Jump to content

Premier League


Јарослав

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

njihove su pare, pobogu, nisu moje

 

ne traži Barselona Nejmara za džabe, dakle on ima potencijal, i što da ne ode u Siti umesto u Barsu, nije ta Barsa neki klub s ko zna kakvom tradicijom, kao i Siti je počela da se pojačava osamdesetih godina pa uvalila jednu LŠ devedesetih, sad je kao ona neki tim s tradicijom a Siti je gologuzan

 

ja mislim da Siti greši što nudi tolike pare za jednog igrača a tim im vapi za 4-5. Da je najbolji na planeti ne vidim poentu, nije ni Maradona mogao sam da osvoji LŠ, tj nije ga ni osvojio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ta Barsa neki klub s ko zna kakvom tradicijom, kao i Siti je počela da se pojačava osamdesetih godina pa uvalila jednu LŠ devedesetih, sad je kao ona neki tim s tradicijom a Siti je gologuzan

 

Siti se ojacavao 80.-ih?Sta lupetas ti?A ako Barsa nije tim sa tradicijom,onda nije ni Milan.Realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

rekoh da se Barsa pojačavala osamdesetih jbt i kakve veze ima Milan sa tim? Da dođu Arapi u Sampdoriu ja se ne bih žalio niti mislio da je nastupila smrt fudbala. Milan je imao svoje momente, i realno je ispred Barselone po tradiciji, ali ima timove koji su i ispred njega.

 

šta je Barsa doprinela fudbalu u XX veku, apsolutno ništa, eo ovo su titule u Španiji 1959–60, 1973–74, 1984–85, 1990–91

 

imala ih je četrdesetih i pedesetih godina kad se igrao amaterski fudbal, a onda u 30 godina 3 titule sve do devedesetih

 

zajebite te priče sa tradicijom, ona jeste ispred Sitija ali nije toliko da neko sere kao da je maltene fudbal uništen dolaskom Arapa

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh da se Barsa pojačavala osamdesetih jbt i kakve veze ima Milan sa tim? Da dođu Arapi u Sampdoriu ja se ne bih žalio niti mislio da je nastupila smrt fudbala. Milan je imao svoje momente, i realno je ispred Barselone po tradiciji, ali ima timove koji su i ispred njega.

 

šta je Barsa doprinela fudbalu u XX veku, apsolutno ništa, eo ovo su titule u Španiji 1959–60, 1973–74, 1984–85, 1990–91

 

imala ih je četrdesetih i pedesetih godina kad se igrao amaterski fudbal, a onda u 30 godina 3 titule sve do devedesetih

 

zajebite te priče sa tradicijom, ona jeste ispred Sitija ali nije toliko da neko sere kao da je maltene fudbal uništen dolaskom Arapa

 

 

Napusti sport. Molim te.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вала ово што прича је истина. Неки клубови имају традицију, неки не, па шта? Је л' треба у наредних сто година исти клубови да доминирају у свим лигама? Која је онда поента играња фудбала? Реал, Манчестер, Барселона, Милан, Јувентус, Бајерн итд. су пуни пара, а смета им кад неки Арапи улете у ПСЖ, Сити, Руси у Монако и Челси... И треба да улете, ем ће бити занимљивије, ем је лепо видети да и великани у данашње време могу да дувају курчину (неки и по 20 година). Свакако је боље да се за врх табеле у, на пример, Енглеској, бори 5 или 6 клубова, уместо 3.

 

Ти клубови који имају традицију су деценијама имали своје судије, одређивали правила такмичења, трансфера, формирали лиге, како у својим земљама, тако и међународне, отимали играче малим и сиромашним клубовима, подметали, крали, а сада одједном не ваља кад дођу Абу Бекири и уложе милијарде.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вала ово што прича је истина. Неки клубови имају традицију, неки не, па шта? Је л' треба у наредних сто година исти клубови да доминирају у свим лигама? Која је онда поента играња фудбала? Реал, Манчестер, Барселона, Милан, Јувентус, Бајерн итд. су пуни пара, а смета им кад неки Арапи улете у ПСЖ, Сити, Руси у Монако и Челси... И треба да улете, ем ће бити занимљивије, ем је лепо видети да и великани у данашње време могу да дувају курчину (неки и по 20 година). Свакако је боље да се за врх табеле у, на пример, Енглеској, бори 5 или 6 клубова, уместо 3.

 

Ти клубови који имају традицију су деценијама имали своје судије, одређивали правила такмичења, трансфера, формирали лиге, како у својим земљама, тако и међународне, отимали играче малим и сиромашним клубовима, подметали, крали, а сада одједном не ваља кад дођу Абу Бекири и уложе милијарде.

 

 

To što nije ukapirao šta mu je Lemi rekao i izlupetao gluposti ide na stranu, a to što je uporedio jednu fudbalsku veličinu kao što je Barselona sa Sitijem neću ni da komentarišem.

 

No, na stranu to, da se bacimo na Arape i milijarde. Dođe Arapin u Mančester Siti i ponudi sto miliona za Nejmara. Ala je zanimljivo u pičku materinu. Hipotetički gledano, da Nejmar pređe u Siti, za te pare, meni je to smrt fudbala.

 

Veliki klubovi otimaju igrače manjima od sebe, to se u fudbalu radi. Abu Bekiri ulažu milijarde jer im je dosasdno u životu, a ne zato što su ljubitelji fudbala. Abramovič je posle nekoliko godina u Čelsiju pričao kako će početi da se bavi sakupljanjem umetničkih dela jer mu je fudbal dosadio. Jebe mi se za njihove pare ali...

 

 

P.S. Neki i po 25 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to je to, ne žalim nijedan klub bre, nek crkne Milan ako treba samo da mi ne sole pamet kako je transfer igrača u Monako nekakva nepravda

 

ugledajte se na NBA, gde Dalas i Majami osvajaju titule, neće valjda samo Seltiksi i Lejkersi?

 

Како ти мењаш тезе, јеботе. :haha:

 

pojasni, molim te

 

To što nije ukapirao šta mu je Lemi rekao i izlupetao gluposti ide na stranu, a to što je uporedio jednu fudbalsku veličinu kao što je Barselona sa Sitijem neću ni da komentarišem.

 

 

gluperdo, gde je ta Barselona bila pre 20 godina?

 

Gde, ajde više reci gde je bila. Znam gde si ti bio, u usranim pelenama! ALi gde je Barsa bila?

 

Kad sam gledao Deja kako se išorava po Barsi, eto gde je bila

 

jbt, pokažite mi tu ''tradiciju'' Barselone, samo jel treba da vam dokazujem da se tradicija odnosi na nešto duži period od 20 godina, pri čemu ta Barsa stvarno jeste u vrhu fudbala tek desetak

 

maestralnih desetak godina, tu nema spora, ali gde su bili osamdesetih, sedamdeseith? Gde bre?

 

Dakle, pričamo o Sitiju koji je danas isto ono što je Barsa bila osamdesetih, i u čemu je tu problem?

 

Ispade da ako si trošio 1980. onda je to ok pošto si sada deo tradicije, a ako trošiš sada onda to nije ok, sve dok ne postaneš ''tradicija'' tamo neke 2030. godine. LICEMERJE.

Edited by Bata Životinja
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

А власници и директори Манчестера, Јувентуса, Реала улажу због љубави према фудбалу?

 

Та вест о Нејмару ми није јасна, пошто он има неку клаузулу по којој за отприлике 65 милиона евра може да иде, тако да нема логике у нуђењу више новца. Но, не видим зашто је то смрт фудбала. Тај Сити ионако не отима играче који би, да га нема, отишли у Евертон или Парму, него би их купили Милан или Реал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojasni, molim te

 

кажеш да се Сити ојачавао '80-тих, па кад ти Леми укаже на ту глупост и то да ни Милан нема традицију, ти причу пребациш на Милан у контексу да се они нису појачавали '80-тих. мешаш бабе и жабе.

 

што се остатка поста тиче - не бламирај се.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nije ta Barsa neki klub s ko zna kakvom tradicijom, kao i Siti je počela da se pojačava osamdesetih godina pa uvalila jednu LŠ devedesetih

 

jbt, hajde, hajde stvarno da pretpostavim da je tebi lakše da budeš budala pa da zaključiš da ja govorim da se Siti pojačavao osamdesetih a ne da se Barsa pojačavala tada na sličan način kao Siti danas. Dakle početak Barsinog i Sitijevog pojačavanja je sličan. To je poenta.

 

Ti misliš da sam ja rekao ovo prvo? Da li si ti NORMALAN?

 

Što se ostatka posta tiče - puši kurac.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

А власници и директори Манчестера, Јувентуса, Реала улажу због љубави према фудбалу?

 

Та вест о Нејмару ми није јасна, пошто он има неку клаузулу по којој за отприлике 65 милиона евра може да иде, тако да нема логике у нуђењу више новца. Но, не видим зашто је то смрт фудбала. Тај Сити ионако не отима играче који би, да га нема, отишли у Евертон или Парму, него би их купили Милан или Реал.

 

Kupili bi ih Milan ili Real, ne Siti ili Anži. Pošto su Milan ili Real fudbalske veličine, a Siti prosečan klub u Engleskoj. Milan ili Real ne bi ponudili 100 miliona za Nejmara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Najbolje bi bilo da ni Partizan i Zvezda nikad ne napreduju, da vide LŠ svakih 5 godina i izgube sve tekme u grupi, samo da jadni Milan i Real ne oslabe malo, jer su ''fudbalske veličine''

Share this post


Link to post
Share on other sites

А они су основани као фудбалске величине или су то постали током година? Зашто онда спречавати још некога да постане фудбалска величина?

Неки треба да пропадну, други се уздижу, тако то иде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А они су основани као фудбалске величине или су то постали током година? Зашто онда спречавати још некога да постане фудбалска величина?

Неки треба да пропадну, други се уздижу, тако то иде.

 

Zato što se fudbalska veličina ne postaje tako što ti tata da jednu naftnu bušotinu pa ti odeš kupiš klub i preko noći on postane veliki. Postane bogat, moćan i ozbiljan igrač na tržištu ali ne i veliki klub.

Ja nemam apsolutno ništa protiv Sitija, čak šta više ni protiv ulaganja, ali mi je odvratno poslovanje takvih projekata i stavljanje u isti koš sa Barselonom, na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако буду освајали трофеје, ти клубови ће постати велики и то је сва мудрост. Не видим разлику између куповине гомиле играча када то ради Сити и када то ради Реал.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da danas ne možeš postati veliki klub ako nemaš ogromne pare. Čak i ako uspostaviš odličan sistem i godinama praviš tim, na kraju sve to ode u "velike" klubove. Hint: Borusija

 

bas sam sada na njihov primer pomislio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da danas ne možeš postati veliki klub ako nemaš ogromne pare. Čak i ako uspostaviš odličan sistem i godinama praviš tim, na kraju sve to ode u "velike" klubove. Hint: Borusija

 

To što je Gece otišao u Bajern je do njega, ne do kluba. Aktivirali su klauzulu, on je pristao i eto ga. Borusija je uzela dve titule zaredom, igra u finalu LŠ, uzeli su kup (dva?) i imaju sjajnog menadžera pride. Znači, Borusija je prilično zdrava trenutno, ne?

 

Ако буду освајали трофеје, ти клубови ће постати велики и то је сва мудрост. Не видим разлику између куповине гомиле играча када то ради Сити и када то ради Реал.

 

 

Real je specifičan klub, zato sam se trudio da ih ne spominjem. Kad iza tebe stoji kralj onda je to nešto drugo. Ne kažem da Siti neće postati veliki klub u nekoj budućnosti ali će morati 'leba da se najedu za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji "mali" klub koji je osvoji LŠ je Porto. Koji i nije baš mali. I ko zna kada će neki drugi klub uspeti isto. A da ne pominjemo klubove iz Srbije i Rumunije.

 

To što je Gece otišao u Bajern je do njega, ne do kluba. Aktivirali su klauzulu, on je pristao i eto ga. Borusija je uzela dve titule zaredom, igra u finalu LŠ, uzeli su kup (dva?) i imaju sjajnog menadžera pride. Znači, Borusija je prilično zdrava trenutno, ne?

Kagava, Gece, Levandovski, moguće Humels i Blašikovski. I ko će onda da igra?

 

Ne kažem da je titula u Nemačkoj mala stvar, ali ako ostanu bez pola tima, naredne godine mogu samo da sanjaju osvajanje LŠ. I Arapi i Rusi sigurno ne prave timove za osvajanje francuske i engleske lige, već LŠ pre svega.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...