Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Ma da bre..ponelo me nesto. biggrin.gif

jos sam pod uticajem prethodne strane. icon_smile.gif

OK.Meni je,ko sto rekoh,glupo da ljudi mrze Mayhem ili Burzum samo zbog tih glupavih prica.Pa nije ovo Svet Plus,majku mu jebem!Obojica su iza sebe ostavili toliko mnogo dobre muzike,to je ono sto je bitno.

 

No,kako je ovo burzum tema,vrnimo se na nju... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, Varg je kralj! biggrin.gif

 

Zajebavam se, mislim da je skoro sve receno na ovoj temi koja je, usput, bolja od vecine na ovom forumu. Mislim, niposto necemo da je gasimo, ali cinjenica je da smo ostali bez materijala. icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uruk-Hai je bio njegov projekat pre Burzuma, mislim da nije bio sam vec da je imao bend.Dakle, tamo negde pocetkom 90-ih.Onda je jos bio tinejdzer.

Posle je neke ideje iz tog benda prebacio u Burzum.

Ja sam mislio da je nemoguce doci do tog projekta ali danas na metal hammer forumu procitah post od nekog lika kako predlaze svma da cuju tj projekat.Onda sam skontao da je on verovatno to cuo, cim predlaze.. icon_confused.gificon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravio sam, Varg je prvo svirao u bendu Kalashnikov, pa je onda bend preimenovao u Uruk Hai.

 

Sve se to desavalo krajem 80-ih, a posle odlazi u Old Funeral i odatle, najzad, odlucuje da pokrene solo projekat da bi svirao ono sto njemu odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravio sam, Varg je prvo svirao u bendu Kalashnikov, pa je onda bend preimenovao u Uruk Hai.

 

Sve se to desavalo krajem 80-ih, a posle odlazi u Old Funeral i odatle, najzad, odlucuje da pokrene solo projekat da bi svirao ono sto njemu odgovara.

ne kalashnikov nego ak47

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Luciffer.UQK

Satanel is first band where Varg Played.

 

all i can say is Varg = Tru God. mrred.gif

Edited by Luciffer.UQK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Satanel njegov prvi bend.

Satanel je kratko postojao tokom 1991. i zanimljivo je da nemaju nikakav snimljen materijal..poznatiji su po tome sto su clanovi Satanela kasnije osnovali kultne bendove poput Immortal, Old Funeral, Mayhem, Dimmu Borgir i naravno Burzum.

 

A Kalashnikov i Uruk-Hai su radili krajem 80-ih, tj. od 1987. kada je Varg imao 14 godina. icon_smile.gif

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja znam, meni su samo Vargovi radovi u Burzumu interesantni i vredni pomena. Ovo pre i oni splitovi i probe - sranje kompletno, jedino sto je interesantno da se cuje kako je to sve zvucalo na pocetku. Inace, sranje.

 

 

@Luciffer.UQK

 

Varg hates your kind.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja znam, meni su samo Vargovi radovi u Burzumu interesantni i vredni pomena. Ovo pre i oni splitovi i probe - sranje kompletno, jedino sto je interesantno da se cuje kako je to sve zvucalo na pocetku. Inace, sranje.

 

 

@Luciffer.UQK

 

Varg hates your kind.

Kontam i ja da je sranje, to kaze i sam Varg..cekaj, ti si slusao nesto od pre Burzum perioda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Slayerized

Are you expecting that Varg is going to make black metal again.

I dont think so, I base in his statements in burzum.org, he has lost my support since joining to electronics.

 

Now I see who was Euronimous for real, he was the one who gathered all of them and gave them a bit of education what Black Metal is.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su dobri oni burzum demosi,sirovina totalna,bas znaju da prijaju ponekad verzije dobro poznatih pesama u tom sirovom obliku.

Da, npr. Black spell of Destruction demo verzija..ja tu ni ne cujem vokal.

ako ga i ima? icon_smile.gif

 

Trenutno se palim uz Inn i slottet fra droemen (Castle of a Dream).

Kakva je to genijalnost..krece onako brutalno, prva 3 minuta ga samo zakucava a onda od pola pesme krecu one nenadjebive melodije..

Kako je samo uspeo da sa tako sirovom gitarom odsvira onako emotivno+ one klavijature u pozadini..SAVRSENSTVO black metala kazem Ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, npr. Black spell of Destruction demo verzija..ja tu ni ne cujem vokal.

ako ga i ima? icon_smile.gif

 

Kako je samo uspeo da sa tako sirovom gitarom odsvira onako emotivno+ one klavijature u pozadini..

pa nema vokala

 

a ono sto si rekao za pesmu i jeste poenta Black metala,izrazavanje najprimalnijih emocija na sto prirodniji nacin,samo sto to ljudi gledaju kao "trookvlt"produkciju.Jebesh faggoteriju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ono sto si rekao za pesmu i jeste poenta Black metala,izrazavanje najprimalnijih emocija na sto prirodniji nacin,samo sto to ljudi gledaju kao "trookvlt"produkciju.Jebesh faggoteriju!

O tome i ja govorim..nek' proba neko od ovih " velikana " tako nesto slicno.

Zbog toga ja govorim kako volim taj stariji "tr00" zvuk..to je deco Black metal.

 

icon_rockdevil.gifpivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i ja govorim..nek' proba neko od ovih " velikana " tako nesto slicno.

Zbog toga ja govorim kako volim taj stariji "tr00" zvuk..to je deco Black metal.

 

icon_rockdevil.gifpivopije.gificon_rockdevil.gif

Naravno,nista protiv inovacija,nek radi svako sta hoce,volim ja i Dimmu i Satyricon novi,ali je to zovem jednostavno extreme metal(komercijala?Bolje Dimmu nego HIM u svakom slucaju).Ali,ako pricamo o Blacku,onda se zna sta je sta,ko razume razume,ko ne...nikad i nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tim, samo me nervira kad neko kaze da je to krs zbog produkcije i kako je komercijala bolja jer je uspela da prisvoji vecu publiku.Kao oni su uspesniji..

To samo govori da oni ne znaju koja je poenta black-a.

Videcete sta je black metal, nadam se bar jos jednom.. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Burzum demo, onda imam.

A kako zvuci, opisi malo..mislim, jel su to Burzum pesme ali u losijoj produkciji ili bas neke druge pesme?

 

-----------------------------

 

EDIT:

 

Npr. znam da postoji pesma "Depressive Visions Of The Cursed Warrior" to je pesma sa drugog dema..ali je nemam..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle cuda, nasao sam disk.

I kaze:

 

A lost forgotten sad spirit (unreleased version)

Lost Wisdom (Rough mix)

My Key to Purgatory (Rough mix)

Channeling the Power of Souls...(Unreleased version)

i Lost Wisdom i Spell of destruction sa dema 91.

 

Mislim da sam imao jos jedan disk sa nekim Vargovim cudima, mozda nadjem kasnije...moze da se desi da je tu nesto od Uruk Hai ali sumnjam. Mozda ce biti da je to ipak ono sirovo spansko sranje sto sam nekada preslusao, hehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DEMO 1:

 

Lost Wisdom

Spell Of Destruction

Channeling The Power Of Souls Into A New God

 

--------------------------------------------------------------

 

DEMO 2:

 

Lost Wisdom

Depressive Visions Of The Cursed Warrior

Lord Of The Depths

Spell Of Destruction

A Lost Forgotten Sad Spirit

Lost Wisdom (Taken from original Demo 1991)

Spell Of Destruction (Taken from original Demo 1991)

Channelling The Power Of Souls Into A New God (Taken from original Demo 1991)

Feeble Screams From Forests Unknown

My Key To The Purgatory

Rite Of Cleansure

A Lost Forgotten Sad Spirit

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ocigledno imas neke sa ovog drugog demo-a..

Kakav je My Key To The Purgatory ?

I strasno me interesuje kakva je Depressive Visions Of The Cursed Warrior..

 

---------------------------

 

A Uruk Hai verovatno nije nista posebno, ipak je tu imao 14/15 godina..ali vredi posedovati.

Kult. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...