Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Fina kombinacija bogami.

 

Danas sam bio na servisu s ortacima,jedan da zameni tocak i sipku sedista,mi ostali na manja stelovanja,pa smo nesto zagledali,nema neke velike razlike izmedju bajseva od nekih 13000 do 25000-30000.Sto se tice menjaca,kocnica,rucica menjaca,tockova i sl,sve su to oni najjeftiniji u ponudi,samo sto su u raznim kombinacijama(tipa na bajsu od 13000 je npr shimano tourney TZ50 zadnji,a prednji TZ20(koji kosta 240 dinara),a na adrenalinu npr zadnji je tx35 dok je prednji isti tz20,dok Monitor ima isto sve samo alu ram,ali koji je najslabijeg kvaliteta i slicne tezine skoro kao i celik,a bajs od 25000 ima prednji tz20 a zadnj sram)

Nesto osetnija razlika ide tek kod bajseva od 30000.

Tek bajs od 40000 ima neku ozbiljniju kombinaciju za klasu jace,tipa shimano deore i shimano alivio prednji i onda kako cena raste tako se ide na jos bolju opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iam problem u najavi s bajsEm: posle spuštanja niz jebacke nizbrdice Voždovca zadnja kočnica je pocela malo slabije da radi. A moje poznavanje bajseva je totalno površno i ne znam šta bi trebalo da uradim ako se nešto baš sjebe. koja je procedura za oslabljene kočnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sale 83

napred shimano deore, pozadi XT, šifteri deore - nemam zamerki, radi kao satić

 

a te cene.. misliš na nove bajseve? to je svakako previše, imaš oglase na ciklonautu, za pomenutih 300-400e imaš aždahu.

 

@ DisplejNejm

znam dobrog servisera u Zemunu, ako ti nije daleko :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da iskljucivo u radnji.Jbg nekako je najsigurnije ipak,kada nemas puno para,jos ako si neiskusan,nulti servis i te fore,dosta ce pomoci,taman malo da se uputis.A te male razlike su pokazatelj da se ne treba zanositi da je sad taj od 25k nesto mnogo bolji od onog od desetak i da ce bolje proci ako uzme bas njega.To su entry level bajsevi,i tu najvise placas ime,dok su razlike u menjacima 100-200 dinara(sto je za menjace koji su 500/600 odnosno 200/300 dinara mizerno). ili su isti.

 

Ispada bolja varijanta kupis tako neki bajsic od 13000-15000,zbudzis mu kvalitetnije menjace za 5000-6000(bas npr alivio prednji,deore nazad) i taj bajs ce vec tada biti mnogo bolji od ovog koji ce kostati dvadesetak ili mozda tridesetak hiljada.

 

 

Polovnjaci od 300-400 su vec za one koji se malo bolje razumeju u to sta traze

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek je dobro da imaš nekog ko će da te uvede u priču ako se sam ne razumeš, tj nekog ko će ti pomoći u kupovini... ja sam tako kupovao... druga stvar je to što nisu samo menjači bitni, to je početnička greška... kupiš krš, uložiš u menjače i na konju si? neće biti... nema nebitnog dela na bajku... dobar sajt za početnike...

 

nov bajk od 200e i polovan bajk od 200e su nebo i zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene zanima zasto ni jedan grad u Srbiji nema neki obezbedjen parking za bajseve. Ono, kao za auto, platis i ostavis u garazi. Smatram da bi mnogo vise ljudi vozilo bicikl da ima gde da ga ostavi bez bojazni da ce ovaj da se odveze dalje bez njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beda. Koliko samo puta vozim nekuda i skontam da sam prošao sve pre busa koji je bio u prednosti, jer za mene nema stanica i semafora, samo prazan trotoar. Da ne pominjem menjanje prevoza, kraće putanje. A i zanimljivo je voziti okolo-naokolo po gradu, bolje nego kada samo pičim ravno po kraju. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima para da ulozi u biznis, stvarno mislim da bi profitirao, placali bi ljudi i ko za kola parking samo da mogu sigurno da ostave bajs negde...

 

A frand i ja smo razmatrali.. Iznajmis neki neiskoriscen poslovni prostor koji je na prizemlju i zvrju prazan, i tu otvoris prostor za cuvanej bajseva. Bicikli ne zauzimaju mnogo prostora ako se lepo sloze. Stavis neki fazon kako se bajs predaje, tipa uzmes broj licne karte ili sta vec i das potvrdu da si primio bajs, a baj moze da se podigne samo sa tom potvrdom i licnom kartom.. Na primer. I lik koji tu radi i koji izdaje i prima bajseve. Ne bi trebalo da je skupo. Tipa "Maretovo skloniste za bajkove" ili tako nesto :haha:

samo akpiram da bi nas gradski oci jebali zbopg toga samo tako, i da bi nam trebalo milijardu potvrda, poreza i papira..

 

No kako nemamo para nismo se ozbiljnije zanosili ovom mislju. Al da tako nesto treba - treba itekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lou

Тротоар је за пешаке. Ако возиш бициклу, 'оћу милицајци да ти пишу казну

Ako sam bezbroj puta prošao pored pandura na trotoaru, šta ti to govori? ;) Osim toga, njihova bi veća briga trebalo da budu biciklisti koji voze ulicom tik uz biciklističku stazu, mnogi od njih samo ometaju saobraćaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnji offroad...

kuruze, imaš li ti 'vakih ljepota na svojim vožnjama?

 

Имаш ли ти некад на брзиномеру исписано 45 или 50 km/h?

Неки тренс или Waking the Fury у ушима и друмско летење на 4.5 бара.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@johnnyzzz: Brate.. kako si se samo uzverao dovde?!

litica je samo sa jedne strane, sa druge strane je ok nagib sa stazicama koje MB može da istera... ali uz krv, znoj i suze! samo bez ovog poslednjeg...

ako mi je zbog nečeg drago što sam rođen na jugu onda je to zbog planina, možeš da biraš no koju ćeš stranu da kreneš, bilo bajkom bilo peške...

 

Имаш ли ти некад на брзиномеру исписано 45 или 50 km/h?

Неки тренс или Waking the Fury у ушима и друмско летење на 4.5 бара.

nije valjda da brojku na brzinomeru upoređuješ sa ovakvom scenom? to što si nabrojao mi ne treba, plejer i 120km/h imam u kolima, bajk mi je za uživanje, za prirodu i čist vazduh a ne za topljenje po asfaltu i udisanje dima iz euro 2 motora... jebeš to, dosta mi je toga preostalih 99% vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda da brojku na brzinomeru upoređuješ sa ovakvom scenom? to što si nabrojao mi ne treba, plejer i 120km/h imam u kolima, bajk mi je za uživanje, za prirodu i čist vazduh a ne za topljenje po asfaltu i udisanje dima iz euro 2 motora... jebeš to, dosta mi je toga preostalih 99% vremena...

 

Не може да се пореди осећај који имаш кад седиш у ауту са оним кад возиш бајс педесет на сат.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...