Jump to content

Plaćanje karticom preko neta


vegeta

Recommended Posts

Kad hoces da kupujes odavde obicno mozes da s prodavcem nadjes medjuresenje tipa da se cujete preko telefona i das podatke (ako imas kreditnu, ne debitnu a Virtuon i Internet su debitne) ili uradis bank transfer ili platis preko Google Checkout tako da nije nemoguce, samo je vece cimanje bez PayPal podrske.

Mene vise drka kad nema Srbije na shipping listi ali obicno hoce da azuriraju listu ili naprave izuzetak i posalju ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh i ja tu vest juce na twiteru, al' sve mi je to nesto mrsavo... Raspitao sam se kod jedne osobe koja je stalno na onim "okruglim stolovima" sto Dinkic organizuje da poboljsa IT u Srbiji i tako to, jer je njuska nanjusio gde je lova, i kaze da je datum paypal-a neizvestan, i da se ne zna tacno kada. Isti racku ko sa EU...

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar bese nije prica sa bilo kojim novim korisnicima PP-a da u pocetku pogu samo da salju tj kupuju preko PP-a ali ne i da primaju novac?

 

Ne radi se o korisnicima, već o tržištima. Hrvatima i Bosancima su prošle dobre 2-3 godine od stizanja PayPal-a do mogućnosti primanja uplata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Ima li neko iskustva za kupovinu karata preko Eventima online sa kreditnom karticom?

 

Imam jedan problem, pre tipa 3 nedelje sam kupio tri karte na Eventim.nl sa kreditnom karticom, 150 eura sve izaslo i sve je okej bilo. Transakcija prosla, dobio mail o potvrdi, sve super. I onda dve nedelje nakon toga dobijam email u kome mi javljaju da se desila greska u sistemu i da nisam dobio karte. A u medjuvremenu su se sve karte rasprodale. The Theater Equation show u Roteradamu je u pitanju. I sada, meni su pare zarobljene kod njih, niko mi ne odgovara na email-ove vec dve nedelje, spamujem ih svakodnevno, niti imam karte niti imam love. A voleo bih da dobijem karte.

 

Iscimao sam ove likove iz Eventima u Beogradu, ali oni nisu isti ogranak tako da nemaju pojma sta se desilo. I mnogo im je cudno sto se uopste to dogodilo i sto ne odgovaraju. A sa druge strane, cimam organizatore tog koncerta, oni mi javljaju da ni oni ne znaju sta se desilo, da ih Eventim tamo nesto zavlaci, da kaze da su resili sve karte a u stvari nisu, itd itd itd ...

 

Jel zna neko sta da radim u ovom slucaju? Koncert je u septembru sledece godine, al karte su se prodale u 10 minuta od izlaska na sajt ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mogu zaključim iz tvoje poruke, je da su se karte munjevito brzo prodale kao što si sam rekao! Npr na koncertu ima 100 mesta, a sistem proda 110 jel računa ljude koji otkažu ( slično kao za avionske karte). To bi dakle, objasnilo zašto nisi dobio karte tj nisi bio dovoljno brz. Druga varijanta koja mi pada na pamet, je da kartica tvoje banke nije prošla tzv "sigurnosnu kontrolu" tj nisu želeli da rizikuju sa tobom već su odma cancel kako bi kartu prodali nekom iz sigurnije zemlje npr nekom debelom Nemcu. Pošto je tražnja velika to će bez problema i učiniti.

 

Ono što me stvarno brine jesu te zarobljene pare, stvarno mi se to nikad nije desilo. Prvo treba sa njima jedan besan razgovor obaviti, preko telefona, ništa email. Valjda imaju neku telefonsku podršku. Naravno, postoji verovatnoća je da su već odradili povraćaj novca, pa da je on u putu ka tvom računu.

 

U svakom slučaju, što je brže moguće, pitaj "Gde su moji novci"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mogu zaključim iz tvoje poruke, je da su se karte munjevito brzo prodale kao što si sam rekao! Npr na koncertu ima 100 mesta, a sistem proda 110 jel računa ljude koji otkažu ( slično kao za avionske karte). To bi dakle, objasnilo zašto nisi dobio karte tj nisi bio dovoljno brz. Druga varijanta koja mi pada na pamet, je da kartica tvoje banke nije prošla tzv "sigurnosnu kontrolu" tj nisu želeli da rizikuju sa tobom već su odma cancel kako bi kartu prodali nekom iz sigurnije zemlje npr nekom debelom Nemcu. Pošto je tražnja velika to će bez problema i učiniti.

 

Ono što me stvarno brine jesu te zarobljene pare, stvarno mi se to nikad nije desilo. Prvo treba sa njima jedan besan razgovor obaviti, preko telefona, ništa email. Valjda imaju neku telefonsku podršku. Naravno, postoji verovatnoća je da su već odradili povraćaj novca, pa da je on u putu ka tvom računu.

 

U svakom slučaju, što je brže moguće, pitaj "Gde su moji novci"?

 

Karte se jesu munjevito prodavale, ali sistem je takav da kada kliknes na kupovinu karte, ti si te karte rezervisao na 20 minuta i imas vremena da platis za tih 20 minuta. Ja sam sve to odradio za 2 minuta, nije mi prvi put da kupujem preko neta karte. Odmah mi je skinuto sa Visa kreditne kartice, nikakvi skrilovi, nikakvi paypal-ovi i cuda, znaci good ol' kreditnaja, lako je dopunim sa tekuceg ili deviznog i isti mi je djavo. Cim kupim, odmah dopunim i to je to. Raiffeisen banka je u pitanju, makar oni treba da imaju neki status svetske banke.

 

Zarobljene su pare, i javili su se juce, bas nakon sto sam zvao neke tamo preko skype-a u njihovom supportu, trazio da mi se javi menadzer. Pola sata kasnije dobijam odgovor na sve moje mailove. Znaci paceri najobicniji. E sad, oni mi gle cuda, nude iste karte ali za drugi koncert, koji je sledeci dan od dana kada sam ja kupio. Ili da mi izvrse povracaj novca. Znaci nisu se sami iscimali da mi to ponude, vec eto, kada sam ja digao frku, onda ajde. A pricao sam sa organizatorkom tog koncerta, i ona mi je rekla da postoje Emergency seats bas za takve situacije za svaki dan, i rekla je da nece biti problema da dobijem te karte za petak, ali prvo da se dogovorim sa Eventimom. Znaci peru ruke jedni od drugih samo tako.

 

Poslao sam to sve ovima iz Eventima, da trazim karte za petak, jer znam pouzdano da postoje emergency mesta za petak, pa cekam da mi odgovore. Ako nista od toga ne bude, jebes ga, prihvaticu za taj dan kasnije i to je to. Al' bas mi je sad cef da isteram to svoje do kraja. Jer su ispali slepci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoka... Radim već neko vreme customer support za strane firme i to je neka praksa manje više, da peru ruke jedni od drugih. Pritom možeš da se pozoveš i na 'ugovor' koji si 'potpisao' kada si kupio kartu jer je svaki račun za internet transakciju i nezvaničan ugovor. I ono što reče Šnajder, ne bakći se mejlovima, odmah na tim lidera i menadžera i samo oštro, preti čime znaš i umeš.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da je fora bila u tome da smo, posto sam bukvalno refreshovao stranicu u 19h i cekao da krene karta, naboli neko i ja isto sediste i rezervisali na 20 minuta u isti trenutak. I onda je ispalo da smo obojica platili ta sedista. Samo su neki jednakiji od drugih :) Evo mog mail-a njima:

 

Thank you for responding,

 

I'm wondering could you send me some proof that our seats are sold before I bought it? Because it was the very first minute of releasing of the tickets. I'm pretty sure everything went smoothly with buying and paying. And I got a bank receipt, so that must count as well?

 

If you can't handle that we get tickets for friday (for which Yvette from Theater Equation organization told me they have emergency seats for problems like this) then the Sunday tickets are ok. But the problem is we already booked our flights in which we were to fly back on monday, so it will be really difficult for us to handle this (my friends and me).

 

Regards

 

Malo sam im ga dao po patetici da smo rezervisali avione i hotele iako nismo, ko ih jebe kad su stoka.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen :)

 

Nakon sto smo se cimali preko mailova, dopisivali oko toga za te karte, malo pre me je zvala neka menadzerka iz Holandskog Eventima, i prvih 10 minuta se izvinjavala, kako je greska u sistemu, prvi put se tako nesto dogodilo da se rasprodaju karte za 5 minuta, da sistem nije predvideo takve greske i tako dalje, i kao, licno se zauzela za mene, iscimala je to pozoriste za karte, i dobila je mesta za mene i drustvo, ali sa obicnim stolicama, na boljim pozicijama, tj skupljim. Znaci ne sedimo u foteljama, vec u nekim "regular chairs" i to za petak, karte koje sam i kupio bio. Tako da, win situacija za mene :)

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...