Jump to content

Only Fools And Horses (Mućke) (1981-2003)


Gothic Angel

Recommended Posts

Meni je dobra ona kad su bii u Benidormu na letovanju pa im dedu uhapsili zato sto je prelazio ulicu na crveno svetlo, a ovaj to nije znamo pa se istripovao da su ga uhapsili zbog nekog "poslica" u proslosti...I Del i Rodni ga pitaju kakvog poslica a on kaze svercovanje u toku gradjanskog rata u spaniji...A oni ga pitaju sta je svercovao a on kaze "Oruzje"...I oni kao iznenadjeni "Svercovao si oruzje u sred gradjanskog rata!"...A deda mrtav hladan " Pa to je bilo najbolje vreme za svercovanje oruzja"...

 

:):):)

 

A na kraju, Delboj da pare strazaru da pusti dedu, strazar uzme i onda pokaze papir da je deda oslobodjen, koju je Delboj tad facu slozio :)

 

Ali najbolje mi je kad se Rodni hteo osamostaliti, kao nece da radi sa delbojem, pa nazove oglas za novi posao, kad se javi Delboj(koji je dao taj oglas) i prica iz druge sobe...pa onda dodje do Rodnija, kako sam umirao od smeha tada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):)

 

A na kraju, Delboj da pare strazaru da pusti dedu, strazar uzme i onda pokaze papir da je deda oslobodjen, koju je Delboj tad facu slozio :)

 

Ali najbolje mi je kad se Rodni hteo osamostaliti, kao nece da radi sa delbojem, pa nazove oglas za novi posao, kad se javi Delboj(koji je dao taj oglas) i prica iz druge sobe...pa onda dodje do Rodnija, kako sam umirao od smeha tada :)

 

 

E ja sam vristala od smeha...Mislim stvarno to im je bila jedna od najboljih epizoda..."Jesi li ti jedan od Troter brace"-"Ne ja nemam brata"...Del pozeleni..."Cuo sam da je onaj stariji veoma zgodan i uspesan ali da mu je mladji brat kreten"...Rodni zamuckuje" kao sto rekoh nemam brata"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja sam vristala od smeha...Mislim stvarno to im je bila jedna od najboljih epizoda..."Jesi li ti jedan od Troter brace"-"Ne ja nemam brata"...Del pozeleni..."Cuo sam da je onaj stariji veoma zgodan i uspesan ali da mu je mladji brat kreten"...Rodni zamuckuje" kao sto rekoh nemam brata"...

 

Genijalno :)

 

Ja inace obozavam engleski humor, imaju par odlicnih serija...

Ali Mucke su nesto posebno...da se ja pitam tj. da sam na vlasti, ko ne voli mucke, odmah bi bio oznacen kao osoba sa nedostatkom smisla za humor....plus je ta osoba glupak...i peder :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genijalno :)

 

Ja inace obozavam engleski humor, imaju par odlicnih serija...

Ali Mucke su nesto posebno...da se ja pitam tj. da sam na vlasti, ko ne voli mucke, odmah bi bio oznacen kao osoba sa nedostatkom smisla za humor....plus je ta osoba glupak...i peder :)

 

 

Britanci imaju najbolji humor na svetu...Mislim ja ne kapiram ljude koji vole americko djubre poput prijatelja? ja nisam gledala ni jednu epizodu da je smesna...Sve je isfolirano i usiljeno...Kod Britanaca imamo pravi humor...recimo Crna guja i Nepristojni ljudi su im jako dobre serije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Britanci imaju najbolji humor na svetu...Mislim ja ne kapiram ljude koji vole americko djubre poput prijatelja? ja nisam gledala ni jednu epizodu da je smesna...Sve je isfolirano i usiljeno...Kod Britanaca imamo pravi humor...recimo Crna guja i Nepristojni ljudi su im jako dobre serije...

 

Svaka cast! CrniaGuja je zakon! Nepristojne ljude sam toliko voleo, da sam gledao i na poslu, cak mi je bilo krivo kad mi kupac dodje za vreme serije, bas su ludi :D

 

Ma u Americi je sve izvestaceno, odvratno...a to se prodaje...i sve vise ljudi prihvata to smece...

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad su isli na maskenbal kao Betmen i Robin, pa dosli na zabavu a nisu znali da je zabava otkazana jer je domacin umro :) A oni veselo upadaju :)

A uspit im se pokvario kombi pa su isli kroz grad u kostimu...a Rodni komentrise kako ce ih prebiti ovi sto izlaze iz pabova na fajrontu kad ih vide tako obucene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad su isli na maskenbal kao Betmen i Robin, pa dosli na zabavu a nisu znali da je zabava otkazana jer je domacin umro :) A oni veselo upadaju :)

A uspit im se pokvario kombi pa su isli kroz grad u kostimu...a Rodni komentrise kako ce ih prebiti ovi sto izlaze iz pabova na fajrontu kad ih vide tako obucene :)

 

 

Najaca scena...Miss mekenzi pljackaju ulicari a njih dvojica trce onako obuceni... :) ...I na pogrebu Trig ih gleda onako obucene i kaze ja nisam znao da je otkazan maskembal...A Del kaze nismo ni mi...A Trig kao iznenadjen "Stvarno?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Lad god gledam filmove iz tog perioda, uvek se secam njenog 'najn'..."

-"Sto, jel to zato sto je imala toliko prstiju?"

 

...

 

"Pretpostavljam da me je volela na svoj nacin. Uvek mi je naplacivala manje nego drugim momcima"

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najaca scena...Miss mekenzi pljackaju ulicari a njih dvojica trce onako obuceni... :) ...I na pogrebu Trig ih gleda onako obucene i kaze ja nisam znao da je otkazan maskembal...A Del kaze nismo ni mi...A Trig kao iznenadjen "Stvarno?"

 

 

:):):)

 

 

Rodni u nekom problemu pa se Albert nusi da mu pomogne...i naravno pocne pricu sa njegovim cuvenim - Tokom drugog svetskog rata... , tu Rodni iznervirano kaze da nikako ne spominje drugi svestki rat jer je dosadan sa tim....Onda Albert kaze da nece i pocne ispocetka....

Tokom oruzanog sukoba izmedju Engleske i Nemacke.... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo alo je krsh. Secam se da sam kao klinac to gledao i da mi je bilo smesno, danas kad to vidim stvarno vidim kako sam bio naivan. Suvise su ocigledni, napadni i stalno ponavljaju iste fore.

 

 

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najaca scena...Miss mekenzi pljackaju ulicari a njih dvojica trce onako obuceni... :) ...I na pogrebu Trig ih gleda onako obucene i kaze ja nisam znao da je otkazan maskembal...A Del kaze nismo ni mi...A Trig kao iznenadjen "Stvarno?"

 

 

:):):)

 

 

Rodni u nekom problemu pa se Albert nusi da mu pomogne...i naravno pocne pricu sa njegovim cuvenim - Tokom drugog svetskog rata... , tu Rodni iznervirano kaze da nikako ne spominje drugi svestki rat jer je dosadan sa tim....Onda Albert kaze da nece i pocne ispocetka....

Tokom oruzanog sukoba izmedju Engleske i Nemacke.... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedna od najjacih scena kada Del donese onu antenu za terasu, za koju se kasnije ispostavi da sluzi da se njome navode avioni na aerodromu :) :) :)

 

I kada ofarbaju kevi spomenik(koji je inace, kao i sve sto je del boy napravio cist kiceras) fluorescentnom farbom :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Friends ima histericnih momenata, u stvari je sjajno pisana serija prvih 4-5 godina. No, to je serija koja ide na 'prime time' TV pa je samim tim i napravljena za najsiri moguci krug publike. Ameri inace imaju sjajnih komedija poslednjih 30-tak godina, ali ne verujem da su ih mnogi van Amerike i gledali. Sem opet nekih prime time izuzetaka, kao Simpsons, Seinfeld, Married With Children, Will & Grace, Frasier, M.A.S.H., Murphy Brown, Cheers i tako to. Mozda Sex & The City iako je to prvo islo na kablu, vruca je tematika.

 

Trenutno recimo idu sjajne serije tipa Entourage, Scrubs, 30 Rock, Curb Your Enthusiasm (remek delo), The Office (americki je jedno 10 puta bolji od britanskog) i tako dalje. Brdo jedno, za svaciji ukus. Naravno, Ameri prikazuju i sve poznatije britanske komedije, repriziraju ih bez problema.

 

Medju mojim apsolutnim favoritima unazad 15-tak godina su :

 

Dream On

3rd rock from the Sun

Larry Sanders Show

Action

 

 

Na zalost retko ko je imao prilike da vidi makar i jednu epizodu ovih serija pa se ljudi tripuju da se ljudi u Americi smeju samo u 8 sati uvece.

 

Da se razumemo, Mucke niko ne spori, i to je kultno remek delo kao i niz britanskih komedija iz 60-tih, 70-tih i ranih 80-tih. Posle toga su otisli do djavola sa humorom. 'Da Ministre' (prvi serijal) je isto histerican.

 

 

Godinu dana pre nego su se pojavili Pythonovci sa Letecim Cirkusom (1969) desio se po meni nenadjebiv engleski komicni momenat u vidu Dave Allen Show-a. Ako se nekome ikada posreci da pogleda ikakav materijal od ovog lika, nazdravlje. Ja ne smem da grickam niti pijuckam dok ga gledam da se ne bih zadavio.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):)

 

 

Rodni u nekom problemu pa se Albert nusi da mu pomogne...i naravno pocne pricu sa njegovim cuvenim - Tokom drugog svetskog rata... , tu Rodni iznervirano kaze da nikako ne spominje drugi svestki rat jer je dosadan sa tim....Onda Albert kaze da nece i pocne ispocetka....

Tokom oruzanog sukoba izmedju Engleske i Nemacke.... :)

 

:) :) Jedan od ultimativnih OFAH momenata! Dodushe, u pitanju je Del Boj u toj sceni, ne Rodni. Kaze neshto tipa "If you say "During the war.." just one more time..! I'm gonna pour this cup of tea on your head!".. Tu sledi pauza..pa Albert:"During the 1939-1945 English-German battles.." Dobro nije battles, ne mogu da se setim koja rech ide tu :)

 

To je prva od one tri "zadnje" epizode OFAH. Mislim, zao mi malo shto se nije tad zavrshila serija. Trotters se obogatili i cao. Ne kazem da su epizode koje su napravili posle toga loshe, naprotiv! Ali mi je cela ideja sa tim da se serija zavrshi ovakvih happy end-om, mnogo dobra, jer je i ispunjen neki cilj..A ovako su napravili neki krug, i maltene ih vrnuli na isto..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna od najjacih scena kada su Del i Rodni otisli u neki fensi bar u Celziju,i poceli da bare neke dve piculje.Naravno,Del Boj im kenja kako je Rodni profi teniser a on njihov menadzer,a Rodni bleji okolo i ne obraca paznju na konverzaciju.Del sere kako su sada u Americi da se Rodni privikne na novu vestacku travu astroturf.I jedna od riba ga pita "Rodni,sta vise volis,travu ili astroturf?",Rodni se onako blentavo okrene i kaze: "Ne znam,astroturf nikada nisam pusio." :) I onda onaj Del Bojev pogled k'o da ce da ga ubije i naravno "Ju plonkaa". :) Uvek se iskidam na tu scenu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna od najjacih scena kada su Del i Rodni otisli u neki fensi bar u Celziju,i poceli da bare neke dve piculje.Naravno,Del Boj im kenja kako je Rodni profi teniser a on njihov menadzer,a Rodni bleji okolo i ne obraca paznju na konverzaciju.Del sere kako su sada u Americi da se Rodni privikne na novu vestacku travu astroturf.I jedna od riba ga pita "Rodni,sta vise volis,travu ili astroturf?",Rodni se onako blentavo okrene i kaze: "Ne znam,astroturf nikada nisam pusio." :) I onda onaj Del Bojev pogled k'o da ce da ga ubije i naravno "Ju plonkaa". :) Uvek se iskidam na tu scenu! :)

 

 

Da i ono sa Dzimijem Konorsom i Dzimijem Konelijem..."Ne, njega je izbacio u prvom kolu..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...