Jump to content

Metal Axe


NAJBRZI

Recommended Posts

Bend je nastao u avgustu 2010. posle raspada grupe Port Royal.

2011. je snimljen demo pod nazivom "Evil In My Eyes" sa 3 pesme. Trenutno, bend je u studiju i sprema se za predstojece svirke.

Svira se heavy speed power metal, po uzoru na US power metal osamdesetih (Helstar, Chastain, Liegde Lord, Metal Church,...)

 

Trenutna postava benda je:

Kaca Uzelac - vocal

Milos Krstic - gitara

Igor Tomic - bass

 

http://www.youtube.com/watch?v=cZI6YFk8GGM

 

Mozete poslusati pesme na nasoj facebook stranici : METAL AXE

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da ti se svidja pesma, na facebook stranici ima jos 2 pesme koje mozes da cujes.

Za jedno 2 meseca cemo gledati da napravimo svirku, prvo da se navezba dobro, imali smo muke da nadjemo bubnjara, a jos uvek trazimo jos jednog gitaristu.

Sa Port Royalom smo snimili vise demo nego album, sa 7-8 pesama, to je ostalo neizdato. Sviracemo verovatno 2-3 pesme koje smo uradili kao Port Royal.

Edited by NAJBRZI

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sama cinjenica da uopste postoji novi female fronted oldskul metal bend, me odusevljava, ali moram da budem brutalno iskren: ovaj materijal je jako jako slab. Zvuci mi kao da vam je vise stalo do osecaja autenticnosti (sto se vidi i po nazivu benda - malo jeftin potez, metal axe "bas smo oldskul" varijanta) nego do kvaliteta i razradjenih ideja.

Citava poenta 80's metala je da je svaki bend (od ovih boljih barem) imao nesto novo na ponudi, bendovi su se takmicili ko ce da raspici taj metal brze i bolje i nastojali su pritom da unesu nesto svoje u to da se izdvoje iz mase, tako da kad se pojavi novi bend sa ovakvim derivativnim zvukom, idejno i tehnicki siromasan (slabi vokali) izgleda mi kao da ste totalno ispali iz price i kao da ni tu autenticnost niste pogodili.

Na osnovu ovoga sto sam dosad cuo ne dajem vam prolaznu ocenu, mora to mnogo bolje. Prvo poradite na vokalima i smislite neke melodicne strofe, ovakvi monotoni vokali ne rade.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...