Jump to content

Omiljeni TV likovi


SweetNurse

Recommended Posts

plus za barnija.

 

sad videh top gear na tv-u pa se setih...

 

http://static2.stuff.co.nz/1233108507/637/812637.jpg

 

И он, а и ова тројица имбецила. Не зна се ко је већи лудак.

 

top_gear_team_main.jpg

 

Али су зато цареви :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovako sada serije pa ću onda filmove. Što se tiče serija, uglavnom moji omiljeni karakteri dolaze iz animea, pa ajde da počnemo.

 

Johan Libert - Monster

johan.thumbnail.jpg507183-60johan_large.jpg

 

Mislim da sam dosta puta rekao da je Monster moja omiljena serija, a ovo je karakter oko koga se cela fabula serije razvija. Zapravo na samom početku dobijemo samo sliku ovog karkatera , i polako kako se serija razvija mi otkrivamo ko je on, o njegovoj prošlosti i šta je to šta ga stvorilo da postane ono što jeste u seriji. I ako ne tako strašnog nit išta posebnog izgleda, svako Johanovo pojavljivanje u seriji uliva neku jezu i neverovatnu nelagodu, da nekažem strah. A ono što je fascinanto oko njega, je što to uspeva da postigne samo dijalogom i rečima, on nema neke super moći, on nije neka ogromna mrcina poput Banea iz Batmena, on nije neki psihopata obučem u majčino odelo ali ponovo njegova pojava ostavlja strah koji će te pamtiti. Inteligentan, zanimljiv i dubok negativac, pa šta hoćete više.

 

Batou - GitS: Innocence

ghost-in-the-shell-2-innocenceb.jpg

 

Ima nešto u tome kada vam se u životu prepreči neka ogrmona sila, neka ogromna snaga koja može da vas maltretira fizički i daleko je superiorniji od vas. A ponovo kada otvori usta to su sve reči mudrosti. Nešto kao minotaur iz Satyricona , jednostavno vas ostavlja zapanjenim dok citira Miltona ili Šekspira. Nekako je dovoljno da gledaš kako leži i ispija pivo i mazi svog Hičkokovog psa uz neki lagani jazz i da posle sve njegove silne akcije gledaš lagano smireno zatišje, a ponvo da osetiš da je to nekako prirodno i dobro za gledanje. Znači akcioni heroj sidekick sa mozgom, pa šta hoćete više.

 

Laughing Man - GitS: Stand Alone Complex

225px-Laughing_man_logo.jpg

 

 

Još jedan karkater oko koga se razvija fabula cele priče. Verovatno najinteresantnija izmišljena pojava u bilo kojoj seriji u proteklih 20 godina. Laughing man nije osoba, i ako tokom serije jedan karakter će biti ličnost koja ga personifikuje. Već skup ideja i ljudi koji anonimno udruženi pod jednom zastavom rade ka nekom cilju. Anonymous you say? Da ali ovo je bilo pre nastanka 4chana i pre pojavljivanje Moota i prvog udruženja, tako da daleko da su oni bili inspiracija. Ali njegovi postupci, njegovi uticaju na pop kulturu u seriji, su stvarno unikatni. Stvarno se zapitaš šta je potrebno čoveku da izgubi svoje ja, i postane deo bezlične mase, šta je potrebno da pokreneš čoveka ili grupaciju ljudi da nešto uradi. A kasnije kada se sve to personifikuje u jednom karakteru, svi njegovi postupci su objašnjeni ko na nekom uzvišenom spasilačkom nivou, i svi ti dijalozi sa glavnim karakterom o originalnosti ideje, o našim sećanjima i iskustvima što nas definišu u ono šta smo, i postojanosti i verodostojnosti ljudskog morala.... Jednostavno duboko filozofski, misteriozni kompleks, koji ima mnogo toga da ponudi samo ako želite da slušate, pa šta hoćete više.

 

Ovo je samo tri, napisaću o još karaktera kada budem imao više vremena, pa ću onda preći na filmove.

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...