Jump to content

Plaćanje karticom preko neta


vegeta

Recommended Posts

intezina internet viza ftw!

ball, sto ne rece to za slovenacki paypal?

btw, ako je nekome isticala inteza neka kaze da li su ga zvali iz banke po novu ili sta je vec radio. rekose mi navodno da ce me kontaktirati ali imam jos 8 dana do isteka a ne oglasavaju se, pritom su tako cutali ko pederi i kad sam je dizao pre dve godine

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 17, da li mogu imati Visa Card ili nešto slično uz pomoć čega bi mogao kupovati preko neta...

 

ako imaš ličnu kartu, možeš da otvoriš račun i da tražiš da ti se izda kartica za plaćanja preko interneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visa Internet, Banka intesa, registruješ PayPal na Sloveniju.

 

mozes li da ovo malo bolje objasnis. recimo da nemam pojma ista o ovakvim stvarima a imam vec racun u intesi, naravno, ne devizni. hteo bih narucivati neke stvari ali na tom sajtu stoji samo slovenija, sto je logicno, jel.. :) uglavnom, odem u intesu i? :) thx!

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tražiš da ti se izda Visa Internet kartica, koja će ti biti vezana za novi devizni račun. Kad dobiješ karticu, odeš na PayPal sajt, registruješ se kao da si iz Slovenije, ali staviš sve ostale podatke prave. I onda ti šljakaju i Visa Internet i PayPal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno! To oni zovu 'interbank forex', na tim konverzijicama banke zarađuju.

 

Zato ja lepo, dorale u pdže, siđem dole kod mog menjača, pogodim kupovni, pogodim prodajni za EUR, on čovek zaradi, ja srećna jer sam uštedela neku kintu, i ne dam ništa bankama. Nosim keš na put, mnogo puta sam se obrukala karticama. Ajd ovo, sediš gajbi pa neće da prođe pa probaš sutra. Ali grdno je kad pojedeš večeru pa neće da prođe :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, to ti je obično provizija za transakciju.

 

Koristim tu karticu već 4 godine i ne pamtim da su mi ikad uzeli toliku proviziju, to je 6% jbt. Da rezervišu više, to da, ali posle vrate višak.

 

Provalio sam sta je sve visa kartice obracunavaju u evru tako da ako kupujete u dolarima ili placate postoji razlika u kursu uvek

 

E ovo već da.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim tu karticu već 4 godine i ne pamtim da su mi ikad uzeli toliku proviziju, to je 6% jbt. Da rezervišu više, to da, ali posle vrate višak.

 

zavisi od vrste računa i od tarife banke. moja banka meni za transakcije sa karticama ne naplaćuje proviziju, pošto su vezane za moj TR na koji primam LD. na posebne vrste računa neke banke naplauću provizije, i to žestoke. mom ex-u su, pošto nije bio u radnom odnosu, tj račun za koji mu je kartica bila vezana nije bio tekući, na svaku ino transakciju uzimali proviziju, i to za iznose do 100 USD npr 5 EUR, a preko 2% ili tako nešto.

ali to, opet, zavisi i od poslovne politike banke. vojvođanska, sada NBG je imama brutalne provizije za te stvari.

 

Pa kako da stavim dolare u "pdže" kad su na kartici?

 

odeš u banku, kažeš teti na šalteru da ti dadne dolare, pa ih nakon toga turiš u pdže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...