Jump to content

Hell


Spaskerock

Recommended Posts

Zaintrigirao me je bend kada su mu se pridruzili Sneap i Walkyier pre par godina, bas nakon ubistva doticnog, kako bi konacno snimili album (nekih 20-25 godina nakon raspada), i tada se zaleteh da skidam demose misleci da je nesto bas dobro...kad mucak, ispod-prosecni do prosecni NWOBHM. A i Walkyier ispao sa projekta izgleda, tako da mi je tek sad nezanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendary British occult metal act HELL will release a new single, "Save Us From Those Who Would Save Us" — a re-recording of the band's original single released in 1983 — digitally and on picture vinyl, limited to 666 copies, on March 4. The single will contain the title track backed with "On Earth As It Is In Hell", for which the band recently shot a video with director Kristian Havard of Visual Concepts UK.

 

"Save Us From Those Who Would Save Us" is the first single from HELL's forthcoming album, "Human Remains", which will be released on May 13 via Nuclear Blast Records.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hell je meni jedna od najboljih nwobhm grupa. Definitivno su jedna od originalnijih. Andy Sneap je remasterovao celokupan materijal i enormna je razlika, okacicu ako neko hoce.

 

Ne zelim da sudim nicji ukus, ali...po cemu su to oni medju najboljim NWOBHM grupama? Po tome sto se pevac ubio? Po smesnom press releasu? Po tome sto su toboze neshvaceni kult sa 10-15 demo pesama kada je vecina NWOBHM gospodara uveliko izdavala klasike i ostavljala utisak na druge, sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno, te demo pesme su jako dobre. Hit do hita zapravo. Mocna atmosfera, odlican i inventivan songwriting, veoma tajt svirka, odlican vokal.

"Klasicnost" nekog albuma nije ja mislim merilo kvaliteta benda. Klasicnost ili neki kultni status (hell je toliko ug da nema mozda ni to) je objektivna i kolektivna stvar a procenjivanje koliko muzika nekog benda zapravo valja je subjektivno u najvecoj meri i nema veze sa stvarima kao sto su priznanje, popularnost, uticajnost itd.

 

Znaci meni je recimo hell bolji od izvesnog broja nesumnjivo vaznih nwobhm bendova, samo na osnovu kvaliteta materijala. Najbolji bend sa klavijaturama u svakom slucaju.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mVkzDXow83A

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Dugo se na ovo čekalo, možda i predugo, ali evo konačno prilike da se presluša i debi ovog benda!

''Human Remains'' je baš ono što je potrebno današnjoj metal sceni. Pravi dark NWOBHM, ali sa nabijenijom produkcijom. Fantastično pevanje, pravi ''old-school'' rifovi, i pored toga što članovi nisu možda u ''cvetu mlaosti'' Hell poseduje više adrealina nego većina mlađih kvazi-bendova na sceni. Tu i tamo, možete čuti i klavijature, ne toliko često, ali sasvim dovoljno. Harmoniji i rifovi poseduju u sebi nešto mračno, prilično neobično, naročito za današnju scenu.

Pesme poseduju potrebnu energiju, ali i dosta se razlikuju jedna od druge. Mislim da pesma, za koju je urađen video ''On Earth as it is on Hell'' veoma upečatljivo predstavlja čitav album!

Evo i linka za spot:

Taman lepo ide uz ovu beatifikaciju Jovana II :)

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili,pretera ga neverovatno.Dobra je muzika,fino prase matorci,ali ti od njih napravi neke mesije koje ce obrnuti tok muzike.Preterano.Iako,ova pesma je stvarno jako dobra,nista sto nismo culi milion puta,ali valja itekako.

Spot je urnebesno smesan,pogotovo izgled clanova,pre svih pevaca.Skoro sam se upisao od smeha kaa je lik poceo praviti face i izigravati nekog zlog carobnjaka maga samana lvl 89. :haha:

Nego,procureo je ceo album?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili,pretera ga neverovatno.Dobra je muzika,fino prase matorci,ali ti od njih napravi neke mesije koje ce obrnuti tok muzike.Preterano.Iako,ova pesma je stvarno jako dobra,nista sto nismo culi milion puta,ali valja itekako.

Spot je urnebesno smesan,pogotovo izgled clanova,pre svih pevaca.Skoro sam se upisao od smeha kaa je lik poceo praviti face i izigravati nekog zlog carobnjaka maga samana lvl 89. :haha:

Nego,procureo je ceo album?

Sve je to stvar utiska i ukusa, ali evo moje misljenje deli i kolega urednik Nemackog Rock Harda Gotz Kohelmund. On ih još više uzdiže. Što se tiče David Bower-a (pevač) meni nije ni malo urnebesan niti smešan u spotu, meni se prilično uklopio u ceo imidž benda, a i jako dobro peva.

Inače album je napravljen kao jedna cela priča, u kontinuitetu, ima dosta dužih pesama tako da sve dosta zvuči avantgardno. Horovi, klavijature-sve je to još više doprinelo utisku. Meni s eposebno dopala pesma ''The Devil's Deadly Weapon'' ali ona je i najduza.

Ne znam stvarno dal' je album negde proceruo, nisam primetio do sad.

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je stvar ukusa,po meni ovo nije nista specijalno po pitanju inovativnosti i originalnosti,culi smo ovakve stvari milion puta.Ali da pesma jebe keve,tu nema diskusije.Odlicna stvar,rifovi sabijaju.Pevac je odlican vokalno,super peva i ima zanimljivu boju glasa.Ali je vizuelno urnebesan,izgleda ko jeftina kopija King Diamonda koji se previse nagledao filmova o carobnjacima i vracevima.No,to je u potpunosti nebitno,dotakao sam se toga zbog toga sto mi smesno.Ali ono sta je najbitnije,a to je muzika,je na visokom nivou.Bas me zanima kakav ce album biti u celini,ako se po jutru dan poznaje mozemo ocekivati jedan od heavy albuma godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je stvar ukusa,po meni ovo nije nista specijalno po pitanju inovativnosti i originalnosti,culi smo ovakve stvari milion puta.Ali da pesma jebe keve,tu nema diskusije.Odlicna stvar,rifovi sabijaju.Pevac je odlican vokalno,super peva i ima zanimljivu boju glasa.Ali je vizuelno urnebesan,izgleda ko jeftina kopija King Diamonda koji se previse nagledao filmova o carobnjacima i vracevima.No,to je u potpunosti nebitno,dotakao sam se toga zbog toga sto mi smesno.Ali ono sta je najbitnije,a to je muzika,je na visokom nivou.Bas me zanima kakav ce album biti u celini,ako se po jutru dan poznaje mozemo ocekivati jedan od heavy albuma godine.

Svakako, mada album ima i jako cudnih elemenata, ima pesama sa gotovo sinfo prizvukom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja sam se onesvestio kad sam pogledao spot. Gledao ga jedno 8 puta zaredom. Svi mi ok i onaj kvazi Mortiis i pevac ala King i Andy ma svi. Nije tu meni nista smesno. Dal sam lud al odavno, tipa par godina nisam se ovoliko odusevio necim. Originalnost 0. Mozda sam se razvalio na novi Wisdom al opet, originalost=Hammerfall. Mada to rade kao sto treba. Cekam album (Hell), ne znam dal je procureo nisam trazio, sutra kad se otrznim, ako neko ima link nek baci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što više slušam novi album sve mi je bolji i bolji!

Sačekaj još dan-dva i pojaviće se sve verujem jako brzo na internetu. Koliko znam specijalno pakovanje će biti izdato album plus demo snimci tako d aće neko i to sve u paketu upload-ovati jer su zapravo ti demoi važni koliko i sam album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pre par sati uradih intervju sa Kevon Bower, klavijaturstom i gitaristom. Intervju je jedan od najdužih koje sam do sad imao prilike da uradim. Kevon je jako prijatan sagovornik, a ne krije zahvalnost zato što sam im podržao bend.

Jako zanimljivi intervju, a i jako iscrpan. Ovo mi je bio jedna od najdužih intervju koje sam imao prilike da uradim nakon intervju sa Marcusom Siepenom iz Blind Guardiana.

Kad budete imali prilke da pročitate intervju mnogo stvari će vas se otkriti veza za bend. Dosta zanimljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto je neverovatno koliko puta si napisao rec "intervju" u jednom postu,pa ti si veci egomanijak cak i od Slobe Blogera. :D

Jebo intervju,dajte link za album.

jest' stvarno vidi pet puta :)

čudno da album još nije procureo, ali sve jedno, trebalo bi za dan-dva najduže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...