Jump to content

Luca Turilli


azal

Recommended Posts

Sjajan je i album grupe Dionysus Anima Mundi, francuske grupe inace, kojoj je Luka pevao na tom albumu. Sjajan power. Sve preporuke.

edit: nije mi bas najjasnija situacija sa tom grupom, ima 2 albuma Sign of truth i Anima mundi, znam da na drugom celom peva Luca Turilli, za 1. nisam siguran. Kazu da su Francuzi, zanimljivo da Luka peva na celom albumu, k'o da je njegova privatna grupa icon_smile.gif

Edited by filipenko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

New Solo Album In April!

 

Tracklisting:

1. Secrets Of Forgotten Ages

2. Mother Nature

3. Angels Of The Winter Dawn

4. Altitudes

5. The Miracle Of Life

6. Silver Moon

7. Cosmic Revelation

8. Pyramids And Stargates

9. Mystic And Divine

10. The Infinite Wonders Of Creation

Bonus 5" Single:

 

Including 3 brand new tracks from the upcoming album Luca Turilli's Dreamquest "Lost Horizons".

 

LUCA TURILLI – The Infinite Wonders Of Creation

 

With The Infinite Wonders of Creation, Turilli composed a symphony dedicated to Mother Nature; a topic that has inspired and invigorated him musically and philosophically. Immediately capturing the imagination of the listener with atmospheric sounds and continuing to draw them in with operatic female vocals and symphonic instrumentation, it becomes immediately clear that The Infinite Wonders Of Creation is an intimate and abstract album covering a wide range of themes: life, death, good, evil, the cosmos and philosophy. Songs like “Mother Nature” and “Altitudes” display the dual elegance and power of Turilli’s compositions.

 

The Infinite Wonders Of Creation marks the debut of Luca’s dual musical talents: as a guitar virtuoso and also as a prodigious keyboardist. Turilli is joined by the same band members who performed on the two previous albums: vocalist Olaf Hayer, bassist Sascha Paeth and drummer Robert Hunecke-Rizzo and guest vocalist Bridget Fogle.

 

The Infinite Wonders of Creation presents the logical extension of Luca’s well known musical attributes, both musically and lyrically; a voyage into the inner workings of artist, thinking man, and maestro. This album both wraps up one chapter in Luca’s career and points to magnificent possibilities in his future.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pustio sam malo jutros sabajle novi album, i da li zato sto sam bio neispavan i mamuran, ali to mi se ucinilo tako razvodnjeno da to niej humano. Zenski vokal preovladjuje, gomila nekih horskih viseglasja, budzeni simfonicni delovi, ali mi se iz nekih razloga pricinilo nekako ljkigavo, pa nisam imao strpljenja da slusam previse. Sad cu malo da prilegnem pa da pustim ... mozda mi se i svidi, ali prvi utisak je vise nego mlak .. mozda sam samo ubo pogresne pesme icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam jos malo i utisak je nesto bolji, da ne gresim dusu. Sta ja znam, konceptualan album gde je valjda u toj zelji da se bavi majkom prirodom morao pribeci operskoj pevacici kako bi sve dobilo neki svecani ton icon_smile.gif Ima lepih melodija, moze a se svidi ljudima koji slusaju muziku tipa Epica, Therion, Nightwish i slicno ... mislim da ovo ipak nije nista spektakularno, premda nije lose. U svakom slucaju nema nekih Ancient Forest Of Elves momenata, drugacija je atmosfera nego na prethodnim albumima, mada je Lukina simfonicnost prepoznatljiva na kilometar. Olafu izgleda dovoljno dobro ide sa Dionysusom, a u ovu pricu se svojim vokalom svakako ne bi uklopio icon_smile.gif

 

Ajd, videcemo kako ce i ovaj Lukin poduhvat da prodje. Prosle godine je izdao nek 872368234 albuma, EP-jeva, Best Ofova DVDjeva i ostalih kuraca palaca Rhapsody-ja pa da vidimo kako ce da stancuje ove solo projekte icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chek malo...

Shta je ovo : Luca_Turilli_-_The_Infinite_Wonders_Of_Creation-Promo-2006-ViC?

 

A shta je ovo :

Luca_Turillis_Dreamquest_-_Lost_Horizons-Promo-2006-ViC?

 

I kakva je razlika izmedju ova dva izdanja ? oO

pogledaj prethodnu stranu pa ces razumeti sve icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

SLushao sam TIWOC i..

 

Sta je bre ovo?!?

 

G-O-V-N-O

 

Ovo mi vishe ne ulazi ni u winamp..nema veze sa prva dva albuma..onaj me nervira kako pederski peva...uzas na uzasima..

 

++++

 

Sa druge strane LT'S Dreamquest album je odlichan! Tu ima elektronike tu i tamo..onaj zenski je super glas..ima isto dosta klavijatura ali za razliku od TIWOCa chujem i gitare! Fala kurcu..

 

Inache "Virus" je mnogo mnogo opasna pesma icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

SLushao sam TIWOC i..

 

Sta je bre ovo?!?

 

G-O-V-N-O

 

Ovo mi vishe ne ulazi ni u winamp..nema veze sa prva dva albuma..onaj me nervira kako pederski peva...uzas na uzasima..

 

++++

 

Sa druge strane LT'S Dreamquest album je odlichan! Tu ima elektronike tu i tamo..onaj zenski je super glas..ima isto dosta klavijatura ali za razliku od TIWOCa chujem i gitare! Fala kurcu..

 

Inache "Virus" je mnogo mnogo opasna pesma icon_rockdevil.gif

Znachi Kai ubo si ga kao prstom u govno icon_biggrin.gif

 

Slazem se za solo album

Slazem se za Dreamquest

...i po pitanju elektronike i onog odlichnog vokala,a Virus definitivno jeste najbolja stvar!!!

 

P.S.Ivane ae iskopaj negde ko je mlada dama koja peva na ovom izdanju icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi Kai ubo si ga kao prstom u govno icon_biggrin.gif

 

Slazem se za solo album

Slazem se za Dreamquest

...i po pitanju elektronike i onog odlichnog vokala,a Virus definitivno jeste najbolja stvar!!!

 

P.S.Ivane ae iskopaj negde ko je mlada dama koja peva na ovom izdanju icon_cool.gif

ma evo kurac pokusavam da saznam al mi nikako ne ide no.gif

Eldreane ja bi ti rado dao ako bi sacekala jedno mesec ili nesto manje posto mi ej crko rezac no.gifno.gifno.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

SLushao sam TIWOC i..

 

Sta je bre ovo?!?

 

G-O-V-N-O

 

Ovo mi vishe ne ulazi ni u winamp..nema veze sa prva dva albuma..onaj me nervira kako pederski peva...uzas na uzasima..

 

++++

 

Sa druge strane LT'S Dreamquest album je odlichan! Tu ima elektronike tu i tamo..onaj zenski je super glas..ima isto dosta klavijatura ali za razliku od TIWOCa chujem i gitare! Fala kurcu..

 

Inache "Virus" je mnogo mnogo opasna pesma icon_rockdevil.gif

Ne bih rekao!Nabavih oba,i ,iskreno,ne znam koji je bolji,barem na prvo slusanje!Solo album je dostojan naslednik prva dva,po svim aspektima,a mozda vokalno i najbolje,a Dreamquest mi je poprilicno iznenadjenje,nikako ne mogu da povjerujem da je ono Turillijev projekat,mada je fenomenalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...