Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Чак сам и (тадашњој) девојци пустао неке ствари са Hlidskjalf!

А није да је она баш имала везе са металом ...

А Moti Ragnarokum могу да слушам у свако доба!

Mene je moja devojka,koja nema veze sa metalom,navukla na Hlidskjalf icon_smile.gif A kako je ona dosla do njega - nemam pojma.

 

O dozivljaju koji pruza Burzum muzika - mislim da se svi slazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od rodonačelnika blek metala... Ambijent albumi su mu odlični, kao i neprevazidjeni "Filosofem"... Klasika... \m/

Jos nikog nisam cuo ovde da se zali na njegove ambijentalne albume..a onda se setim Vargove izjave kako je prekinuo taj projekat jer stari fanovi nisu mogli da prihvate tu promenu.Mozda tada, 97-e ili 99-e kada su izasli..tada su mozda ljudima delovali cudno ti albumi ali vremenom postaju sve cenjeniji.

Slava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male zanimljivosti..ne znam da li znate ali npr. pesma Balferd Baldrs sa Daudi Baldrs albuma je u stvari pesma Jesu dod, samo u ambijentalnoj verziji.

Takodje i poslednja pesma na Hlidskjalf albumu, Crying Hadnur, je u stvari pesma Crying ork.Ako dosad niste, proverite i videcete/cucete iste melodije.

U stvari, celi albumi Daudi Baldrs i Hlidskjalf su radjeni na osnovu gitarskih rifova koje je Varg iskomponovao pre zatvora...kada je zatvoren, nije mogao da poseduje gitaru te je gotove rifove iz svoje glave prebacio u ambijentale.

Zamislite kako bi mocno zvucale te melodije na gitarama. icon_rockdevil.gif

Mada i ovako zvuce savrseno. icon_da.gif

 

For Wuotan!Hail and Joy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burzum story je dobio jos jedan nastavak, mozda i poslednji..mada ko zna.

Sve u svemu, Varg pise da ce kad bude bio oslobodjen, nestati u Norveskoj divljini i ziveti apsolutno van civilizacije.Nece davati nikakve intervjue, nece se cuti nista o njemu.

Kako kaze, danasnja civilizacija je brod Sodome i Gomore i ide pravo ka svom unistenju.On ce iskociti iz tog broda.

Kaze da ce mozda izdati koju knjigu ali verovatno pod pseudonimom kako bi ostao anoniman i da ce mozda snimiti 1-2 albuma.Nista vise.

Ma koga interesuje neka ide na sajt pa nek procita sam sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burzum story je dobio jos jedan nastavak, mozda i poslednji..mada ko zna.

Sve u svemu, Varg pise da ce kad bude bio oslobodjen, nestati u Norveskoj divljini i ziveti apsolutno van civilizacije.Nece davati nikakve intervjue, nece se cuti nista o njemu.

Kako kaze, danasnja civilizacija je brod Sodome i Gomore i ide pravo ka svom unistenju.On ce iskociti iz tog broda.

EEEEEEE...blago njemu, kad mu se moze... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел то на сајту burzum.com. или burzum.org.? Колко ја знам, burzum.com. је одавно ван функције....

 

Проверићу оба сајта.... (;

 

Слава!

Burzum org. naravno!

Pogresio sam tamo gore i napisao com.

 

http://www.burzum.org/

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad procitah ove nove tekstove sto je pisao, mnogo mi se svidja onaj zavrsni o Burzum story.

Ovi o paganizmu su isto odlicni, jebote nisam ni slutio koliko stvari ne znam dok nisam citao ove njegove radove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema zajebancije, drago mi je sto ce to uraditi.Prozivece ostatak zivota onako kako zeli( i izgleda, kako jedino moze ).

Ipak mi je drago i sto ce najverovatnije snimiti jos par albuma.Ne mogu ni da zamislim kakvi ce to kultovi da budu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сви смо уз њега!

 

Слава му!

Nije umro jos, ali popicemo u njegovo ime.

 

Tako je.

Ono sto ce mi nedostajati kada izadje su njegova dela na internetu:" Burzum story " i " Paganism ".Nece vise biti updateova. biggrin.gif

A vreme ce pokazati sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...