U krajnjoj liniji, moracu ponovo da nabavim, narucim... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, dodjavola... Meni nema onog CD-a gde mi je bio Burzum. Vise se ni ne secam kome sam ga dala... Standardna prica, das nekom da presnimi CD, i ode ti u nepovrat.

 

U krajnjoj liniji, moracu ponovo da nabavim, narucim...  no.gif

Da to je standardno, nekome pozajmis disk i mozes da se oprostis od istog. icon_smile.gif

 

Ako bas zelis da ponovo preslusas Burzum i ne uspes da ga nabavis, javi mi pa cu ti ja poslati. icon_da.gif

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...