Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

vise kao stari PT, vrlo catchy ali opet vrlo proggy.

pa stupid dream/lightbulb sun.

 

 

Navukao si me sa ovim da pustim album prerano. 4 songs in, i jedino što mi ovo vezuje sa PTree-em je ovaj cover (koji je kontam Lasse radio, to su ti talk-to-the-hand, obscure-the-face fazoni).

 

Jedino doduše što imam žešći poriv da slušam "Piano Lessons".

 

 

P.S. Ne kažem da je loše, obrtaće se, samo me razočarao forumski false advertising.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kolima :D

 

:( Ja sam se tako organizovao za Bec, odlicni su bili. SW bio malo skenjan zbog Prinsa. Meni je to bio prvi put da ga gledam i vrhunski je bilo.

 

Što bre tako stidljivo, daj neki izveštaj.

 

Kakvi bili ovi novajlije na gitaru i bubnju? Vidim pao vam Dark Matter u Beču. Ja ne znam dal bih radije to ili Drag Ropes, ali šta god bude, sreća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nemamo izveštaj iz Beča, ali evo izveštaja iz Sofije :D

 

Moja misija ovoga puta je bila što sam kupio karte roditeljima, te sa njima krenuo na koncertno putešestvije. Više su išli na moju preporuku nego što su nešto mnogo slušali SW katalog prethodno, ali posle svirke mislim da sam ih bar malo konvertovao, keva kupila majicu nakon svirke koliko oduševljena :mrgreen:

 

Koncert je bio bio u Nacinalnom Domu Kulture, koji je kao kada bi Sava Centar imao 8 spratova i imao lep trg i fontanu oko sebe umesto autoputa. Komunjarsko mesto koje je dosta očuvano, ova sala gde je bio 'cert nešto ne bih rekao da inače ima mnogo muzičkih poseta (pre za partijske okupe ili govore bloggera), ali za ovu svrhu super poslužilo. Wilsonovi koncertni su mi još uvek najglasnika koncertna iskustva posle kojih ni trunku zujanja imam, a da opet sve jebeno čuješ, od Beggsovog sticka do svake dirke na Holzmanovih iljadu mugova i sintisajzera. Karta inače, za sedmi red, 20e, još malo pa krađa za 3.5h ovakvog iskustva.

 

Postava imala neka nova lica. Craig Blundell bubnjevi, definitivno bolji od onog lika sa "Raven" turneje, ali nije Minnemann (doduše, to tek primetim kad krenu metal siledžijski delovi). Gitarista Dave Kilminster, za moje pare, bolji od Govana :haha: Nadam se i da će da ostane u bendu za nadalje. Travisa ni od traga ponovo.

 

Sedeljka bila, što sam do sada u Beču uspešno uspeo da izbegnem na SW koncertima, i mislio sam da će da me smori, ali bilo je kul. Sediš i uživaš u muzici. Posebno je to bilo na HCE (album redom u celini ovog puta), s tim što sam iskrizirao malo na drugi deo Ancestral da ne skočim i headbangujem :haha: Drugi deo certa već ustajali ljudi i bilo generalno življe. Apsolutna pohvala za Bugare inače za ponašanje na koncertu, ekstra 10 poena na najminimalniji broj telefona/aparata koje sam video da sevaju ljudima iznad glave. Došli svi da gledaju i uživaju, bez da razmišljaju šta će da okače na instabook ili facegram ili šta već. Znaju ljudi kako da uživaju.

 

Lista dakle, podosta slična kao prošle godine na prvoj HCE turneji, s tim što je na ovoj prevagu odnelo par PT pikanterija, pod jedan "Dark Matter", zlo pesma. Anyway, cela lista ovako: http://www.setlist.f...a-23f12487.html

 

"Sleep Together" publika trans, nisam video onoliko ljudi da se onako sinhrono njiše još od Exita zadnjeg :haha: Upitno mi je što je krenuo opet toliko PTree da forsira...u stvari, i neka, samo se nadam da će malo narednu turneju više da promeša.

"Routine" i "Ancestral" može komotno nikad da ne izbacuje do kraja karijere iz liste, monumenti za sva vremena od pesama. Doduše, to sam pomislio i za "Watchmaker"-a i "Raider II", pa izdržali samo po dve turneje :mrgreen:

 

Prince obrada mi nije bila nešto, možda zato što mi na njoj Steva najgore zvučao, a "Lazarus" je bila posvećena Bowie-u, i tu je imao neki dobar govor o Bowie-u i generalno o muzičarima kao umetnicima, neću sve sad ovde da pišem, ima na tubetu negde sigurno, samo me je smorio kada je pohvalio Bowiea kako je celu karijeru išao napred i nikada nije hteo da gleda unazad, što hoće i on sam da radi....i onda najavi pesmu staru 10 godina :haha:

Ovo su inače jedine dve "mane" koje mogu naći svirci. Ostalo perfekcija. Jedva čekam šta će čovek sledeće studijski da radi, a i takođe se radujem narednom live susretu.

 

Pozerisanje za kraj

 

wilsons.jpg

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...