Jump to content

Plaćanje karticom preko neta


vegeta

Recommended Posts

Skrill kartica. Ali toliko ti kosta da i sa skrilla prebacis na devizni racun, uradih pre par dana to isto, nebitno kolika je suma, prenos sa skrilla na devizni je recimo u Raiffeisen 300 dinara. Kada skidas skrill karticom na bankomat direkt, isto je 3 eura provizija. Obrni okreni, jedna gurmanska pljeka ostane banci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja Skrill, u principu vrlo je jednostavno, ne uzimaju nista na godisnjem nivou, samo kada otvaras i kada dizes novce. Na sajtu se samo prate instrukcije, vezes racun za mail, salju ti karticu na kucu, pa je aktiviras kad ti stigne.

 

DMW i Shinigamy, jel vi dizete u evrima ili u dinarima? Meni je provizija 1.8 dolara kada dizem u Srbiji na bankomatu, naravno uzmu mi jos para na konverziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam ni ja šta hoću, elem radio bih neke freelance poslove, jer postoji neki servis na koji ležu pare (moneybookers ili slično) koje ne moram vezivati na devizni račun banke, već ih eventualno koristiti za online kupovinu?

 

Ja koristim Payoneer karicu:

http://www.payoneer.com/

 

Mnogi freelance sajtvi mogu da se vežu za nju (Freelance, Odesk... etc), a mogu i klijenti da ti uplaćuju direktno na tu karticu (sa svoje mastercard), ukoliko imaju poverenja u tebe.

 

Poručuješ je preko freelance sajtova (ne znam da li može direktno), i ona bi trebalo da stigne za oko mesec dana (možda ti ovi iz Payoneer budu u međuvremenu zatražili skeniran ličnjak, ili pasoš, ili vozačku).

Znači registruješ se recimo na Freelancer site ( https://www.freelancer.com ), sa svojim mejlom, regularno, ko i na svaki drugi sajt.

Pa imaš tamo na Freelancer sajtu u payment opcijama da poručiš Payoneer karticu, i onda te automatki bace na Payoneer site gde upisuješ svoje podatke, mejl, i tako dalje.

Čekaš oko mesec dana, ili malo jače da ti stigne (treba im 2-3 dana do naše države, pa u Srbiji putuje mesec dana :haha: ), i stigne ti besplatno, ali ti od prve trasakcije skinu 25$.

Kasnije nemam pojma koliko skidaju, čini mi se mesečno neka mizerija... treba pogledati.

 

Meni je i drugar na neku foru otvorio Paypal, kao da sam američki državljanin, i sad na paypal mogu da primam pare, a mogu i da ih pošaljem na svoju Payoneer karticu, ali limit mi je do 500$ mesečno (pričam samo oko prebacivanja sa paypala na payoneer... ostala primanja para na payoneeru, mislim da je limit mnogo veći, možda 10.000 dolara mesečno).

 

Ja tu Payoneer koristim već 5-6 godina... možda i jače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Не знам да ли је ово права тема за дилему коју имам али ајде да пробам овде.

Приликом куповине дискова преко нета сви продавци имају опцију примања новца преко PayPal варијанте а такође постоји и могућност bank transfer. Имам ону интернет картицу у Интеза банци и њоме сам до сад плаћао искључиво и само преко PayPal-а али ме занима да ли постоји могућност да с њом шаљем новац преко те bank transfer варијанте?? И ако не могу с њом да ли постоји нека друга могућност слања новца преко тог банковног трансфера?? Ово питам искључиво из тог разлога што сви ти продавци не узимају никакву провизију за те трансфере новца преко банке за разлику од пејпал варијанте где ми већина обрачунава ону њихову провизију па ми то онда увек изађе више пара него што је сама трансакција. Мислим,ситне су то паре али зашто увек да плаћам по 1 или 2 евра више за њихове смрдљиве провизије. На крају кад сес све те ситне паре скупе на гомилу мого би да купим 1 или 2 диска приде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za bankarski transfer placas proviziju banci, koja je daleko veca od PP provizije. Ja sam slao pre pojave PP. Mislim da je bilo 1000 dinara po transakciji, sa tim da postoji rizik da te i prodavac trazi da platis i njegovu, bez obzira sto je naveo da je na njegov trosak. Tako je i meni receno pa je opet ispalo da sam morao platiti. Zaobidji to, banke su derikoze, i ove sto salju i one koje primaju. Uostalom, i ta PP provizija uglavnom ide na racun prodavca.

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije:

 

Inace, za bankarski transfer moras da otvoris devizni racun u valuti kojom placas. Ako placas u dolaru treba ti dolarski, ako placas u evrima pretpostavljam da moze i sa ovog racuna na koji ti je kartica registrovana. Ali kao sto rekoh, ne isplati se. Mozda eventualno ako je bas neka velika suma u pitanju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...