Jump to content

Jelen super liga


Јарослав

Recommended Posts

Lemi, ne navijam vise za reprezentaciju. Ne vidim smisao u tome.

Ne samo da ne navijam u fudbalu, ne navijam niti u jednom sportu sem mozda odbojke.

Vise ni vaterpolo jer ne mogu da gledam sta se radi sa VK Partizan.

 

Napredak i Radnicki Nis su na listi klubova koje prezirem. Zelim i gasenje, zatiranje svakog traga.

 

Par pitanja.

 

Najpre za Bokija.

 

Jesi li gledao Sukera u Osijeku? Ako nisi, sigurno si zakacio Vlaovica. Bas listam ovih dana Sport iz 1990/91. i vidim da su istresli i Partizan i Zvezdu u Osijeku iako su bili prosek epika te godine.

 

Naleteo sam da je Dinamo iz Vinkovaca (promenio ime u Cibalija) tj. njihovi igraci 1990. kad su gostovali u Uzicu, protiv Slobode, banuli u neki Titov muzej, ili sta vec, dohvatili knjigu utisaka i upisivali U, zivela Hrvatska itd. Javnost bila zgranuta.

 

Koki, kako su reagovali tvoji kad su saznali da navijas za Partizan? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

te teorije ti ne piju vodu, jer navjiaš za Partizan i pored svih lopovskih uprava

taj FSS sigurno nije pokrao para koliko Đura, ovi, Bjeković i ostala gamad

 

bolelo ih uvo, niko više i ne prati, jedino teča bio radostan :D

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu jbg, ne mogu ti to objasniti. Ne lozi me reprezentacija. Jebe mi se sta god da urade. Jos sam i ogorcen na mnoge stvari, pa sve to povecava nezainteresovanost.

 

FSS nije pokrao? haha dobro, nije.

 

Danas listam Sport iz 1991. i neki funkicioner FK Pristine se prezivao Dutina. Proneverio neku lovu, pa kidnuo tj. niko nije znao gde je. Bio naslov: Dutina lopove. Mislio sam da uslikam, pa podelim, ali otisak je krs, kamera krsh, pa sam odustao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obsessed, kad smo kod Mijata, posle jedne utakmice Milos Milutinovic ga izribao u svlacionici kako je bio najgori na terenu. Mijat svestan toga, besno bacio kopacke i sutirao, a Milutinovic jos vise popizdeo i rekao mu da to ne radi jer je u pitanju drzavna svojina. :haha:

 

Bila i ona cuvena afera kad su suspendovali Djurdjevica jer je unosio baklje pred derbi. Posle navijaci trazili da ga vrate, pa bilo natezanje. Nije igrao protiv Sosijedada, a rekao da ce da putuje u Spaniju o svom trosku. :) Kakav je to Bog bio haha. Voleo bih da procitam neki noviji intervju sa njim. Znam da je zaglavio zbog zelenasenja ili reketa, tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: uvek sam voleo što je bio takav nadrkan

 

ja bih još jednom posle više godina bacio apel (znam da Major nema i da sam već pisao o tome, ali možda slučajno vidi neko ko nije video ranije) ako neko ima Tempo iz 2003. neki jesenji/zimski broj, na naslovnoj je čini mi se Savo u dresu Selte, a unutra lista dobitnika nagrada za neki likovni konkurs, crtanje igrača Partizana, ja sam bio sedmi :D plaćam zlatom za sken

i keva bacila to, i dalje ne mogu da verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedino da odes u Narodnu biblioteku u BG koja sve to poseduje.

http://www.vbs.rs/scripts/cobiss?ukaz=DISP&id=2355179831779408&rec=17&sid=1

 

To ti je to.

 

Ja se nadam da ce za par godina neka dobra dusa sve to skenirati, od prvog do zadnjeg broja.

I to i Partizanov Vesnik (i to ima u biblioteci).

Kakvo je to blago, ljudi moji. Zato uzimam PFC Historical. Gresna dusa bila svakom Grobaru koji ne pazari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kraju ću stvarno i da odem. najjače što je nagrada bila nekakav Partizanov LŠ kalendar za 2004, koji inače nikad nisam dobio :haha: ali bih jako voleo da imam to, nosio sam u školu da pokazujem učiteljici :haha:

PFCH sam angažovao drugara da mi pokupi poslednji jerbo jelte, ne šalju u inostranstvo

a Tempo realno bio u to vreme već klasična žuta novina, oni stari brojevi (imao sam prilike da ih listam od dede, tetke itd) su bili već ozbiljnija priča

ali meni kao klincu to bilo vrh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, to sto si gledao Radnicki KG-Partizan 2:2 jel to bilo nesto skorije, tipa ona generacija Radnickog koju je Koroman uveo u Prvu ligu sa penaltika u barazu protiv Cuke ili je to bilo s kraja 90-ih, mada ako dobro pamtim to je bio kup Yug a Radnicki dobio 3:2

Ako je 2:2 u pitanju a to je godinu dve posle 2000, to je onaj cuveni projektil Spasica sa pola terena iz slobodnjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kraju ću stvarno i da odem. najjače što je nagrada bila nekakav Partizanov LŠ kalendar za 2004, koji inače nikad nisam dobio :haha: ali bih jako voleo da imam to, nosio sam u školu da pokazujem učiteljici :haha:

PFCH sam angažovao drugara da mi pokupi poslednji jerbo jelte, ne šalju u inostranstvo

a Tempo realno bio u to vreme već klasična žuta novina, oni stari brojevi (imao sam prilike da ih listam od dede, tetke itd) su bili već ozbiljnija priča

ali meni kao klincu to bilo vrh

 

Da, da, Tempo je tad postao sportski tabloid. Uzmi,recimo, Stankovica i Ivica i dovedu Kseniju Pajcin, pa odrade fotke sa pistoljima, u nekim retardiranim trenerkama. Onda ide intervju sta vole da jedu, gde izlaze, kakve devojke vole itd. Svaki drugi poster im je bio neko iz reprezentacije u trenerci fsj kako sedi u nekom kaficu.

Drugar tih godina trazio na poklon neke postere i poslali mu punu kutiju. Ono, bar 100 komada je bilo. Bruka.

 

Ja se secam kad je izlazio Super Sport, pa je bio neki specijal sa posterima. Nikad ga nisam nasao da ga kupim. Bio unutra i Boban. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Super Sport bio bruka novina. Unutra gomila dobrih stvari. U svakom broju objave sastave neke lige, prelazni rok, istorijat nekog top kluba, istorijat nba klubova. Plus posteri bili sto puta bolji nego oni iz Tempa.

 

Skoro sam na Limundu kupio prvi broj koji je izasao 1994. Bora Milutinovic na naslovnoj. Cuvam ga kao oci u glavi.

 

Setih se u vezi Prosineckog.

1990. Hrvati odigrali prvu utakmicu i to protiv Amerike. Koliko je tad bilo retardirano sto je dozvoljeno da se tako nesto odigra. Kao kad bi sada Vojvodina igrala prijateljske meceve. Tad je igrao i Kujtim Salja za Hrvate. :haha: Drugu odigrali protiv Rumuna i vec su poceli da prave okvir buduce reprezentacije. Boban, Suker. Stimac, Jurcevic, odigrali prvi mec. Robi ne. On je tvrdio kako je njegova zemlja Jugoslavija i on ce igrati jedino za nju. Hrvatska ga ne zanima.

 

Cak su Hrvati igrali i rukometne prijateljske utakmice. Branio i Beli Stojanovic. Ja sam se zgranuo kad sam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

te teorije ti ne piju vodu, jer navjiaš za Partizan i pored svih lopovskih uprava

btw, očekivao sam ovde da će izbaciš Bobana iz onog dokumentarca kad priča o himni sa "to je ljubav" :D

 

pričala mi skoro tetka, ja se ne sećam toga, da mi je kao detetu rekla da mi neće kupi više ništa dok ne pređem za Zvezdu da navijam

odgovor mi je navodno bio "ne moraš"

 

znam za to, tu su nosili one sitne kockice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sestrica skolujem da bude nas.

Kupovala mu sestra sveske za skolu i izabrao Partizanovu za matematiku. Srce mi je puno.

 

Gledam kosarku, igra Zvezda.

On dolazi i vidi CZV i kaze:

- Crvena zvezda...jel ti navijas za Zvezdu?

- Ne.

- Pa sto onda gledas? :bigblue:

 

 

- Ujak, kod mene u odeljenju za Partizan navijamo samo ja, Milutin i Marko. :bigblue:

 

 

Gledamo Ramba i Rokija do iznemoglosti. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja skoro odgledao Terminatora kec i dvojku, prvi put u životu od početka do kraja

 

e to to, upravo takvih stvari se i sećam.

obavezno sam cepao onu poslednju stranu s golim ribama i iskusno sakrivao pod dušek, da ne vide moji :D

 

ja one iz dnevnog lista Sport :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam gledao Rokija prvi deo pre neko veče, išao na TV, a gledao sam ga bar 30 puta, kakva filmčina bemti...

 

https://www.instagra...source=ig_embed

tatko

 

@Major

lepo ti reko :D

 

inače jeste da nije za ovu temu al kad je aktivna (a i kad ga Major spomenu gore) ... videste li da je i Šuker valjao one ulaznice za SP :haha: prvo oni zlatnici pa ovo. teška ciganštura

Edited by obsessed by cruelty

Share this post


Link to post
Share on other sites

pij jebem mu mater, kad stanem i porazmislim kojeg sam fuzbalera Partizana bas onako 'mrzeo' dodjem do toga da je to ipak jebeni Kezman, prepodobni otac Mateja. Dobar igrac, pravi golgeter ali odvratna faca jbg. Od Kezmana jedino gotivim oca mu Zlatka.

Glede derbija, ne ocekujem ni nakantavanje a cak ni pobedu protiv vas bez obzira sto ste teska kurcina od tima. Noge su umorne od Napolija, nadam se da necemo izgubiti, bar ne bi smeli od 2 i po igraca Partizana jbg

 

Inace, Tempo za kojim kukam i dan danas sto sam dao, znam i kome, prvi koji je izasao nakon Zvezdinog osvajanja titule u Bariju, naslovna Dika drzi pehar podignut u vis a igraci oko njega.

secam se i Zurnala, prvi put u istoriji izasla dva broja za dan

utakmica koja se ne moze prezaliti je ona u Kelnu, 0:3, onaj osecaj tuge, kad si bolji, kad si mozda mogao i do trofeja ali izgubis toliko glupo, ono sto je Robi promasio u 90-om je bas neverovatno

Od novijeg datuma teze mi je pao Bordo od Strazbura iako smo imali bolju ekipu...verovatno bi mi Selta pala gore od svega ali smo to namestili

u kuci svi Zvezdasi, otac isao na utakmice, vodio me na KES 91', kako da ne volis Zvezdu, pun stadion, a na terenu za ono vreme kao Barsa danas, vanzemaljci, bogovi, najvise sam voleo Panceva pa Robija pa Deju, naravno Dika se izuzima kao i svi Zvezdini golmani, pricao sam vec ranije zbog cega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi, ne navijam vise za reprezentaciju. Ne vidim smisao u tome.

Ne samo da ne navijam u fudbalu, ne navijam niti u jednom sportu sem mozda odbojke.

Vise ni vaterpolo jer ne mogu da gledam sta se radi sa VK Partizan.

 

Pa kakve to veze ima? Jebote navijas za uspeh svoje zemlje, a ne ljude koji vode saveze. Ni ja se ne lozim kao pre, ni blizu, ali navijam za nase, radujem se uspesima i to je to. Koga brate briga u toj situaciji ko sta krade, ako cemo to gledati onda trebamo prema svemu biti indiferentni ili mrzeti.

 

 

Jesi li gledao Sukera u Osijeku? Ako nisi, sigurno si zakacio Vlaovica. Bas listam ovih dana Sport iz 1990/91. i vidim da su istresli i Partizan i Zvezdu u Osijeku iako su bili prosek epika te godine.

 

Jebem li ga, ne secam se. Gledao sam par puta Zvezdu i Osijek krajem 80-ih, cini mi se da je Suker igrao tada ali ga se ne secam. Jedine utakmice koje se secam je petarda Zvezdina, mislim da su Pancev i Prosinecki izmedju ostaloga zabili, ali se ne secam da je Suker igrao tada...to je negde pred kraj bilo, vec je rat visio u vazduhu. Ali mislim da Suker tada nije igrao.

 

Naleteo sam da je Dinamo iz Vinkovaca (promenio ime u Cibalija) tj. njihovi igraci 1990. kad su gostovali u Uzicu, protiv Slobode, banuli u neki Titov muzej, ili sta vec, dohvatili knjigu utisaka i upisivali U, zivela Hrvatska itd. Javnost bila zgranuta.

 

Ustasine.

 

E, moj Koki, Bata Bulatovic pokojni uhlebio svakog drugog Crnogorca koji je otisao preko. Ma, sta svakog drugog, od deset je sedam.

Da ne idemo dalje.

 

To sve sigurno nije ni blizu onoga sto su radile i jos uvek rade uprave Zvezde i Partizana u prethodnih 25 godina, pa se svejedno lozis na Partizan. Ajde nemoj da kakis.

 

Inace, Super Sport bio bruka novina. Unutra gomila dobrih stvari. U svakom broju objave sastave neke lige, prelazni rok, istorijat nekog top kluba, istorijat nba klubova. Plus posteri bili sto puta bolji nego oni iz Tempa.

 

Skoro sam na Limundu kupio prvi broj koji je izasao 1994. Bora Milutinovic na naslovnoj. Cuvam ga kao oci u glavi.

 

Slazem se, mnogo je bio bolji od Tempa. Prvi koji sam ja kupio je na naslovnoj imao Olajdzuvona, mislim da je to bilo negde 1995 ili 1996. Imam nekih 10-ak komada sacuvanih, i to su svi u maltene savrsenom stanju. Na jednom je na naslovnici jebeni Sten Kolimor. Vrh su tekstovi i intervjui bili, to sto kazes sastavi liga, nba rosteri...ekstra. U jednom broju izasli timovi americke lige, u Kanzas Sitiju Preki Radosavljevic.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...